VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W środę rozpoczynamy Wielki Post i nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem i naukami rekolekcyjnymi o godz. 630, 800, 1000, 1700, 1830 i 2000. Program rekolekcji poniżej.
  2. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1600 bezpośrednio po Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego z udziałem dorosłych, o godz. 1730 z udziałem dzieci, a o godz. 1915 z udziałem młodzieży i młodych małżeństw. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1800.
  3. Od początku postu zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty.
  4. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną dla najbiedniejszych osób naszej parafii.
  5. W następną niedzielę (05 III) odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I liceum (starsza grupa) o godz. 1630 w domu katechetycznym w Sali nr13. Obecność obowiązkowa.
  6. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w kwietniu i maju są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  7. W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską u mieszkańców naszej Parafii. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza „po kolędzie” a chciałyby to uczynić, zapraszamy do ustalenia indywidualnego terminu odwiedzin w zakrystii.

Program kolędy na tydzień od 27, 28 II

Poniedziałek 27 II – Wysockiego 20 m 1 – 126

godz. 1700 I ksiądz od m 1 (w górę), II ksiądz od m 43 (w górę),

III ksiądz od m 126 (w dół)

Wtorek 28 IIWysockiego 20 m 127 – 213

godz. 1700 I ksiądz od m 127 (w górę), II ksiądz od m 157 (w górę),

od ok godz. 1915 III ksiądz od m 213 (w dół)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.

Program Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych

1 – 5 marca 2017 roku

01.03 – Środa Popielcowa

Msze Święte z nauką o godz.: 630, 800, 1000 1700, 1830, i 2000

02.03 – I Czwartek m-ca

Msze święte z nauką o godz.: 630, 800, 1000, 1700 i 1830

03.03 – I Piątek m-ca

Msze Święte z nauką o godz.: 630, 800, 1500 z koronką do Miłosierdzia Bożego i 1830

Droga Krzyżowa o godz.: 1600, 1730 i 1930

04.03 – I Sobota m-ca

Msze święte z nauką o godz.: 630, 800, 1000 i 1830 zakończona Apelem

Godz. 900 – Różaniec

05.03 – I Niedziela Wielkiego Postu

Niedzielny porządek Mszy świętych.

Gorzkie Żale z nauką rekolekcjonisty o godz. 1800

Kapłani będą spowiadać już pół godziny przed Mszą Świętą

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W czasie ferii zimowych adoracji Najświętszego Sakramentu po mszach świętych wieczornych nie będzie z racji na trwającą kolędę.
  2. Zapraszamy do udziału w nowennach w środę do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 1800, a w piątek do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
  3. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Płocka i Czerwińska w 86 rocznicę objawień obrazu „Jezu Ufam Tobie” dnia 22 lutego 2017r. Organizowaną przez ks. Rafała Miękusa. Zgłoszenia i wszelkie informacje pod nr. tel. 501519572.
  4. W tym roku parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od dnia 1 marca – w Środę popielcową – a zakończymy w I Niedzielę Wielkiego Postu 5 marca.
  5. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w kwietniu i maju są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  6. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 20 do 28 II

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 20 II – Wysockiego 14 m 125 – 194

godz. 1700 I ksiądz od m 125 (w górę), II ksiądz od m 194 (w dół)

Wtorek 21 IIWysockiego 16 m 1 – 53

ok godz. 1915 I ksiądz od m 1 (w górę), II ksiądz od m 53 (w dół)

Środa 22 IIWysockiego 16 m 54 – 81

ok godz. 1915 I ksiądz od m 54 (w górę)

Czwartek 23 IIWysockiego 16 m 82 – 170

godz. 1700 I ksiądz od m 82 (w górę), II ksiądz od m 170 (w dół)

Piątek 24 II – Wysockiego 16 m 171 – 215

i Wysockiego 18 m 1 – 42

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 16 od m 171 (w górę),

godz. 1700 II ksiądz Wysockiego 18 od m 1 (w górę)

Sobota 25 II – Wysockiego 18 m 43 – 170

godz. 1000 I ksiądz od m 43 (w górę), II ksiądz od m 170 (w dół)

Poniedziałek 27 II – Wysockiego 20 m 1 – 126

godz. 1700 I ksiądz od m 1 (w górę), II ksiądz od m 43 (w górę),

III ksiądz od m 126 (w dół)

Wtorek 28 IIWysockiego 20 m 127 – 213

godz. 1700 I ksiądz od m 127 (w górę), II ksiądz od m 157 (w górę),

od ok godz. 1915 III ksiądz od m 213 (w dół)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W związku z obchodami Światowego Dnia Chorego, zgodnie z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa z 03 lutego 2015 roku, w dzisiejszą niedzielę, po mszach świętych przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.
  2. Zbiórka makulatury w miesiącu lutym odbędzie się w poniedziałek i wtorek (13 i 14 II). Makulaturę prosimy przynosić w poniedziałek od ok. godz. 1000. Pozostałe terminy będą podane w najbliższym czasie.
  3. Zapraszamy do udziału w nowennach w środę do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 1800, a w piątek do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
  4. W czasie ferii zimowych adoracji Najświętszego Sakramentu po mszach świętych wieczornych nie będzie z racji na trwającą kolędę.
  5. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Płocka i Czerwińska w 86 rocznicę objawień obrazu „Jezu Ufam Tobie” dnia 22 lutego 2017r. Organizowaną przez ks. Rafała Miękusa. Zgłoszenia i wszelkie informacje pod nr. tel. 501519572. A w poniedziałek i wtorek zapisy będą przyjmowane po Mszy świętej wieczornej w zakrystii.
  6. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w marcu i kwietniu są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  7. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 13 II do 25 II

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 13 II – bloki przy ul. Majowa 5 m 85 – 126

godz. 1700 I ksiądz Majowa 5 od m 85 (w górę)

Wtorek 14 IIblok przy ul. Majowa 5 m 127 – 148

godz. 1915 I ksiądz Majowa 5 od m 127 (w górę)

Środa 15 IIMajowa 5 m 149 – 191

godz. 1700 I ksiądz Majowa 5 od m 149 (w górę)

Czwartek 16 II – Wysockiego 14 m 1 – 43

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 14 od m 1 (w górę)

Piątek 17 II – Wysockiego 14 m 44 – 86

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 14 od m 44 (w górę)

Sobota 18 II – Wysockiego 14 m 87 – 124

godz. 1000 I ksiądz Wysockiego 14 od m 87 (w górę)

Poniedziałek 20 II – Wysockiego 14 m 125 – 194

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 14 od m 125 (w górę), II ksiądz od m 194 (w dół)

Wtorek 21 IIWysockiego 16 m 1 – 53

ok godz. 1915 I ksiądz Wysockiego 16 od m 1 (w górę), II ksiądz od m 53 (w dół)

Środa 22 IIWysockiego 16 m 54 – 81

ok godz. 1915 I ksiądz Wysockiego 16 od m 54 (w górę)

Czwartek 23 IIWysockiego 16 m 82 – 170

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 16 od m 82 (w górę), II ksiądz od m 170 (w dół)

Piątek 24 II – ul. Wysockiego 16 m 171 – 215 i Wysockiego 18 m 1 – 42

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 16 od m 171 (w górę), II ksiądz Wysockiego 18 od m 1 (w górę)

Sobota 25 II – Wysockiego 18 m 43 – 170

godz. 1000 I ksiądz Wysockiego 18 od m 43 (w górę), II ksiądz od m 170 (w dół)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś o godz. 1700 w dolnym kościele spotkanie Kół Żywego Różańca, a o godz. 1800 nabożeństwo adoracyjne połączone z różańcem.
  2. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców dziś o godz. 1700.
  3. W najbliższy piątek w przeddzień „Światowego Dnia Chorego” zapraszamy na godz. 1500. W czasie koronki i Mszy Świętej będziemy modlić się za konających i o dobrą śmierć dla każdego z nas. Coraz więcej ludzi umiera bez sakramentów świętych.
  4. W sobotę (11 II) w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Lourdes o godz. 900 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy do licznego udziału tak chorych jak i cieszących się zdrowiem.
  5. Światowy Dzień Chorego wspieramy leczenie i rehabilitację dzieci zbiórką do puszek w najbliższą niedzielę 12 II.
  6. Zbiórka makulatury w miesiącu lutym odbędzie się (13 i 14 II) poniedziałek i wtorek. Makulaturę prosimy przynosić w poniedziałek 13 II od ok. godz. 1000. Pozostałe terminy będą podane w najbliższym czasie.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Płocka i Czerwińska w 86 rocznicę objawień obrazu „Jezu Ufam Tobie” dnia 22 lutego 2017r. Organizuje ks. Rafał Miękus. Zgłoszenia i wszelkie informacje pod nr. tel. 501519572.
  8. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w marcu i kwietniu są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać artykuł pt.: „Misje z aniołem” – artykuł o Helenie Kmieć misjonarce, która oddała swoje życie w służbie ubogim dzieciom z Boliwii.
  9. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 6 do 18 II

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 6 II – bloki ul. Ogińskiego 28 i 30

godz. 1700 I ksiądz Ogińskiego 28 od m 1 (w górę), II ksiądz Ogińskiego 28 m 38 (w górę) a później Ogińskiego 30 od m 55 (w dół) , III ksiądz Ogińskiego 30 od m 1 (w górę)

Wtorek 7 IIblok ul. Majowa 1/3 i domki jednorodzinne przy ul. Kurpiowska, Nieszawska i Majowa

godz. 1700 I ksiądz Majowa 1/3 od m 1 (w górę), II ksiądz Majowa 1/3 od m 77 (w dół)

ok. godz. 1930 III ksiądz domki jednorodzinne przy ul. Kurpiowska, Nieszawska i Majowa

Środa 8 IIbloki ul. Ogińskiego 11 i 13

godz. 1700 I ksiądz Ogińskiego 11 od m 1 (w górę), II ksiądz Ogińskiego 11 m 38 (w górę) a później Ogińskiego 13 od m 55 (w dół), III ksiądz Ogińskiego 13 od m 1 (w górę)

Czwartek 9 IIbloki ul. Nieszawska 5 i Bazyliańska 8 m 1 – 38

godz. 1700 I ksiądz Nieszawska 5 od m 1 (w górę), II ksiądz Nieszawska 5 od m 77 (w dół)

godz. 1700 III ksiądz Bazyliańska 8 od m 1 (w górę)

Piątek 10 II – blok ul. Bazyliańska 8 m 39 – 146

godz. 1700 I ksiądz Bazyliańska 8 od m 39 (w górę), II ksiądz od m 107 (w dół), III ksiądz od m 108 (w górę)

Sobota 11 II – bloki ul. Bazyliańska 8 m 147 – 191

i Majowa 5 m 1 – 84

godz. 1000 I ksiądz Bazyliańska 8 od m 191 (w dół),

II ksiądz Majowa 5 od m 1 (w górę), III ksiądz Majowa 5 od m 84 (w dół)

Poniedziałek 13 II – bloki przy ul. Majowa 5 m 85 – 126

godz. 1700 I ksiądz Majowa 5 od m 85 (w górę)

Wtorek 14 IIblok przy ul. Majowa 5 m 127 – 148

godz. 1700 I ksiądz Majowa 5 od m 127 (w górę)

Środa 15 IIMajowa 5 m 149 – 191

godz. 1700 I ksiądz Majowa 5 od m 149 (w górę)

Czwartek 16 II – Wysockiego 14 m 1 – 43

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 14 od m 1 (w górę)

Piątek 17 II – Wysockiego 14 m 44 – 86

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 14 od m 44 (w górę)

Sobota 18 II – Wysockiego 14 m 87 – 124

godz. 1000 I ksiądz Wysockiego 14 od m 87 (w górę)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W dzisiejszą niedzielę, chór Varietas zaprasza na koncert kolęd. To jedna z ostatnich okazji do wspólnego kolędowania tej zimy. Koncert odbędzie się po zakończeniu Mszy świętej o godz. 1030, czyli ok. 1130. Serdecznie zapraszamy!
  2. We czwartek 2 II obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest związane z tajemnicą Narodzenia Chrystusa. W tym dniu błogosławimy gromnice, które można nabyć u siostry w zakrystii. W to wielkie Święto powinniśmy brać udział we Mszy Świętej i dlatego odprawiamy Msze Święte o godz. 630, 800, 1700, 1830 i 2000. Taca w tym dniu na Zakony Klauzurowe.
  3. W tym tygodniu wypada I – wszy piątek, zapraszamy na Mszę świętą z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500 i I – wszą sobotę na Mszę Świętą o godz. 800, po której odmówimy różaniec. Zachęcamy by w tym tygodniu spowiadać się na Mszach wieczornych w ciągu tygodnia i w czwartek 2 II, gdyż księża chodzą po kolędzie i w I piątek i w I sobotę ilość księży będzie ograniczona.
  4. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców za tydzień w niedzielę (5 II) o godz. 1700.
  5. W przyszłą niedzielę, (5 II) ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na budowę kościoła w Barczącej.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Płocka i Czerwińska w 86 rocznicę objawień obrazu „Jezu Ufam Tobie” dnia 22 lutego 2017r. Organizuje ks. Rafał Miękus. Zgłoszenia i wszelkie informacje pod nr. tel. 501519572.
  7. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w lutym i marcu na porannych Mszach są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  8. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 30 I do 11 II

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 30 I – bloki przy ul. Bolesławicka 28

i Bolesławicka 41/43 m 1 – 38

godz. 1700 I ksiądz Bolesławicka 28 od m 1 (w górę), II ksiądz Bolesławicka 28 od m 77 (w dół) i III ksiądz Bolesławicka 41/43 m 1 (w górę)

Wtorek 31 Iblok przy ul. Bolesławicka 41/43 m 39 – 77

oraz ul. Goworowska 2, 4, 6 m 1 – 38, 15 i 17

godz. 1700 I ksiądz Bolesławicka 41/43 od m 77 (w dół),

II ksiądz Goworowska 6 od m 1 (w górę)

ok. godz. 1930 III ksiądz Goworowska 2, 4, 15 i 17

Środa 1 IIblok przy ul. Goworowska 3

i Goworowska 6 m 39 – 77

godz. 1700 I ksiądz Goworowska 3 od m 1 (w górę), II ksiądz Goworowska 3 od m 77 (w dół) i III ksiądz Goworowska 6 m 77 (w dół)

Piątek 3 II – blok przy ul. Ogińskiego 24

i Poborzańska 2 m 1 – 38

godz. 1700 I ksiądz Ogińskiego 24 od m 1 (w górę), II ksiądz Ogińskiego 24 od m 77 (w dół) i III ksiądz Poborzańska 2 m 1 (w górę)

Sobota 4 II – blok przy ul. Poborzańska 2 m 39 – 77

i Poborzańska 4

godz. 1000 I ksiądz Poborzańska 4 od m 1 (w górę), II ksiądz Poborzańska 4 od m 77 (w dół) i III ksiądz Poborzańska 2 m 77 (w dół)

Poniedziałek 6 II – bloki ul. Ogińskiego 28 i 30

godz. 1700 I ksiądz Ogińskiego 28 od m 1 (w górę), II ksiądz Ogińskiego 28 m 38 (w górę) a później Ogińskiego 30 od m 55 (w dół) , III ksiądz Ogińskiego 30 od m 1 (w górę)

Wtorek 7 IIblok ul. Majowa 1/3 i domki jednorodzinne przy ul. Kurpiowska, Nieszawska i Majowa

godz. 1700 I ksiądz Majowa 1/3 od m 1 (w górę), II ksiądz Majowa 1/3 od m 77 (w dół)

ok. godz. 1930 III ksiądz domki jednorodzinne przy ul. Kurpiowska, Nieszawska i Majowa

Środa 8 IIbloki ul. Ogińskiego 11 i 13

godz. 1700 I ksiądz Ogińskiego 11 od m 1 (w górę), II ksiądz Ogińskiego 11 m 38 (w górę) a później Ogińskiego 13 od m 55 (w dół), III ksiądz Ogińskiego 13 od m 1 (w górę)

Czwartek 9 IIbloki ul. Nieszawska 5 i Bazyliańska 8 m 1 – 38

godz. 1700 I ksiądz Nieszawska 5 od m 1 (w górę), II ksiądz Nieszawska 5 od m 77 (w dół)

godz. 1700 III ksiądz Bazyliańska 8 od m 1 (w górę)

Piątek 10 II – blok ul. Bazyliańska 8 m 39 – 146

godz. 1700 I ksiądz Bazyliańska 8 od m 39 (w górę), II ksiądz od m 107 (w dół), III ksiądz od m 108 (w górę)

Sobota 11 II – bloki ul. Bazyliańska 8 m 147 – 191

i Majowa 5 m 1 – 84

godz. 1000 I ksiądz Bazyliańska 8 od m 191 (w dół),

II ksiądz Majowa 5 od m 1 (w górę), III ksiądz Majowa 5 od m 84 (w dół)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W najbliższą środę w święto Nawrócenia św. Pawła Ap. kończymy Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Modląc się w tej intencji możemy uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy na nowennę o godz. 1800 i Mszy świętej o godz. 1830.
  2. Jak zwykle w piątek zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego i Mszę świętą o godz. 1500. Szczególnie modlimy się w intencji Ojczyzny i pokój na świecie.
  3. W przyszłą niedzielę, (29 I) chór Varietas zaprasza na koncert kolęd. To jedna z ostatnich okazji do wspólnego kolędowania tej zimy. Koncert odbędzie się po zakończeniu Mszy świętej o godz. 1030, czyli ok. 1130. Serdecznie zapraszamy!
  4. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w lutym i marcu na porannych Mszach są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  5. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 23 I do 4 II

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 23 I – Palestyńska 1, 1(A – E), 2, 2(A – H), 2G, 3, 4(A – H), 5, 5A, i 5G

godz. 1700 I ksiądz Palestyńska 1, 1(a – e), 3 i 5, II ksiądz Palestyńska 5a i 5b, III ksiądz Palestyńska 2, 2 (A – H), 2G i 4 (A – H)

Wtorek 24 IPalestyńska 4E, 7, 8

godz. 1700 I ksiądz Palestyńska 7, II ksiądz Palestyńska 8

ok. godz. 1930 III ksiądz Palestyńska 4e

Środa 25 IPożarowa 3 i 3A

godz. 1700 I ksiądz Pożarowa 3 od m 1 (w górę), II ksiądz Pożarowa 3 od m 82 (w dół)

godz. 1700 i III ksiądz Pożarowa 3A

Czwartek 26 IPożarowa 3B oraz Oliwska 1 i 1A

godz. 1700 I ksiądz Pożarowa 3B od m 1 (w górę), II ksiądz Pożarowa 3B od m 81 (w dół)

godz. 1700 III ksiądz Oliwska 1 i 1A od m 1 ul. Oliwska 1

Piątek 27 I – Oliwska domki jednorodzinne oraz Oliwska 3, 3A i 10G

godz. 1700 I ksiądz Oliwska domki jednorodzinne od początkowych numerów,

godz. 1700 II ksiądz Oliwska 10G, III ksiądz Oliwska 3 i 3A od m 1 ul. Oliwska 3

Sobota 28 – Bolesławicka 26 i Bartnicza 9

godz. 1000 I ksiądz Bolesławicka 26 od m 1 (w górę),

II ksiądz Bartnicza 9 od m 1 (w górę), III ksiądz Bartnicza 9 od m 53 (w górę), później od ok. godz. 1230 Bolesławicka 26 od m 77 (w dół)

Poniedziałek 30 I – bloki przy ul. Bolesławicka 28

i Bolesławicka 41/43 m 1 – 38

godz. 1700 I ksiądz Bolesławicka 28 od m 1 (w górę), II ksiądz Bolesławicka 28 od m 77 (w dół) i III ksiądz Bolesławicka 41/43 m 1 (w górę)

Wtorek 31 Iblok przy ul. Bolesławicka 41/43 m 39 – 77

oraz ul. Goworowska 2, 4, 6 m 1 – 38, 15 i 17

godz. 1700 I ksiądz Bolesławicka 41/43 od m 77 (w dół),

II ksiądz Goworowska 6 od m 1 (w górę)

ok. godz. 1930 III ksiądz Goworowska 2, 4, 15 i 17

Środa 1 IIblok przy ul. Goworowska 3

i Goworowska 6 m 39 – 77

godz. 1700 I ksiądz Goworowska 3 od m 1 (w górę), II ksiądz Goworowska 3 od m 77 (w dół) i III ksiądz Goworowska 6 m 77 (w dół)

Piątek 3 II – blok przy ul. Ogińskiego 24

i Poborzańska 2 m 1 – 38

godz. 1700 I ksiądz Ogińskiego 24 od m 1 (w górę), II ksiądz Ogińskiego 24 od m 77 (w dół) i III ksiądz Poborzańska 2 m 1 (w górę)

Sobota 4 II – blok przy ul. Poborzańska 2 m 39 – 77

i Poborzańska 4

godz. 1000 I ksiądz Poborzańska 4 od m 1 (w górę), II ksiądz Poborzańska 4 od m 77 (w dół) i III ksiądz Poborzańska 2 m 77 (w dół)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA 2016/2017 KL. III GIMNAZJUM

Gr. I (dziewczęta)

 

Patrycja Kajak 3g

Dominika Pachnowska 3f

Justyna Pastenaci –

Klaudia Piłat 3c

Patrycja Kesler 3d

Wiktoria Grobelska

Weronika Szek

Natalia Banaszczyk

Gr. II (dziewczęta)

Ola Dobrowolska 3g

Jagoda Nawikow –

Weronika Zdzichowska 3e

Oliwia Pachnik 3d

Katarzyna Kozak 3h

Weronika Prusaczyk 3d

Aleksandra Skalik 3f

Karolina Perzanowska 3c

Julia Głowacka 3a

Gr. III (dziewczęta)

Julia Angielczyk 3d

Julia Grodzka 3g

Zuzanna Piotrowska 3g

Zofia Kostrzewska –

Małgorzata Mazurkiewicz

Kinga Kędzierska 3e

Klaudia Ignatowicz 3h

Aleksandra Bednarczuk

Agata Kamińska

 

Gr. IV (Chłopcy)

Piotr Paziewski 3b

Sebastian Olszewski 3g

Mateusz Wierzbicki 3a

Patryk Nowicki 3e

Krzysztof Wiśniewski 3h

Rafał Krajewski 3d

Kacper Myśliński 3f

Patryk Wiśniewski 3d

 

Gr. V (chłopcy)

Maksymlian Doliński 3f

Jakub Salomończyk

Jakub Parafińczuk 3f

Jakub Jakubczak 3c

Wojtek Cywiński 3d

Daniel Kret 3a

Adam Kurowski 3e

SPOTKANIA:

Grupa I -  21 I godz. 16:00

Grupa II – 21 I godz. 17:15

Grupa III – 22 I godz. 16:30

Grupa IV – 22 I godz. 17:40

Grupa V – 28 I godz. 17:00

 

SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W DOMU KATECHETYCZNYM W SALI NR. 4

II NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców w dzisiejszą w niedzielę o godz. 1700.
  2. W najbliższą środę (18 I) – rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o jedność chrześcijan. Pan Jezus w przeddzień męki zanosił modlitwę do Ojca „aby wszyscy byli jedno”. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy kilka razy będą uczestniczyć w Tygodniu modlitw o jedność chrześcijan i wezmą udział w jego zakończeniu. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych wieczornych, a w piątek o godz. 1500.
  3. W sobotę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 800 Babcie i Dziadków.
  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania grupy młodszej (III klasa gimnazjum) można przeczytać na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
  5. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w styczniu i lutym na porannych Mszach są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  6. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 16 I do 28 I

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 16 I – bloki przy ul. Bolesławicka 13, 15, 17, 20 i Nadwiślańska 8

godz. 1700 I ksiądz Bolesławicka 13, 17, II ksiądz Bolesławicka 15, 20, III ksiądz Nadwiślańska 8

Wtorek 17 Iblok przy ul. Nadwiślańska 6 oraz domki jednorodzinne i bloki przy ul. Łąkocińskiej

godz. 1700 I ksiądz Nadwiślańska 6, II ksiądz od domki jednorodzinne przy ul. Łąkocińskiej

ok. godz. 1930 III ksiądz blok ul. Łąkocińska 22

Środa 18 Iblok przy ul. Nadwiślańska 4 oraz domki jednorodzinne i bloki przy ul. Krzywińskiej

godz. 1700 I ksiądz Nadwiślańska 4, II i III ksiądz domki jednorodzinne i bloki przy ul. Krzywińskiej

Czwartek 19 Inowy blok przy Nadwiślańskiej 1, oraz blok przy Nadwiślańskiej 5, 5A i 5B

godz. 1700 I i II ksiądz Nadwiślańska 1, III ksiądz Nadwiślańsa 5, 5A i 5B

Piątek 20 I – domy i bloki przy ul. Bartnicza 1, 3, 4, 4A, 4B, 6

oraz ul. Nadwiślańska 7, 9, 11, 23, 26a

godz. 1700 I i II ksiądz ul. Bartnicza 1, 3, 4, 4A, 4B, 6, III ksiądz ul. Nadwiślańska 7, 9, 11, 23, 26a

Sobota 21 I – Domki: Wysockiego, Zagraniczna, Baryczków, Krakusa, Liwska, Poborzańska oraz blok ul. Rembielińska 13

godz. 1000 I ksiądz Domki: Wysockiego, Zagraniczna, Baryczków, Krakusa, Liwska, Poborzańska, II i III ksiądz ul. Rembielińska 13

Poniedziałek 23 I – Palestyńska 1, 1(A – E), 2, 2(A – H), 2G, 3, 4(A – H), 5, 5A, i 5G

godz. 1700 I ksiądz Palestyńska 1, 1(a – e), 3 i 5, II ksiądz Palestyńska 5a i 5b, III ksiądz Palestyńska 2, 2 (A – H), 2G i 4 (A – H)

Wtorek 24 IPalestyńska 4E, 7, 8

godz. 1700 I ksiądz Palestyńska 7, II ksiądz Palestyńska 8

ok. godz. 1930 III ksiądz Palestyńska 4e

Środa 25 IPożarowa 3 i 3A

godz. 1700 I ksiądz Pożarowa 3 od m 1 (w górę), II ksiądz Pożarowa 3 od m 82 (w dół)

godz. 1700 i III ksiądz Pożarowa 3A

Czwartek 26 IPożarowa 3B oraz Oliwska 1 i 1A

godz. 1700 I ksiądz Pożarowa 3B od m 1 (w górę), II ksiądz Pożarowa 3B od m 81 (w dół)

godz. 1700 III ksiądz Oliwska 1 i 1A od m 1 ul. Oliwska 1

Piątek 27 I – Oliwska domki jednorodzinne oraz Oliwska 3, 3A i 10G

godz. 1700 I ksiądz Oliwska domki jednorodzinne od początkowych numerów,

godz. 1700 II ksiądz Oliwska 10G, III ksiądz Oliwska 3 i 3A od m 1 ul. Oliwska 3

Sobota 28 I – Bolesławicka 26 i Bartnicza 9

godz. 1000 I ksiądz Bolesławicka 26 od m 1 (w górę),

II ksiądz Bartnicza 9 od m 1 (w górę), III ksiądz Bartnicza 9 od m 53 (w górę), później od ok. godz. 1230 Bolesławicka 26 od m 77 (w dół)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. W tym tygodniu będziemy trwać na dziękczynieniu Bogu za dar chrztu świętego. Zapraszamy w piątek na godz. 1500 lub 1830. Będziemy modlić się o Miłosierdzie Boże dla parafian, którzy odeszli od Boga i tych, którzy wybiórczo i niesystematycznie spełniają praktyki religijne.
  2. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych w najbliższy wtorek (10 I) w dolnym kościele o godz. 1915, a Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców za tydzień w niedzielę (15 I) o godz. 1700.
  3. Spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca odbędzie się 14 I (sobota) bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 800 rano. Serdecznie zapraszamy.
  4. Informujemy, że w tym miesiącu zbiórka makulatury odbędzie się jutro i we wtorek (9 i 10 I). Pozostałe terminy będą podane w najbliższym czasie. Jutro prosimy, abyśmy przynosili od godz. około 1000.
  5. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w styczniu i lutym na porannych Mszach są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  6. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 9 I do 21 I

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 9 I – Rembielińska 3 m 120 – 205

godz. 1700 I ksiądz od m 120 (w górę), II ksiądz od m 205 (w dół)

Rembielińska 5 m 1 – 43

godz. 1700 I ksiądz od m 1 (w górę)

Wtorek 10 IRembielińska 5 m 44 – 147

godz. 1700 I ksiądz od m 44 (w górę), II ksiądz od m 87 (w górę)

ok. godz. 1930 III ksiądz od m 147 (w dół)

Środa 11 IRembielińska 5 m 148 – 202

godz. 1700 I ksiądz od m 148 (w górę),

Bolesławicka 10 m 1 – 89

godz. 1700 II ksiądz od m 1 (w górę) i III ksiądz od m 51 (w górę)

Czwartek 12 IBolesławicka 10 m 90 – 122

godz. 1700 I ksiądz od m 90 (w górę),

Bolesławicka 12 m 123 – 187

godz. 1700 II ksiądz od m 123 (w górę) i III ksiądz od m 156 (w górę)

Piątek 13 I – Siedzibna 6 i 32 (bloki)

godz. 1700 I ksiądz od bloku ul. Siedzibna 6, poźniej 32,

Julianowska 20, 22 i 26 (bloki)

godz. 1700 II ksiądz od bloku Julianowska 20, później 22, III ksiądz od bloku Julianowska 26

Sobota 14 I – domki jednorodzinne przy ul. Julianowska, Siedzibna, Syrokomli

godz. 1000 I ksiądz ul. Julianowska, II ksiądz ul. Siedzibna, III ksiądz ul. Syrokomli (wszyscy rozpoczynają od najwyższych numerów)

Poniedziałek 16 I – bloki przy ul. Bolesławicka 13, 15, 17, 20 i Nadwiślańska 8

godz. 1700 I ksiądz Bolesławicka 13, 17, II ksiądz Bolesławicka 15, 20, III ksiądz Nadwiślańska 8

Wtorek 17 Iblok przy ul. Nadwiślańska 6 oraz domki jednorodzinne i bloki przy ul. Łąkocińskiej

godz. 1700 I ksiądz Nadwiślańska 6, II ksiądz od domki jednorodzinne przy ul. Łąkocińskiej

ok. godz. 1930 III ksiądz blok ul. Łąkocińska 22

Środa 18 Iblok przy ul. Nadwiślańska 4 oraz domki jednorodzinne i bloki przy ul. Krzywińskiej

godz. 1700 I ksiądz Nadwiślańska 4, II i III ksiądz domki jednorodzinne i bloki przy ul. Krzywińskiej

Czwartek 19 Inowy blok przy Nadwiślańskiej 1, oraz blok przy Nadwiślańskiej 5, 5A i 5B

godz. 1700 I i II ksiądz Nadwiślańska 1, III ksiądz Nadwiślańsa 5, 5A i 5B

Piątek 20 I – domy i bloki przy ul. Bartnicza 1, 3, 4, 4A, 4B, 6

oraz ul. Nadwiślańska 7, 9, 11, 23, 26a

godz. 1700 I i II ksiądz ul. Bartnicza 1, 3, 4, 4A, 4B, 6, III ksiądz ul. Nadwiślańska 7, 9, 11, 23, 26a

Sobota 21 I – Domki: Wysockiego, Zagraniczna, Baryczków, Krakusa, Liwska, Poborzańska oraz blok ul. Rembielińska 13

godz. 1000 I ksiądz Domki: Wysockiego, Zagraniczna, Baryczków, Krakusa, Liwska, Poborzańska, II i III ksiądz ul. Rembielińska 13

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.

NOWY ROK – NIEDZIELA

  1. Dziś o godz. 1700 w dolnym kościele spotkanie Kół Żywego Różańca, a o 1800 nabożeństwo adoracyjne połączone z różańcem.
  2. W najbliższy piątek 6 I przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. Msze święte jak w każdą niedzielę oprócz 1330. Mszę świętą o godz. 1200 odprawi Ks. Abp Henryk Hoser w intencji rodzin. Następnie wyruszy „Orszak Trzech Króli” z kościoła do parku bródnowskiego.
  3. W uroczystość Trzech Króli święcimy kredę i kadzidło, które można nabyć u sióstr przy wyjściu z kościoła. Taca tego dnia przeznaczona jest na misje.
  4. W I – wszą sobotę (7 I) o godz. 800 Msza Święta w intencji Kółek Żywego Różańca, a po Mszy Świętej Różaniec.
  5. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w styczniu i lutym na porannych Mszach są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  6. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 2 I do 14 I

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 2 I – Wysockiego 24 m 109 – 216

godz. 1700 I ksiądz od m 109, II ksiądz od m 145 (w górę), III ksiądz od m 216 (w dół)

Wtorek 3 IWysockiego 22 m 1 – 86

godz. 1700 I ksiądz od m 1, II ksiądz od m 36 (w górę)

ok. godz. 1930 III ksiądz od m 86 (w dół)

Środa 4 I – Wysockiego 22 m 87 – 170

godz. 1700 I ksiądz od m 87 (w górę), II ksiądz od m 170 (w dół),

Ogińskiego 1a (cały blok) i ul. Ogińskiego domki jednorodzinne

godz. 1700 III ksiądz od bloku Ogińskiego 1a

Czwartek 5 I – Rembielińska 3 m 1 – 119

godz. 1700 I ksiądz od m 1 (w górę), II ksiądz od m 119 (w dół)

Poniedziałek 9 I – Rembielińska 3 m 120 – 205

godz. 1700 I ksiądz od m 120 (w górę), II ksiądz od m 205 (w dół)

Rembielińska 5 m 1 – 43

godz. 1700 I ksiądz od m 1 (w górę)

Wtorek 10 IRembielińska 5 m 44 – 147

godz. 1700 I ksiądz od m 44 (w górę), II ksiądz od m 87 (w górę)

ok. godz. 1930 III ksiądz od m 147 (w dół)

Środa 11 IRembielińska 5 m 148 – 202

godz. 1700 I ksiądz od m 148 (w górę),

Bolesławicka 10 m 1 – 89

godz. 1700 II ksiądz od m 1 (w górę) i III ksiądz od m 51 (w górę)

Czwartek 12 IBolesławicka 10 m 90 – 122

godz. 1700 I ksiądz od m 90 (w górę),

Bolesławicka 12 m 123 – 187

godz. 1700 II ksiądz od m 123 (w górę) i III ksiądz od m 156 (w górę)

Piątek 13 I – Siedzibna 6 i 32 (bloki)

godz. 1700 I ksiądz od bloku ul. Siedzibna 6, poźniej 32,

Julianowska 20, 22 i 26 (bloki)

godz. 1700 II ksiądz od bloku Siedzibna 20, później 22, III ksiądz od bloku Siedzibna 26

Sobota 14 I – domki jednorodzinne przy ul. Julianowska, Siedzibna, Syrokomli

godz. 1000 I ksiądz ul. Julianowska, II ksiądz ul. Siedzibna, III ksiądz ul. Syrokomli (wszyscy rozpoczynają od najwyższych numerów)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.