XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Pożegnanie siostry Nazarii

Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 1030 modlimy się w intencji Siostry Nazarii, naszej długoletniej zakrystianki, która zostaje przeniesiona do innych zadań w Zgromadzeniu Sióstr Loretanek. Pragniemy dziękować Panu Bogu za wiele lat Jej oddanej posługi i prosić dla Niej o łaski i Bożą opiekę na dalsze lata.
Polecamy też pamięci modlitewnej parafian naszą nową zakrystiankę Siostrę Terezję.

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Dzisiaj zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną o godz. 1700.

Niedziela statystyczna

Dzisiaj po każdej Mszy świętej w kościołach odbywa się liczenie wiernych. Prosimy o wzięcie tego pod uwagę przy wychodzeniu ze świątyni.

Schola dziecięca

W naszej parafii powstaje schola dziecięca. Zapraszamy dzieci lubiące śpiewać, będące w wieku od 7 do 12 lat. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 22 października po Mszy Św. o godz. 1200 w dolnym kościele. Prosimy przyjść wraz z rodzicami/ opiekunami. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Pan organista.

Różaniec

Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są przez cały rok codziennie o godz. 1800.
Łączymy je z odczytywaniem kolejnych fragmentów Nowego Testamentu. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w tę lekturę i modlitwę różańcową.

Niedziela Misyjna

W przyszłą niedzielę, 22 października, cały Kościół przeżywa Niedzielę Misyjną i modli się w intencji misjonarzy.
W naszej parafii będziemy gościć ks. Zbigniewa Bigdę, misjonarza w Kazachstanie, który podczas wszystkich Mszy Św. podzieli się z nami dzielił doświadczeniem wiary i pracy misyjnej.

Wypominki za zmarłych

Przyjmujemy już intencje wypominkowe za zmarłych.
Kartki na wypominki są wyłożone przy wyjściach z kościoła.
Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić:
Jednorazowe       – 1 i 2 listopada
Listopadowe      – przez cały listopad podczas Mszy Św. wypominkowej
Roczne                – w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 900.

Wsparcie młodzieży oazowej

W dniach 22 i 29 października (niedziela) młodzież oazowa naszej parafii będzie rozprowadzać znicze – cegiełki. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie udzielone na wyjazdy rekolekcyjne.

Zapowiedzi

Kamil Stepnowski, kaw. z par. tut. i Ilona Ciskowska, panna z par. św. Marka Ew. w Warszawie.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jubileusz Siostry Pauli

Paula, nasza wieloletnia katechetka, dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 1200, będzie przeżywała jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych. Polecamy Siostrę Jubilatkę pamięci i modlitwie wszystkich Parafian.

Dzień Papieski

Dziś w całym kraju zbieramy ofiary na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej uzdolnioną młodzież będącą w trudnej sytuacji materialnej.

Zbiórka podpisów pod ustawą antyaborcyjną

W dzisiejszą niedzielę przed kościołem odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

Różaniec

Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 1800.
Zgodnie z sugestiami wielu Parafian, będzie to w naszym sanktuarium stała wspólna modlitwa przez cały rok (nie tylko w październiku). Od dnia Odpustu, będziemy Nabożeństwa Różańcowe łączyć z odczytywaniem kolejnych fragmentów Nowego Testamentu, tak by cały przeczytać w ciągu 365 dni. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w tę lekturę i modlitwę różańcową.

Różaniec Fatimski

W piątek, 13 października, po Mszy Świętej o godz. 1830 zapraszamy na procesję i Różaniec Fatimski.

Dzień nauczyciela

W sobotę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy w intencji Nauczycieli i Pracowników oświaty. Wszystkich Pracowników oświaty, czynnych i emerytowanych, zapraszamy 13 października o godz. 1500 na Mszę Św. w Ich intencji.

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W przyszłą niedzielę 15 października zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną o godz. 1700.

Wypominki za zmarłych

Przyjmujemy już intencje wypominkowe za zmarłych.

Kartki na wypominki są wyłożone przy wyjściach z kościoła.

Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić:

Jednorazowe      – 1 i 2 listopada

Listopadowe      – przez cały listopad podczas Mszy Św. wypominkowej

Roczne                – w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 900.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku

W dzisiejszą niedzielę przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsień ziemi w Meksyku.

Zbiórka podpisów pod ustawą antyaborcyjną

W dzisiejszą niedzielę przed kościołem odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

Różaniec Rodziców za Dzieci

W zeszłą niedzielę powstało w naszej parafii pięć róż „Różańca Rodziców”, którzy modlą się za swoje dzieci. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej ich członkowie mogą przy wyjściu z kościoła odbierać grafiki modlitwy różańcowej na cały rok.

I niedziela

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i pierwsze Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1800 (górny kościół).

7 X Uroczystość MB Różańcowej – odpust parafialny

W najbliższą sobotę będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość patronalną – Odpust Parafialny.

Program Uroczystości:

Całonocne czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem.
– od 2000 w piątek do 630 w sobotę.
Msze Św. przed południem – 630, 800 (nabożeństwo pierwszo – sobotnie), 1000.
Czuwanie (Różaniec do granic)   – 1400 – 1600.
Główna Msza Św. odpustowa      – 1830.

Różaniec

Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będzie codziennie o godz. 1800.
Zgodnie z sugestiami wielu Parafian, będzie to w naszym sanktuarium stała wspólna modlitwa przez cały rok (nie tylko w październiku). Od dnia Odpustu, będziemy Nabożeństwa Różańcowe łączyć z odczytywaniem (lectio divina) kolejnych fragmentów Nowego Testamentu, tak by cały przeczytać w ciągu 365 dni. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w tę lekturę i modlitwę różańcową.

I czwartek, piątek, sobota i niedziela

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
– W pierwszy czwartek
o godz. 1800 nabożeństwo w intencji kapłanów i o powołania.
– W pierwszy piątek
Spowiedź od godz. 1500.
Msze Św. będą odprawiane o godz. 630 800 1500 1700 (szczególnie dzieci) oraz 1830.
W sobotę
Według porządku odpustowego (patrz wyżej).

Jubileusz Siostry Pauli

W przyszłą niedzielę 8 X s. Paula nasza długoletnia katechetka, podczas Mszy Św.
o godz. 1200, będzie przeżywała jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych. Polecamy Siostrę Jubilatkę pamięci i modlitwie wszystkich Parafian.

Zapowiedzi

Maciej Piotr Przeździecki, kaw. z par. tut. i Agnieszka Katarzyna Karwowska, panna z par. św. Jana Pawła II w Warszawie.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Różaniec Rodziców za Dzieci

Od pewnego czasu rozwija się w wielu parafiach idea „Różańca Rodziców”, którzy modlą się za swoje dzieci. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej animatorzy będą zachęcać innych rodziców do tej formy modlitwy za dzieci.

Przygotowanie do I Komunia Św.

Dzisiaj, Mszą Św. o godz. 1700 rozpoczynamy przygotowania Dzieci klas trzecich i ich Rodziców do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej i Spowiedzi Świętej.

I niedziela

W tym tygodniu pierwsza niedziela miesiąca.
W niedzielę (1 X) spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i pierwsze Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1800 (górny kościół).

Kurs przedmałżeński

Spotkania dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, odbywają się w naszej parafii w środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 8.

Imieniny księdza proboszcza

W najbliższy piątek (29 IX) przypadają imieniny ks. Proboszcza. Z tej okazji pragniemy w tym dniu zaprosić wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 1830 w intencji solenizanta.

Różaniec

W najbliższą niedzielę 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe odprawiane codziennie o godz. 1800
W miesiącu różańcowym zachęcamy parafian do wstępowania do kół: Żywego Różańca oraz Różańca Rodziców za Dzieci

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

Młodzież klas III gimnazjum chcącą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania i z klas I szkoły średniej – kontynuującą przygotowanie zapraszamy na pierwsze spotkanie, które rozpocznie się w przyszłą niedzielę (1 X) Mszą Świętą o godz. 1330, a po Mszy Świętej odbędą się spotkania formacyjne w poszczególnych grupach wiekowych.

Zapowiedzi

Łukasz Wądołowski, kaw. z par. św. Szczepana M. W-wa, Martyna Lendzioszek, panna z par. tut.,
Maciej Piotr Przeździecki, kaw. z par. tut., Agnieszka Katarzyna Karwowska, panna z par. św. Jana Pawła II w Warszawie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Bp Romuald Kamiński biskupem koadiutorem Diecezji Warszawsko-Praskiej

14 września 2017 roku, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego Nuncjatura Apostolska ogłosiła decyzję Stolicy Apostolskiej: Ojciec Święty Franciszek mianował bp. Romualda Kamińskiego biskupem koadiutorem Diecezji Warszawsko-Praskiej, zwalniając go jednocześnie z funkcji biskupa pomocniczego Diecezji Ełckiej i ze stolicy tytularnej Agunta.
Polecajmy nowego Pasterza naszej diecezji Panu Bogu w naszych modlitwach.

Kurs przedmałżeński

Spotkania dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, odbywają się w naszej parafii w środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 8.

Przygotowanie do I Komunia Św.

Przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej i Spowiedzi Świętej dla Dzieci klas trzecich i ich Rodziców rozpoczną się w niedzielę 24 września Mszą Św.
o godz. 1700. Kolejne spotkanie odbędzie się 15 października o godz. 1700. Począwszy od listopada, spotkania będą odbywały się z zasady w każdą II niedzielę miesiąca.

Katecheza w przedszkolu

Pragniemy przypomnieć rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkoli w naszej parafii, że w Rozporządzeniu Ministerstwa Oświaty czytamy, że lekcje religii dla dzieci w przedszkolu są organizowane „na prośbę (życzenie)” rodziców. Zarówno parafia, jak szkoła są gotowe podjąć się tego zadania. Potrzebna jest jednak także inicjatywa rodziców.
Troska o katechizację jest sprawą odpowiedzialności rodziców dzieci i młodzieży na każdym poziomie nauczania.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Od pewnego czasu rozwija się w wielu parafiach idea „Różańca Rodziców”, którzy modlą się za swoje dzieci. W niedzielę 24 września po każdej Mszy Świętej animatorzy będą zachęcać innych rodziców do tej formy modlitwy za dzieci.

Sakrament chrztu

W związku z uwagami dotyczącymi pory udzielania Sakramentu Chrztu dzieciom, będzie on sprawowany jak dotychczas w 1 i 3 niedzielą miesiąca, ale podczas Mszy Św. o godz. 1030.

Zapowiedzi

Łukasz Paweł Baran, kaw. z par. tut., Dorota Jeziorkowska, panna z par. św. Barbary Modlin Twierdza
Łukasz Wądołowski, kaw. z par. św. Szczepana M. W-wa, Martyna Lendzioszek, panna z par. tut.,

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Taca na seminarium

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego.

Poświęcenie przyborów szkolnych

Dzisiaj podczas Mszy św. o 1200 poświęcenie przyborów szkolnych – zapraszamy zwłaszcza dzieci klas pierwszych i rodziców.

Różaniec fatimski

W środę, z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na procesję
i Różaniec fatimski.

Kurs przedmałżeński

W środę, 13 września, o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 8, rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Spotkanie i Msza Święta dla służby liturgicznej ołtarza

Zapraszamy ministrantów, kandydatów, lektorów i ich rodziców/opiekunów na grilla służby liturgicznej 16 września o godz. 1100.

Uroczysta Msza Święta dla Służby Liturgicznej w nowym roku formacji 17 września o godz. 1200. Serdecznie zapraszamy.

I Komunia Św. i Rocznica w 2018

W przyszłym roku, ze względu na dużą liczbę dzieci, uroczystość I Komunii planowana jest w dwóch grupach. Odbędzie się ona w:

sobotę 12 maja o godz. 1100 [SP 206 – kl. 3 E, F, G i SP 378 – kl. 3 A]

sobotę 19 maja o godz. 1100 [SP 206 –  kl. 3 A, B, C, D; SP 298 i SP 275 – (dzieciz naszej parafii)]

ROCZNICA I KOMUNII – w niedzielę 27 maja o godz. 1200.

Przygotowanie do I Komunia Św.

Przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej i Spowiedzi Świętej dla Dzieci klas trzecich i ich Rodziców rozpoczną się w niedzielę 24 września Mszą Św. o godz. 1700. Kolejne spotkanie odbędzie się 15 października o godz. 1700. Począwszy od listopada, spotkania będą odbywały się z zasady w każdą II niedzielę miesiąca.

Katecheza w przedszkolu

Pragniemy przypomnieć rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkoli w naszej parafii, że w Rozporządzeniu Ministerstwa Oświaty czytamy, że lekcje religii dla dzieci w przedszkolu są organizowane „na prośbę (życzenie)” rodziców. Zarówno parafia, jak  szkoła są gotowe podjąć się tego zadania. Potrzebna jest jednak także inicjatywa rodziców.

Troska o katechizację jest sprawą odpowiedzialności rodziców dzieci i młodzieży na każdym poziomie nauczania.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Od pewnego czasu rozwija się w wielu parafiach idea „Różańca Rodziców”, którzy modlą się za swoje dzieci. W niedzielę 24 września po każdej Mszy Świętej animatorzy będą zachęcać innych rodziców do tej formy modlitwy za dzieci.

Sakrament chrztu

W związku z uwagami dotyczącymi pory udzielania Sakramentu Chrztu dzieciom, będzie on sprawowany jak dotychczas w 1 i 3 niedzielą miesiąca, ale podczas Mszy Św. o godz. 1030.

Zapowiedzi

Łukasz Paweł Baran, kaw. z par. tut., Dorota Jeziorkowska, panna z par. św. Barbary Modlin Twierdza

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Spotkanie Kół Żywego Różańca

Odbędzie się dzisiaj o godz. 1700 w dolnym kościele, a o godz. 1800 Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z Różańcem.

Nieszpory neokatechumenalne

5 września o godz. 1915 wspólnoty neokatechumenalne zapraszają do kościoła na wspólne nieszpory przed Najświętszym Sakramentem.

I czwartek

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.

– W pierwszy czwartek przed Mszą Świętą wieczorną nabożeństwo w intencji kapłanów i o powołania.

Poświęcenie przyborów szkolnych

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 1200 poświęcenie przyborów szkolnych – zapraszamy zwłaszcza dzieci klas pierwszych i rodziców.

I Komunia Św. i Rocznica w 2018

W przyszłym roku, ze względu na dużą liczbę dzieci, uroczystość I Komunii planowana jest w dwóch grupach. Odbędzie się ona w:

sobotę 12 maja o godz. 1100

         SP 206 – kl. 3 E, F, G

SP 378 –  kl. 3 A

sobotę 19 maja o godz. 1100

         SP 206 –  kl. 3 A, B, C, D

SP 298 –  (dzieci z naszej parafii)

SP 275 –  (dzieci z naszej parafii)

ROCZNICA I KOMUNII – w niedzielę 27 maja o godz. 1200.

Kurs przedmałżeński

W środę, 13 września, o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 8, rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Kancelaria

Po wakacyjnych zmianach, kancelaria jest już czynna w zwykłych godzinach urzędowania.

W pierwsze piątki miesiąca z racji spowiedzi oraz wizyt u chorych, dyżur będzie pełniła tylko siostra kancelistka.

Intencje mszalne na 2018 r.

Od 1 września przyjmujemy już w kancelarii intencje mszalne na 2018 r..

Sakrament chrztu

W związku z uwagami dotyczącymi pory udzielania Sakramentu Chrztu dzieciom, będzie on sprawowany jak dotychczas w 1 i 3 niedzielą miesiąca, ale podczas Mszy Św. o godz. 1030.

Zapowiedzi

Michał Piotr Kurek, kaw. z par. tut., Ewa Nisgorska, panna z par. tut.,

Piotr Ławecki, kaw. z par. Dz Jezus W-wa, Maria Kożuchowska, panna z par. tut.,

Michał Borowiec, kaw. z par. tut., Agnieszka Pabian, panna z par. Zesłania D Ś W-wa

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Po pięciu latach posługi w naszej parafii dotychczasowy wikariusz ks. Rafał Legucki został skierowany do pracy misyjnej we Francji. W dzisiejszą niedzielę żegnamy ks. Rafała. Uroczysta Msza Święta dziękczynna w intencji ks. Rafała dziś o godz. 2000.
 2. Dnia 5 IX (wtorek) jest wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty i 20 rocznica jej śmierci. Dlatego zapraszamy na nowennę do św. Matki Teresy z Kalkuty. Rozpocznie się ona w dzisiejszą niedzielę po mszy świętej o godz. 1030, w dzień powszedni będzie po Mszy Świętej wieczornej. W dniu wspomnienia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, która będzie odprawiona w naszym sanktuarium o godz. 1500 pod przewodnictwem ks. Bpa Marka Solarczyka. Na kościele prezentowana jest wystawa poświęcona postaci, życiu, powołaniu i pracy Matki Teresy z Kalkuty.
 3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Prosimy o zgłaszanie lub potwierdzenie osób starszych i chorych, którzy chcieliby korzystać z Sakramentu Spowiedzi i Komunii Świętej w domach w I – wsze piątki miesiąca.
 4. W tym tygodniu modlimy się w intencji dzieci, młodzieży i wszystkich pracowników szkół. Zapraszamy szczególnie w I – wszy piątek na godz. 1500 i w I – wszą sobotę o godz. 800 na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 5. Zapraszamy wszystkich członków Rady Duszpasterskiej z nominacji i wyboru na Mszę Świętą i różaniec 2 IX (sobota) o godz. 800, a później odbędzie się I spotkanie po wakacyjne.
 6. Kancelaria parafialna od piątku wg. stałego planu. Również od piątku przyjmujemy intencje na nowy rok 2018. Książka intencyjna do końca listopada będzie dostępna tylko w kancelarii.
 7. Od przyszłej niedzieli Msze Święte wg. porządku w ciągu roku, tzn. o godz. 700, 900, 1030, 1200, 1330 i 1900.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 9. Dnia 5 IX wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na wspólne nieszpory przed Najświętszym Sakramentem o godz. 1915.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś w całej diecezji Warszawsko – Praskiej przed kościołem jest zbiórka do puszek na rzecz pomocy w odbudowie i odrestaurowaniu Katedry Zielonogórsko – Gorzowskiej.
 2. Odbywa się akcja zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego na rzecz wspomagania wspólnot Kościoła misyjnego. Taka zbiórka w naszej parafii odbędzie się w środę 23 sierpnia od rana do godz. 1530. Zużyty sprzęt składamy na placu przed kościołem w miejscu gdzie ustawiany jest kontener na makulaturę.
 3. Zapraszamy na rowerową pielgrzymkę Miłosierdzia Bożego do Głogowa – miejsca narodzin św. Faustyny w dniach 22 – 25 sierpnia. Informacja na plakacie w kruchcie kościoła.
 4. W najbliższą sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 630, 800, i 1830.
 5. Dnia 5 IX (wtorek) jest wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty i 20 rocznica jej śmierci. Dlatego zapraszamy na nowennę do św. Matki Teresy z Kalkuty. Rozpocznie się ona w przyszłą niedzielę 27 IX po mszy świętej o godz. 1030, w dzień powszedni będzie po Mszy Świętej wieczornej. W dniu wspomnienia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, która będzie odprawiona w naszym sanktuarium o godz. 1500 pod przewodnictwem ks. Bpa Marka Solarczyka.
 6. Na mocy decyzji podjętych przez Ks. Abpa Henryka Hosera SAC, Biskupa Warszawko – Praskiego, dotychczasowy wikariusz Ks. Rafał Legucki, który był w naszej parafii 5 lat – został skierowany do pracy misyjnej we Francji. Dlatego zapraszamy wszystkich na uroczystą dziękczynną Mszę Świętą w intencji ks. Rafała w przyszłą niedzielę (27 VIII) o godz. 2000.
 7. Zapraszamy wszystkich członków Rady Duszpasterskiej z nominacji i wyboru na Mszę Świętą i różaniec 2 IX (sobota) o godz. 800, a później odbędzie się I spotkanie po wakacyjne.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj kolejny Dzień Fatimski polecamy Matce Bożej losy świata, Ojczyzny i nasze osobiste intencje. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej wieczornej oraz procesji Fatimskiej z Figurą Matki Bożej i ze świecami wokół kościoła, która odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 2100. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy.
 2. We wtorek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia N.M.P., Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki diecezji. Msze Święte jak w niedzielę. Zapraszamy na Msze Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 1200. W tym dniu tradycyjnie święcimy wianki i zioła.
 3. W przyszłą niedzielę w całej diecezji Warszawsko – Praskiej będzie zbiórka do puszek na rzecz pomocy w odbudowie i odrestaurowaniu Katedry Zielonogórsko – Gorzowskiej.
 4. Odbywa się akcja zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego na rzecz wspomagania wspólnot Kościoła misyjnego. Taka zbiórka w naszej parafii odbędzie się w środę 23 sierpnia od rana do godz. 1530. Zużyty sprzęt składamy na placu przed kościołem w miejscu gdzie ustawiany jest kontener na makulaturę.
 5. Zapraszamy na rowerową pielgrzymkę Miłosierdzia Bożego do Głogowa – miejsca narodzin św. Faustyny w dniach 22 – 25 sierpnia. Informacja na plakacie w kruchcie kościoła.