III NIEDZIELA ADWENTU

Rekolekcje adwentowe

Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku.
Prosimy o zarezerwowanie czasu na modlitwę i refleksję. Konferencje rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą głoszone dla dorosłych podczas Mszy Świętych o godz. 800 1000 i 1830. Dzieci na nauki rekolekcyjne zapraszamy podczas Rorat o godz. 630. Chorych zapraszamy szczególnie we wtorek na Mszę Św.
o godz. 1000, podczas której będziemy udzielali sakramentu namaszczenia.
W poniedziałek i we wtorek, po wieczornej Mszy  Świętej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy wspólnym odmówieniem brewiarzowej modlitwy na zakończenie dnia – Komplety.

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę Świętą o godz. 1330, a po Mszy Świętej na spotkania formacyjne w poszczególnych grupach.

Spowiedź przed  Świętami

W tym tygodniu od poniedziałku do piątku będziemy spowiadali podczas Mszy Świętych.
Żeby umożliwić wszystkim przystąpienie do sakramentu pokuty, w sobotę 23 grudnia będziemy dyżurowali w konfesjonale przez cały dzień, od godz. 1000 do 1800.

Opłatki i sianko na stół wigilijny

Przy wyjściu z kościoła, u Sióstr Loretanek, możemy zaopatrywać się w opłatki wigilijne.
Ministranci zaś przygotowali sianko na stół wigilijny.

Jutrznia Adwentowa

W okresie Adwentu Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną Jutrznię (poranną modlitwę Kościoła) odprawianą od poniedziałku do piątku o godz. 530.

Wigilia Ruchu Rodzin Nazaretańskich

20 grudnia br., po wieczornej Mszy Św. Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje spotkanie wigilijne w dolnym kościele. Członkowie Ruchu zapraszają wszystkich zainteresowanych, a szczególnie osoby samotne, ubogie i potrzebujące.

Msze Św. w Święta

4.Niedziela Adwentu przypada w Wigilię 24. 12. – Msze Św. 700900 1030 1200 i 1330.
24.12. nie będzie Mszy Św. o godz. 1900.
W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze Święte w następującym porządku:
25.12. godz. 2400 900 1030 1200 i 1330 i 1900
26.12.: godz. 700 900 1030 1200 i 1330 i 1900
W pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy Św. o godz. 700.

Wizyta duszpasterska

„Kolędę” rozpoczniemy 8 stycznia, a planujemy zakończyć 28 lutego. Szczegółowy program jest dostępny na specjalnie przygotowanych ulotkach, wywieszony przed kościołem oraz zamieszczony na stronie internetowej.
Uwzględniamy w tym planie osoby, które przyjmowały księży w poprzednich latach. Jeśli jacyś nowi Parafianie chcieliby przyjąć duszpasterza, to prosimy o tym poinformować przez umieszczenie na swych drzwiach kartki z taką informacją, albo też bezpośrednie zgłoszenie do kancelarii lub zakrystii. Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynali w dni powszednie o godz. 1600, zaś w soboty o godz. 1000.

Zapowiedzi

Łukasz Formela, kaw. z par. tut. i Anna Barbara Wesołowska, panna z par. Trójcy Przenajświętszej, Prostyń.
Piotr Karol Piasecki, kaw. i Barbara Maria Dulak, panna oboje z par. tut.

II NIEDZIELA ADWENTU

Rekolekcje adwentowe

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwentowe rekolekcje, które będą trwały do wtorku.
Prosimy o zarezerwowanie czasu na modlitwę i refleksję.
Konferencje rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą głoszone dla dorosłych podczas Mszy Świętych o godz. 800 1000 oraz Mszy Św. o godz. 1830.
Dzieci na nauki rekolekcyjne zapraszamy podczas Rorat o godz. 630.

Ogłoszenia Caritas

  1. Zwyczajem minionych lat przed ołtarzem Matki Bożej znajduje się kosz, do którego prosimy o składanie produktów żywnościowych na paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii, a do puszki możemy składać na ten cel ofiary pieniężne. Dzisiaj po Mszach Świętych przed kościołem na ten cel będą zbierane ofiary do puszek. W imieniu potrzebujących prosimy o pomoc i dziękujemy za otwarte serca..
  2. W zakrystii są już do nabycia świece Caritas – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

Opłatki i sianko na stół wigilijny

Przy wyjściu z kościoła, u Sióstr Loretanek, możemy zaopatrywać się w opłatki wigilijne.
Ministranci zaś przygotowali sianko na stół wigilijny.

Jutrznia Adwentowa

W okresie Adwentu wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną jutrznię (poranną modlitwę Kościoła) odprawianą od poniedziałku do piątku o godz. 530.

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w najbliższą niedzielę (17 XII) na Mszę Świętą o godz. 1330, a po Mszy Świętej na spotkania formacyjne w poszczególnych grupach.

Schola gregoriańska

W naszej Parafii powstaje schola gregoriańska. Chorał gregoriański stanowi niezwykle bogatą przestrzeń modlitwy. Jest muzycznym skarbem Kościoła przed- i posoborowego pielęgnowanym w klasztorach benedyktyńskich, ale dziś także poza nimi. Zainteresowane śpiewem osoby, w wieku od 18 do 35 lat, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę 16 grudnia, o godzinie 1600 w domu katechetycznym, w sali nr 8 lub do bezpośredniego kontaktu  z Panem organistą.

Wigilia Ruchu Rodzin Nazaretańskich

Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje spotkanie wigilijne w dolnym kościele w dniu 20 grudnia br. po wieczornej Mszy Św. Członkowie Ruchu zapraszają wszystkich zainteresowanych. Swe zaproszenie kierują szczególnie do osób samotnych, ubogich i potrzebujących,

Prasa i Biblioteka Parafialna

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej. Biblioteka jest otwarta w niedzielę, w godz. 1020 – 1230.

Zapowiedzi

Łukasz Formela, kaw. z par. tut. i Anna Barbara Wesołowska, panna z par. Trójcy Przenajświętszej, Prostyń.
Piotr Karol Piasecki, kaw. i Barbara Maria Dulak, panna oboje z par. tut.

I NIEDZIELA ADWENTU

Adwent

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. W tym okresie przygotowania do Bożego Narodzenia,
w dni powszednie, będą odprawiane Msze Roratnie o godz. 630.
Gorąco zapraszamy także dzieci, aby oczekiwały przyjścia Jezusa razem z Maryją podczas Rorat. Dzieci będą zapalały świecę roratnią oraz brały do domu figurkę Matki Bożej, by poprzez modlitwę czynić dla Jezusa miejsce w swoich domach i w swych sercach. W dniach zajęć szkolnych będą otrzymywały słodką bułeczkę i gorącą herbatę/mleko, by nie ustały w drodze podejmując adwentową modlitwę razem z Maryją.

I niedziela  miesiąca

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i Różaniec o godz. 1800 (górny kościół).

Ogłoszenia Caritas

  1. Zwyczajem minionych lat przed ołtarzem Matki Bożej od dzisiejszej niedzieli znajduje się kosz, do którego prosimy o składanie produktów żywnościowych na paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii, a do puszki możemy składać na ten cel ofiary. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przed kościołem na ten cel będą zbierane ofiary do puszek. W imieniu potrzebujących prosimy o pomoc.
  2. W zakrystii są już do nabycia świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

Opłatki na stół wigilijny

Przy wyjściu z kościoła, u Sióstr Loretanek, możemy zaopatrywać się w opłatki wigilijne.

Jutrznia Adwentowa

W okresie Adwentu wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną jutrznię (poranną modlitwę Kościoła) odprawianą od poniedziałku do piątku o godz. 530.

8 XII-  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

W piątek 8 grudnia w  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Święte odprawione będą o godz. 630, 800, 1300, 1500 i 1830. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 1200 w Godzinie Łaski. Dzięki modlitwie w tej godzinie „Matka Boża obiecuje wiele łask dla duszy i ciała, a Jezus swe wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich”. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu albo w miarę możliwości w pracy.

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W przyszłą niedzielę, 10 grudnia, zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną o godz. 1700. (niedzielne Nabożeństwo Różańcowe w tym dniu rozpocznie się o godz. 1815),

Schola gregoriańska

W naszej Parafii powstaje schola gregoriańska. Chorał gregoriański stanowi niezwykle bogatą przestrzeń modlitwy. Jest muzycznym skarbem Kościoła przed- i posoborowego pielęgnowanym w klasztorach benedyktyńskich, ale dziś także poza nimi.     Zainteresowane śpiewem osoby, od 18 do 35 roku życia, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę 16 grudnia o godzinie 1600 w domu  katechetycznym w sali nr 8 lub do bezpośredniego kontaktu  z Panem organistą.

Prasa i Biblioteka Parafialna

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej w niedzielę w godz. 1020 – 1230.

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w III niedzielę Adwentu (17 XII) na Mszę Świętą o godz. 1330, a po Mszy Świętej na spotkania formacyjne w poszczególnych grupach.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

I czwartek, piątek,  sobota i niedziela

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
– W pierwszy czwartek
o godz. 1800 nabożeństwo w intencji kapłanów i o powołania.
– W pierwszy piątek
Spowiedź od godz. 1500.
Msze Św. będą odprawiane o godz. 630 800 1500 1700 (szczególnie dzieci) oraz 1830.
– W sobotę
Msza św. o godz. 800 o MB Fatimskiej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania do NMP i adoracja.
– W niedzielę
spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i Różaniec o godz. 1800 (górny kościół).

Adwent

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent. W tym okresie przygotowania do Bożego Narodzenia, w dni powszednie, będą odprawiane Msze Roratnie o godz. 630.
Gorąco zapraszamy także dzieci, aby oczekiwały przyjścia Jezusa razem z Maryją podczas Rorat. Dzieci będą zapalały świecę roratnią oraz brały do domu figurkę Matki Bożej, by poprzez modlitwę czynić dla Jezusa miejsce w swoich domach i w swych sercach. W dniach zajęć szkolnych będą otrzymywały słodką bułeczkę i gorącą herbatę/mleko, by nie ustały w drodze podejmując adwentową modlitwę razem z Maryją.

Rekolekcje adwentowe

Tegoroczne adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczną się 17 grudnia – w Trzecią Niedzielę Adwentu i będą trwały do wtorku.
Prosimy o zarezerwowanie czasu na modlitwę i refleksję.
Konferencje rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą głoszone dla dorosłych podczas Mszy Świętych o godz. 800 1000 oraz Mszy Św. o godz. 1830.
Dzieci na nauki rekolekcyjne zapraszamy podczas Rorat o godz. 630.

Prasa i Biblioteka Parafialna

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej w niedzielę w godz. 1020 – 1230.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Taca na seminarium

Dzisiaj ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego naszej Diecezji.

Wypominki

Msze święte listopadowe za zmarłych będą odprawiane w listopadzie w następującym porządku:
Poniedziałek – Czwartek             godz. 1830,
Piątek                                    godz. 1500,
Sobota                                   godz. 800,
Niedziela                      godz. 900.
Wypominki całoroczne będą czytane w każdą niedzielę (z wyjątkiem wakacyjnych) o godz. 830. Msza Św. w intencji Zmarłych polecanych w wypominkach całorocznych będzie odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 1830.

Spotkanie rady parafialnej

Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w piątek 24 listopada, po wieczornej Mszy Św..

Imieniny ks. Rafała

Jutro w poniedziałek o godz. 1830 zapraszamy na Mszę Św. w intencji ks. Rafała Miękusa z racji jego imienin.

Rekolekcje adwentowe

Tegoroczne adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczną się 17 grudnia – w Trzecią Niedzielę Adwentu i będą trwały do wtorku.
Prosimy o zarezerwowanie czasu na modlitwę i refleksję.
Konferencje rekolekcyjne będą głoszone dla dorosłych podczas Mszy Świętych o godz. 800 1000 oraz Mszy Św. o godz. 1830.
Dzieci na nauki rekolekcyjne zapraszamy podczas Rorat o godz. 630.

Prasa i Biblioteka Parafialna

Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej w niedzielę w godz. 1020 – 1230.

Film „Sprawa Chrystusa”

Na ekrany kin wchodzi jeden z najgłośniejszych chrześcijańskich filmów fabularnych w historii pt. „Sprawa Chrystusa”. Opowiada on prawdziwą historię słynnego amerykańskiego dziennikarza śledczego i ateisty podejmującego się przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które odpowie na pytanie, czy zmartwychwstanie Chrystusa naprawdę miało miejsce. „Sprawa Chrystusa” w kinach od 17 listopada. Gorąco zachęcamy

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę Świętą o godz. 1330, a po Mszy Świętej na spotkania formacyjne w poszczególnych grupach.

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Również dzisiaj, ale na godz. 17 zapraszamy Rodziców i Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną.

Zbiórka solidarności z kościołem prześladowanym

Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na rzecz solidarności z Kościołem prześladowanym.

Wypominki

Msze święte listopadowe za zmarłych będą odprawiane w listopadzie w następującym porządku:
Poniedziałek – Czwartek     godz. 1830,
Piątek                                    godz. 1500,
Sobota                                   godz. 800,
Niedziela                               godz. 900.
Wypominki całoroczne będą czytane w każdą niedzielę (z wyjątkiem wakacyjnych) o godz. 830. Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach całorocznych będzie odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 1830.

Spotkanie rady parafialnej

Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w piątek 24 listopada, po wieczornej Mszy Św..

Taca na seminarium

W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego naszej diecezji.

Rekolekcje adwentowe

Tegoroczne adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczną się 17 grudnia – w Trzecią Niedzielę Adwentu i będą trwały do wtorku.
Prosimy o zarezerwowanie czasu na modlitwę i refleksję.
Konferencje rekolekcyjne będą głoszone dla dorosłych podczas Mszy Św. o godz. 800 1000 oraz po Mszy Św. o godz. 1830.
Dzieci na nauki rekolekcyjne zapraszamy podczas Rorat o godz. 630.

Zapowiedzi

Wojciech Józef Pazio, kaw. z par. tut. i Katarzyna Adriana Buczyńska, panna z par. tut. 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Spotkanie z poetą

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z poetą Krzysztofem Cezarym Buszmanem pt. „Podróż z Aniołem Stróżem”. Poeta będzie czytał klasyczne wiersze przed błogosławieństwem na wszystkich Mszach Świętych.

I niedziela  miesiąca

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i Różaniec o godz. 1800 (górny kościół).
Zapraszamy chętnych do włączenia się w modlitwę różańcową

Odpust za zmarłych

W Oktawie Wszystkich Świętych można zyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących. W tym celu należy nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię świętą.

Wypominki

Msze święte listopadowe za zmarłych będą odprawiane w listopadzie w następującym porządku:
Poniedziałek – Czwartek             godz. 1830,
Piątek                                    godz. 1500,
Sobota                                   godz. 800,
Niedziela                      godz. 900.
Wypominki całoroczne będą czytane w każdą niedzielę (z wyjątkiem wakacyjnych) o godz. 830. Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach całorocznych będzie odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 1830.

Jubileusz Ks. Prałata M. Mosaka

W najbliższą środę, 8 listopada br., Ks. Prałat Mieczysław Mosak, nasz senior, skończy 90 lat. Chcemy w tym dniu podczas Mszy Św. o godz. 1830 dziękować Panu Bogu za lata życia i posługi Ks. Prałata oraz prosić dla Niego o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. Mszy Św. jubileuszowej będzie przewodniczył Ks. Bp koadiutor Romuald Kamiński. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.
Zachęcamy też do wpisywania się do księgi dziewięćdziesięciu dni modlitwy i dziękczynienia.

11 listopada – święto niepodległości

W najbliższą sobotę, 11 listopada, w Święto Niepodległości,  Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego: o godz. 700 900 1030 1200 1330 i 1900. W tym dniu szczególnie będziemy się modlić w intencji Ojczyzny.
Po Mszy Św. o godz. 1330 chór „Varietas” zaprasza na krótki koncert pieśni patriotycznych.

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę (12 XI) na Mszę Świętą o godz. 1330, a po Mszy Świętej na spotkania formacyjne w poszczególnych grupach.

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W przyszłą niedzielę, 12 listopada, zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną o godz. 1700.

Zapowiedzi

Wojciech Józef Pazio, kaw. z par. tut. i Katarzyna Adriana Buczyńska, panna z par. tut.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość  Wszystkich  Świętych

1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą sprawowane o godz. 700 900 1030 1200 1330 i 1900. Procesja połączona z modlitwą za zmarłych polecanych we Mszy Świętej Listopadowej rozpocznie się o godz. 830, zaś o godz. 900 Msza Św. w ich intencji. Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych odprawiona zostanie o godz. 1030, a o godz. 1800 procesja za tych zmarłych, połączona z Różańcem.

Dzień Zaduszny

2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – Msze św. będą sprawowane o  godz. 630 800 1000 i 1830.
Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych modlić się będziemy podczas Mszy Św. o godz. 1000 oraz podczas procesji po tej Mszy Św.
W Dzień Zaduszny można zyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących. W tym celu należy nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię świętą.
Odpust zupełny w intencji zmarłych, można uzyskać również w dniach  1 – 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
Msze święte Listopadowe za zmarłych będą odprawiane przez m – c Listopad:
Poniedziałek – Czwartek     godz. 1830,
Piątek                                    godz. 1500, w I – wszy Piątek o godz. 1700,
Sobota                                   godz. 800,
Niedziela                               godz. 900.
Wypominki całoroczne będą czytane w każdą niedzielę (z wyjątkiem wakacyjnych) o godz. 830. Msza Św. w intencji tych zmarłych będzie odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 1830.

I czwartek, piątek,  sobota i niedziela 

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
– W pierwszy czwartek
Dzień Zaduszny
– W pierwszy piątek
Spowiedź od godz. 1500.
Msze Św. będą odprawiane o godz. 630 800 1500 1700 (szczególnie dzieci) oraz 1830.
– W sobotę
Msza św. o godz. 800 o MB Fatimskiej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania do NMP i adoracja. (parafialny Różaniec z czytaniem Słowa Bożego zostanie odprawiony w ramach nabożeństwa pierwszosobotniego – wieczorem nabożeństwa różańcowego nie będzie)
– W niedzielę
spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i Różaniec o godz. 1800 (górny kościół). Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego odmawiania różańca.

Wsparcie młodzieży oazowej

W dniach 22 i 29 października (niedziela) młodzież oazowa naszej parafii będzie rozprowadzać znicze – cegiełki. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie udzielone na wyjazdy rekolekcyjne.

Jubileusz Ks. Prałata M. Mosaka

W środę 8 listopada br. Ks. Prałat Mieczysław Mosak, nasz senior, skończy 90 lat. Chcemy w tym dniu podczas Mszy Św. o godz. 1830 dziękować Panu Bogu za lata życia i posługi Ks. Prałata oraz prosić dla Niego o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.
Mszy Św. jubileuszowej będzie przewodniczył Ks. Bp koadiutor Romuald Kamiński.
Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.

Spotkanie z poetą

W niedzielę 5 listopada zapraszamy na spotkanie z poetą Krzysztofem Cezarym Buszmanem pt. „Podróż z Aniołem Stróżem”. Poeta będzie czytał klasyczne wiersze przed błogosławieństwem na wszystkich Mszach Świętych. Jego  klasyczną twórczość przybliżył  nam Krzysztof Kolberger. To właśnie „Przewodnikiem po chmurach”, żegnał się z nami ten wybitny aktor. Spod  pióra Buszmana wyszedł też Hymn Kanonizacyjny „Santo Subito” dla Jana Pawła II. Jest też autorem płyty cegiełki „Strofy o przemijaniu” na rzecz ratowania Starych Powązek. Wiersze poety czytają na niej wybitni aktorzy.

Chór Varietas

Zapraszamy śpiewające panie i panów do naszego parafialnego chóru Varietas. Próby zespołu odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 19 – 21 w Sali nr 8. Kontakt do dyrygentki dostępny jest na stronie parafii w zakładce „grupy parafialne”.
chor.varietas@gmail.com

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela Misyjna

Dzisiaj cały Kościół przeżywa Niedzielę Misyjną i modli się w intencji misjonarzy.
W naszej parafii gościmy ks. Zbigniewa Bigdę, misjonarza w Kazachstanie, który podczas wszystkich Mszy Św. podzieli się z nami dzielił doświadczeniem wiary i pracy misyjnej.

Schola dziecięca

W naszej parafii powstaje schola dziecięca. Zapraszamy dzieci lubiące śpiewać, będące w wieku od 7 do 12 lat. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1200 w dolnym kościele. Prosimy przyjść wraz z rodzicami/ opiekunami. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Pan organista.

Chór Varietas

Zapraszamy śpiewające panie i panów do naszego parafialnego chóru Varietas. Próby zespołu odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 19 – 21 w Sali nr 8. Chór będzie można usłyszeć w przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 1030. Kontakt do dyrygentki dostępny jest na stronie parafii w zakładce „grupy parafialne”.
chor.varietas@gmail.com

Zbiórka  na  Fundację  Dzieło  Nowego  Tysiąclecia

W ubiegłą niedzielę na terenie naszej parafii prowadzona była zbiórka ofiar na stypendia dla zdolnej młodzieży za pośrednictwem Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy 4690zł.

Różaniec

Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są przez cały rok codziennie o godz. 1800.
Łączymy je z odczytywaniem kolejnych fragmentów Nowego Testamentu. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w tę lekturę i modlitwę różańcową.

Wypominki za zmarłych

Przyjmujemy już intencje wypominkowe za zmarłych.
Kartki na wypominki są wyłożone przy wyjściach z kościoła.
Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić:
Jednorazowe      – 1 i 2 listopada
Listopadowe      – przez cały listopad podczas Mszy Św. wypominkowej
Roczne                – w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 900.

Wsparcie młodzieży oazowej

W dniach 22 i 29 października (niedziela) młodzież oazowa naszej parafii będzie rozprowadzać znicze – cegiełki. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie udzielone na wyjazdy rekolekcyjne.

Zapowiedzi

Kamil Stepnowski, kaw. z par. tut. i Ilona Ciskowska, panna z par. św. Marka Ew. w Warszawie.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Pożegnanie siostry Nazarii

Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 1030 modlimy się w intencji Siostry Nazarii, naszej długoletniej zakrystianki, która zostaje przeniesiona do innych zadań w Zgromadzeniu Sióstr Loretanek. Pragniemy dziękować Panu Bogu za wiele lat Jej oddanej posługi i prosić dla Niej o łaski i Bożą opiekę na dalsze lata.
Polecamy też pamięci modlitewnej parafian naszą nową zakrystiankę Siostrę Terezję.

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Dzisiaj zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną o godz. 1700.

Niedziela statystyczna

Dzisiaj po każdej Mszy świętej w kościołach odbywa się liczenie wiernych. Prosimy o wzięcie tego pod uwagę przy wychodzeniu ze świątyni.

Schola dziecięca

W naszej parafii powstaje schola dziecięca. Zapraszamy dzieci lubiące śpiewać, będące w wieku od 7 do 12 lat. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 22 października po Mszy Św. o godz. 1200 w dolnym kościele. Prosimy przyjść wraz z rodzicami/ opiekunami. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Pan organista.

Różaniec

Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są przez cały rok codziennie o godz. 1800.
Łączymy je z odczytywaniem kolejnych fragmentów Nowego Testamentu. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w tę lekturę i modlitwę różańcową.

Niedziela Misyjna

W przyszłą niedzielę, 22 października, cały Kościół przeżywa Niedzielę Misyjną i modli się w intencji misjonarzy.
W naszej parafii będziemy gościć ks. Zbigniewa Bigdę, misjonarza w Kazachstanie, który podczas wszystkich Mszy Św. podzieli się z nami dzielił doświadczeniem wiary i pracy misyjnej.

Wypominki za zmarłych

Przyjmujemy już intencje wypominkowe za zmarłych.
Kartki na wypominki są wyłożone przy wyjściach z kościoła.
Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić:
Jednorazowe       – 1 i 2 listopada
Listopadowe      – przez cały listopad podczas Mszy Św. wypominkowej
Roczne                – w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 900.

Wsparcie młodzieży oazowej

W dniach 22 i 29 października (niedziela) młodzież oazowa naszej parafii będzie rozprowadzać znicze – cegiełki. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie udzielone na wyjazdy rekolekcyjne.

Zapowiedzi

Kamil Stepnowski, kaw. z par. tut. i Ilona Ciskowska, panna z par. św. Marka Ew. w Warszawie.