XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś w całej diecezji Warszawsko – Praskiej przed kościołem jest zbiórka do puszek na rzecz pomocy w odbudowie i odrestaurowaniu Katedry Zielonogórsko – Gorzowskiej.
 2. Odbywa się akcja zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego na rzecz wspomagania wspólnot Kościoła misyjnego. Taka zbiórka w naszej parafii odbędzie się w środę 23 sierpnia od rana do godz. 1530. Zużyty sprzęt składamy na placu przed kościołem w miejscu gdzie ustawiany jest kontener na makulaturę.
 3. Zapraszamy na rowerową pielgrzymkę Miłosierdzia Bożego do Głogowa – miejsca narodzin św. Faustyny w dniach 22 – 25 sierpnia. Informacja na plakacie w kruchcie kościoła.
 4. W najbliższą sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 630, 800, i 1830.
 5. Dnia 5 IX (wtorek) jest wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty i 20 rocznica jej śmierci. Dlatego zapraszamy na nowennę do św. Matki Teresy z Kalkuty. Rozpocznie się ona w przyszłą niedzielę 27 IX po mszy świętej o godz. 1030, w dzień powszedni będzie po Mszy Świętej wieczornej. W dniu wspomnienia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, która będzie odprawiona w naszym sanktuarium o godz. 1500 pod przewodnictwem ks. Bpa Marka Solarczyka.
 6. Na mocy decyzji podjętych przez Ks. Abpa Henryka Hosera SAC, Biskupa Warszawko – Praskiego, dotychczasowy wikariusz Ks. Rafał Legucki, który był w naszej parafii 5 lat – został skierowany do pracy misyjnej we Francji. Dlatego zapraszamy wszystkich na uroczystą dziękczynną Mszę Świętą w intencji ks. Rafała w przyszłą niedzielę (27 VIII) o godz. 2000.
 7. Zapraszamy wszystkich członków Rady Duszpasterskiej z nominacji i wyboru na Mszę Świętą i różaniec 2 IX (sobota) o godz. 800, a później odbędzie się I spotkanie po wakacyjne.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj kolejny Dzień Fatimski polecamy Matce Bożej losy świata, Ojczyzny i nasze osobiste intencje. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej wieczornej oraz procesji Fatimskiej z Figurą Matki Bożej i ze świecami wokół kościoła, która odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 2100. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy.
 2. We wtorek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia N.M.P., Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki diecezji. Msze Święte jak w niedzielę. Zapraszamy na Msze Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 1200. W tym dniu tradycyjnie święcimy wianki i zioła.
 3. W przyszłą niedzielę w całej diecezji Warszawsko – Praskiej będzie zbiórka do puszek na rzecz pomocy w odbudowie i odrestaurowaniu Katedry Zielonogórsko – Gorzowskiej.
 4. Odbywa się akcja zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego na rzecz wspomagania wspólnot Kościoła misyjnego. Taka zbiórka w naszej parafii odbędzie się w środę 23 sierpnia od rana do godz. 1530. Zużyty sprzęt składamy na placu przed kościołem w miejscu gdzie ustawiany jest kontener na makulaturę.
 5. Zapraszamy na rowerową pielgrzymkę Miłosierdzia Bożego do Głogowa – miejsca narodzin św. Faustyny w dniach 22 – 25 sierpnia. Informacja na plakacie w kruchcie kościoła.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 1800 w dolnym kościele. A o godz. 1900 Nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem.
 2. Trwają wakacje, porządek Mszy Świętych we wszystkie niedziele i święta o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 2000.
 3. Z Sakramentu Pokuty prosimy korzystać od poniedziałku w czasie odprawianych Mszy świętych z racji urlopów w parafii jest mniej księży.
 4. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna od wtorku do piątku w godzinach 1600 – 1800 oraz w soboty przed południem w godz. 900 – 1100.
 5. Zapraszamy tych, którzy nie idą na pielgrzymkę do Duchowej Pielgrzymki w okresie od 06 do 15 sierpnia. Zachęcamy do włączenia się w tym czasie poprzez prywatną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu i udział we Mszach Świętych do wspierania modlitwą pielgrzymów na trasie.
 6. W najbliższą niedzielę (13 VIII) kolejny Dzień Fatimski będziemy polecać Matce Bożej losy świata, Ojczyzny i nasze osobiste intencje. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej wieczornej oraz procesji Fatimskiej z Figurą Matki Bożej i ze świecami wokół kościoła, która odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 2100. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy.
 7. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.
 8. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy udanego wypoczynku, pięknej pogody oraz przeżywania tego czasu w przyjaźni z Bogiem.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 1800 w dolnym kościele. A o godz. 1900 Nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem.
 2. W czasie wakacji od dzisiejszej niedzieli lipca porządek Mszy Świętych we wszystkie niedziele i święta o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 2000.
 3. Z Sakramentu Pokuty prosimy korzystać od poniedziałku w czasie odprawianych Mszy świętych w lipcu i w sierpniu z racji urlopów w parafii będzie mniej księży.
 4. W tym tygodniu wypada I–y Piątek, w którym szczególnie zapraszamy na Msze świętą o godz. 1500 na Koronkę i Mszę świętą do Miłosierdzia Bożego.
 5. W lipcu ks. Rafał Miękus nie będzie u chorych I – wszo piątkowych, odwiedzi ich w I – wszy piątek m – ca sierpnia.
 6. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna będzie od wtorku do piątku w godzinach 1600 – 1800 oraz w soboty przed południem w godz. 900 – 1100.
 7. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.
 8. Od dnia 1 VII w naszej parafii obowiązki proboszcza podjął ks. Robert Rafał Szczewczyk. Witamy serdecznie nowego księdza proboszcza w imieniu wspólnoty parafialnej i powierzamy całą parafię jego pasterskiej pieczy.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu odprawiane codziennie o godz. 1800.
 2. W czwartek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 630, 800 i 1830. Taca na Bazylikę św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 3. W piątek, zapraszamy o godz. 1500 na Koronkę i Mszę świętą do Miłosierdzia Bożego.
 4. W tym tygodniu wypada I–a Sobota miesiąca lipca szczególnie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 800 o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, po której odmówimy różaniec. Serdecznie zapraszamy.
 5. Z Sakramentu Pokuty prosimy korzystać od poniedziałku w czasie odprawianych Mszy świętych w lipcu i w sierpniu z racji urlopów w parafii będzie mniej księży.
 6. W czasie wakacji od pierwszej niedzieli lipca porządek Mszy Świętych we wszystkie niedziele i święta o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 2000.
 7. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna będzie od wtorku do piątku w godzinach 1600 – 1800 oraz w soboty przed południem w godz. 900 – 1100.
 8. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.
 9. Na mocy decyzji podjętych przez Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, Biskupa Warszawko – Praskiego, w naszej parafii dokonają się następujące zmiany personalne:

Ks. proboszcz Stanisław Wołosiewicz – przechodzi w stan spoczynku emerytalnego.

Dotychczasowy wikariusz Ks. Rafał Legucki – został skierowany do pracy misyjnej w Diecezji Quimper et Leon we Francji i będzie z nami do 20 sierpnia.

Do pracy w naszej parafii zostali mianowani jako Proboszcz Ks. Robert Rafał Szewczyk i jako rezydent Ks. Krzysztof Budzyński, nowych kapłanów przywitamy w przyszłą niedzielę (2 VII) na Mszy Świętej o godz. 1030.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 1800.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się 21 VI (środa) o godz. 1700 w dolnym kościele. Obecność obowiązkowa.
 4. W czwartek (22 VI) na zakończenie oktawy Bożego Ciała na godz. 1800 przynosimy zioła i wianki, które będą poświęcone po zakończeniu procesji. Na Nabożeństwo i Mszę Świętą zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza wszystkie zespoły parafialne wraz z rodzinami. Potraktujmy to jako wyraz naszej wdzięczności za przeżyty kolejny rok szkolny.
 5. W piątek doroczna Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Msze Święte o godz. 630, 800, 1500 i 1830. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów.
 6. Również w piątek o godz. 1500 gościć będziemy pielgrzymów, którzy wyruszają z Bazyliki na Kawęczyńskiej do Czerwińska. Prosimy parafian o przygotowanie poczęstunku podobnie jak w ubiegłych latach.
 7. Dnia 24 czerwca (sobota) – w uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 630, 800 i 1830.
 8. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.
 9. Prawo kanoniczne naszej diecezji mówi, że każdy kapłan skończywszy 75 lat życia przechodzi w stan spoczynku emerytalnego. W tym roku nasz ks. Proboszcz Stanisław, po 11 latach posługi w tutejszym sanktuarium kończy swoją pracę duszpasterską. Za ten dar kapłaństwa my parafianie chcemy Bogu wyrazić naszą wdzięczność. Dlatego zapraszamy wszystkich na uroczystą dziękczynną Mszę Świętą w intencji ks. Proboszcza w przyszłą niedzielę (25 VI) o godz. 900. Również w najbliższy piątek o godz. 1500 będziemy już polecać Miłosierdziu Bożemu naszego ks. Proboszcza.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 1800 i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Informujemy, że w tym miesiącu zbiórka makulatury odbędzie się jutro i we wtorek (12 i 13 VI). Jutro prosimy, aby przynosić makulaturę od godz. ok 1000.
 3. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki podczas procesji eucharystycznej na Boże Ciało zapraszamy na spotkanie – próbę 12 VI (poniedziałek) o godz. 1700.
 4. We wtorek (13 VI) kolejny Dzień Fatimski będziemy polecać Matce Bożej losy świata, Ojczyzny i nasze osobiste intencje. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej wieczornej oraz procesji Fatimskiej z Figurą Matki Bożej i ze świecami wokół kościoła, która odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy.
 5. W najbliższy czwartek 15 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w tym dniu o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1900. Wieczorem Nabożeństwa czerwcowego nie będzie. Procesja wyruszy po Mszy Świętej o godz. 1200. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych.
 6. Zapraszamy na Msze dziękczynne w rocznicę święceń Kapłańskich ks. Zbigniewa w 15 rocznicę w piątek (16 VI) o godz. 1500 i ks. proboszcza Stanisława w 51 rocznicę w sobotę (17 VI) o godz. 1100. Msze będą koncelebrowane przez wszystkich kapłanów obchodzących jubileusz święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się 21 VI (środa) o godz. 1700 w dolnym kościele. Obecność obowiązkowa.
 8. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej. W tygodnikach znajdują się śpiewniki z pieśniami eucharystycznymi na procesję Bożego Ciała.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 2. Dziś o godz. 1030 zapraszamy ministrantów, lektorów i rodziców na Mszę Świętą, w czasie której kandydaci otrzymają komżę. Włączmy się we wspólną modlitwę za chłopców służących Panu Jezusowi przy ołtarzu.
 3. Dziś o godz. 1700 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca. A o godz. 1800 nabożeństwo czerwcowe połączone z różańcem.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 1800.
 5. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 630, 800 i 1830.
 6. W najbliższy czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 7. Jak w każdy piątek zapraszamy na koronkę i Msze Świętą do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
 8. W czwartek 15 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Procesja wyruszy po Mszy Świętej o godz. 1200 i przejdzie ulicami: Wysockiego, Poborzańską, Bolesławicką, Syrokomli i Wysockiego. Poszczególne ołtarze są przygotowywane przez następujące wspólnoty: Ołtarz 1. Żywy Różaniec, 2. Duszpasterstwo Akademickie, 3. Ruch Światło Życie – Oaza, 4. Neokatechumenat. Osoby chcące włączyć się w pomoc w przygotowywanie ołtarzy proszone są o zgłoszenie do odpowiedzialnych tych wspólnot.
 9. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.
 10. Zespół Szkół Nr 41 przy ul. Bartniczej 2 zaprasza na piknik rodzinny, który odbędzie się w najbliższą sobotę (10 VI) od godz. 900. Zaproszenie kierowane jest do całych rodzin, którym proponowane będzie wiele atrakcji.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dziś przeżywamy 36 rocznicę śmierci Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo majowe o godz. 1800, po którym odbędzie się prezentacja przybliżająca nam tego świętego kapłana. Prezentacja została przygotowana przez panie prowadzące bibliotekę parafialną. A na Mszy Świętej o godz. 1900 będziemy modlić się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego.
 2. W najbliższą środę (31 V) w Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny zakończymy nabożeństwa majowe. Msze Święte o godz. 630, 800 i 1830.
 3. W pierwszy czwartek (1 VI) na nabożeństwie czerwcowym o godz. 1800 będziemy się modlić w intencji dzieci.
 4. W tym tygodniu w I – wszy piątek o godz. 1500 koronka i Msza Święta do Miłosierdzia Bożego, a w I – wszą sobotę o godz. 800 Msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, po której odmówimy różaniec. Serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę (3 VI) przez Koła Żywego Różańca jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd w sobotę o godz. 500 rano z przed kościoła. Jest kilka wolnych miejsc. Informacje w zakrystii.
 6. W niedzielę 4 czerwca o godz. 1030 zapraszamy ministrantów, lektorów i rodziców na Mszę Świętą, w czasie której kandydaci otrzymają komżę. Włączmy się we wspólną modlitwę za chłopców służących Panu Jezusowi przy ołtarzu.
 7. W tym tygodniu na śpiewanie majówek przy kapliczkach o godz. 2000 spotkamy się:

29 V (poniedziałek) – Krzyż papieski róg ulic Wysockiego i Bazyliańskiej

31 V (środa) – przy pomniku św. Jana Pawła II na skwerze przy ul. Bartnicza 4

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś po nabożeństwie majowym o godz. 1800 odbędzie się czuwanie maryjne z zespołem Jerycho pod kierunkiem Bartosza Izbickiego. Grupa wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie stosując improwizowaną polifonię. Jerycho urzeczywistnia wizję żywej tradycji owocnie praktykowanej do XIX wieku.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 1800 i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. W poniedziałek (22 V), wtorek (23 V) i środę (24 V) nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej ze względu na próbę dzieci przygotowujących się do I – ej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci komunijnych w czwartek (25 V) i piątek (26 V) o godz. 1700.
 4. Jak w każdy piątek zapraszamy na koronkę i Msze Świętą do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
 5. W przyszłą niedzielę (28 V) będziemy przeżywać 36 rocznicę śmierci Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo majowe o godz. 1800, po którym odbędzie się prezentacja przybliżająca nam tego świętego kapłana. Prezentacja została przygotowana przez panie prowadzące bibliotekę parafialną. A na Mszy Świętej o godz. 1900 będziemy modlić się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego.
 6. W tym tygodniu na śpiewanie majówek przy kapliczkach o godz. 2000 spotkamy się:

22 V (poniedziałek) – kapliczka Matki Bożej przy ul. Ogińskiego róg Julianowskiej

24 V (środa) – kapliczka Matki Bożej Guadalupe przy bloku przy ul. Bolesławicka 24

26 V (piątek) – kapliczka Matki Bożej Róży Duchownej przy bloku ul. Syrokomli 7/13 od ul. Wysockiego