NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 1. Dnia 31 XII na godz. 1830 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie roku kalendarzowego 2013.
 2. W zakrystii są do nabycia Jubileuszowe kalendarze 100 – lecia naszej Parafii na 2014 rok. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu. Jednocześnie dziękujemy za ofiary, które wpłynęły w minionym tygodniu na granitową posadzkę do tej Kaplicy.
 3. Dnia 4 stycznia (sobota) po Mszy św. o godz. 800 i wspólnym różańcu odbędzie się spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca. Opłatek ministrantów tego samego dnia o godz. 1600 a Oazy po Mszy św. wieczornej.
 4. W środę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i 47 Światowy Dzień Pokoju. Msze św. według porządku niedzielnego.
 5. Już dziś zapraszamy na uroczyste przejście orszaku Trzech Króli dnia 6 stycznia. Gromadzimy się o godzinie 1300 przy skrzyżowaniu ulic Matki Teresy z Kalkuty i Wysockiego. Marsz zakończy się Mszą św. w naszym kościele o godz. 1330. Po Mszy św. jasełka w wykonaniu młodzieży i wspólne śpiewanie kolęd w dolnym kościele.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania świątecznej prasy katolickiej.
 7. Dziękujemy za pełne życzliwości i ciepła przyjmowanie księży z wizytą duszpasterską. Program kolędy wywieszony jest w gablotach przed kościołem a także na stronie internetowej Parafii.

 Program kolędy na najbliższy tydzień

Czwartek 02 IOgińskiego 9 ( 1 – 150 )

Piątek 03 IGoworowska 2, 4, 6 i 15 oraz ul. Poborzańska 5, 9, 31, 33, 41, 43 i 49

Sobota 04 IOgińskiego 9 (151 – 297)

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1600 a w soboty od godz. 1000

Mieszkańców bloków prosimy o odbieranie z zakrystii kartek z informacją o kolędzie do wywieszenia przy wejściu na klatkę schodową.

Boże Narodzenie

1.  W I Niedzielę Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Jesusa Chrystusa”. W naszej diecezji rozpoczęła się nieustanna modlitwa różańcowa, która będzie trwać do początku adwentu w przyszłym roku. Modlić się będziemy w intencji Kościoła i Ojczyzny. Bliższe informacje w przyszłą niedzielę. Prosimy o codzienne odmawianie przynajmniej jednej dziesiątki różańca.

2.       Jutro ofiary składane na tacę przeznaczone są na budujące się kościoły w naszej diecezji.

3.       Po Pasterce przy wyjściu z kościoła i w zakrystii po każdej Mszy św. można nabyć jubileuszowe parafialne kalendarze.

4.Dziękujemy za dary złożone na paczki świąteczne dla potrzebujących naszej parafii i ofiary na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.

IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Zapraszamy na ostatnie Msze św. roratnie jutro i we wtorek o godz. 630. Ostatnia Msza św. w Wigilię o godz. 800 – nie będzie Mszy św. wieczornej.
 2. Do chorych (spoza listy pierwszopiątkowej) udamy się jutro rano.
 3. Przed pasterką o godz. 2330 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd. Pasterka o godz. 2400 a w święta Msze św. jak w każdą niedzielę.
 4. W czasie pasterki i w pierwszy dzień świąt ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Kaplicę Wystawienia Najświętszego Sakramentu. Prace rozpoczną się 13 stycznia.
 5. W zakrystii są do nabycia świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Fundusze zebrane ze sprzedaży świec przeznaczone są na pomoc ubogim dzieciom naszej diecezji.
 6. Jeszcze dziś i jutro do południa można składać produkty żywnościowych na paczki świąteczne dla osób potrzebujących naszej parafii. Można też składać ofiary do skarbony.
 7. W przedsionku kościoła i w zakrystii można nabywać Jubileuszowe kalendarze 100 – lecia naszej Parafii na 2014 rok.
 8. Przy wyjściu z kościoła u Sióstr Loretanek możemy zaopatrywać się w opłatki wigilijne a u młodzieży w sianko na stół wigilijny oraz karty świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na duszpasterstwo akademickie.
 9. Dziękujemy za ofiary składane w tym tygodniu na kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 10. Ks. Rafał zaprasza wszystkich chętnych na 15 – dniową parafialną pielgrzymkę autokarową po największych i najważniejszych sanktuariach i miastach Francji. Planowane miejsca to: Lourdes, La Salette, Ars, Lisieaux, Kaplica Cudownego Medalika, Paryż itp. Termin pielgrzymki to 21 VII – 4 VIII 2014 r. Koszt ok. 3700 zł. Szczegółowe informacje na plakatach a zapisy u ks. Rafała.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania świątecznej prasy katolickiej.
 12. Dziękujemy za pełne życzliwości i ciepła przyjmowanie księży z wizytą duszpasterską. Druga część kolędy rozpocznie się po Nowym Roku. Program kolędy będzie wywieszony w gablotach przed kościołem a także na stronie internetowej Parafii.

III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu w roku 100 – lecia naszej Parafii. Zapraszamy do udziału w Mszach świętych roratnich o godz. 630. W najbliższy piątek o godz. 1500 będziemy modlić się o szczęśliwe przeżycie świąt Bożego Narodzenia.
 2. W zakrystii są do nabycia świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Fundusze zebrane ze sprzedaży świec przeznaczone są na pomoc ubogim dzieciom naszej diecezji.
 3. Zwyczajem minionych lat przed ołtarzem Matki Bożej prosimy o składanie produktów żywnościowych na paczki świąteczne dla osób potrzebujących naszej parafii. Można też składać ofiary do skarbony. Zbiórka potrwa do soboty.
 4. Przy wyjściu z kościoła u Sióstr Loretanek możemy zaopatrywać się w opłatki wigilijne a u młodzieży w sianko na stół wigilijny oraz karty świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na duszpasterstwo akademickie.
 5. Dziękujemy za ofiary składane w tym tygodniu na kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na sprowadzony granit na posadzkę kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. Ks. Rafał zaprasza wszystkich chętnych na 15 – dniową parafialną pielgrzymkę autokarową po największych i najważniejszych sanktuariach i miastach Francji. Planowane miejsca to: Lourdes, La Salette, Ars, Lisieaux, Kaplica Cudownego Medalika, Paryż itp. Termin pielgrzymki to 21 VII – 4 VIII 2014 r. Koszt ok. 3700 zł. Szczegółowe informacje na plakatach a zapisy u ks. Rafała.
 8. Najbliższa katecheza dla osób dorosłych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w naszej Parafii odbędzie się 20 XII o godz. 1915 w domu katechetycznym – sala nr 4.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy za pełne życzliwości i ciepła przyjmowanie księży z wizytą duszpasterską.

 Program kolędy na najbliższy tydzień

Poniedziałek 16 XIIPalestyńska 8

Wtorek 17 XIIPalestyńska 1 (A-E), 2, 2 (A-F),2 G, 3, 4 (A-H), 4 E i 5

Środa 18 XIIPalestyńska 5 A, 5 B i 7 oraz Poborzańska 2

Czwartek 19 XIIPoborzańska 4

Piątek 20 XIIBartnicza 9

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1600 a w soboty od godz. 1000

Mieszkańców bloków prosimy o odbieranie z zakrystii kartek z informacją o kolędzie do wywieszenia przy wejściu na klatkę schodową.

II NIEDZIELA ADWENTU – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 1. Dziś – w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – przeżywamy kolejny dzień rekolekcji. Zapraszamy na godz. 1800 na nabożeństwo dziękczynne za 100 – lecie Parafii.
 2. W tym roku Godzinę Łaski , która trwa od godz. 1200 do godz. 1300 możemy przeżywać dziś lub jutro z racji tego, że święto przypada na niedzielę. Nabożeństwo to w naszej Parafii odbędzie się jutro – we wspomnienie św. Jana Diego. W tym czasie zgodnie z objawieniami MB – można wyprosić wiele łask.
 3. Zapraszamy do włączenia się wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach i Mszy św. roratniej. Zachęcamy do spowiedzi. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni adwentu.
 4. W tym tygodniu wypadają różne święta:

9 XII poniedziałek – św. Jana Diego – patrona Meksyku

10XII wtorek – MB Loretańskiej

12 XII czwartek – MB z Guadelupe (największe sanktuarium świata)

14 XII sobota – św. Jana od Krzyża

5. W zakrystii są już do nabycia świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

6. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędą się:

Klasy III gimnazjum – 14 XII (sobota) godz. 1700

Grupa starsza chłopcy – 14 XII (sobota) godz. 1800

Grupa starsza dziewcząt – 15 XII (niedziela) godz. 1745

7. Zwyczajem minionych lat przed ołtarzem Matki Bożej prosimy o składanie produktów żywnościowych na paczki świąteczne dla osób potrzebujących naszej parafii. Można też składać ofiary do skarbony.

8. Przy wyjściu z kościoła u Sióstr Loretanek możemy zaopatrywać się w opłatki wigilijne.

9. Neokatechumenat zaprasza na jutrznię od poniedziałku do piątku o godz: 530.

10. Dziękujemy za ofiary składane w tym tygodniu na kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Dziękujemy za pełne życzliwości i ciepła przyjmowanie księży z wizytą duszpasterską.

Program kolędy na najbliższy tydzień

Środa 11 XIIOgińskiego 13, Oliwska 3 i 3 A

Czwartek 12 XIIOgińskiego 11

Piątek 13 XIIPożarowa 3

Sobota 14 XIIPożarowa 3 A i 3 B

Poniedziałek 16 XIIPalestyńska 8

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1600 a w soboty od godz. 1000

Mieszkańców bloków prosimy o odbieranie z zakrystii kartek z informacją o kolędzie do wywieszenia przy wejściu na klatkę schodową.