VII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W najbliższą środę (26 lutego) zapraszamy na godz. 1800 na nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy. Będziemy w tym czasie polecać rodziny naszej Ojczyzny w czasie nowenny a następnie – o godz. 1830 – w tych intencjach odprawimy Mszę św.
  2. W piątek o godz. 1500 Miłosierdziu Bożemu będziemy polecać ludzi, którzy utracili wiarę i tych, którzy świadomie niszczą sumienia zwłaszcza dzieci i młodzieży.
  3. I ą sobotą miesiąca rozpoczynamy czas refleksji i zadośćuczynienia za grzechy nasze i świata. Zapraszamy na Mszę św. Ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 800. Po Mszy św. – różaniec.
  4. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu. Z Sakramentu Pokuty prosimy korzystać w czasie Mszy świętych i wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. Parafialny zespół Caritas bardzo prosi o odzież męską i ciepłą bieliznę. Okres zimowy jest trudnym czasem do przetrwania – zwłaszcza dla bezdomnych. Paczki z odzieżą można przynosić w środy w godz. 1700 – 1900 do domu katechetycznego (sala nr 5) lub do zakrystii w dowolnym czasie.
  6. W naszej Parafii (w poniedziałki i czwartki o godz. 2000) głoszone są katechezy neokatechumenalne. Zapraszamy do udziału młodzież dorosłych i młode małżeństwa. Katechezy dają początek formacji do dojrzałej wiary i są bardzo pomocne dla rodziców w wychowywaniu dzieci w wierze.
  7. Rok 100 – lecia istnienia naszej parafii to wyjątkowa okazja do dziękczynienia Bogu za otrzymane łaski a także na prośbę o błogosławieństwo dla rodzin. Zachęcamy w sposób szczególny do zamawiania intencji Mszalnych w tym roku. W lutym i w marcu jest jeszcze wiele wolnych intencji.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać artykuł pt „Autostrada do piekła” uświadamiający nam jaka i dlaczego jest sytuacja wierzącego, ale niepraktykującego. Jest w tygodniku wiele innych treści pomocnych w przygotowaniu do rozpoczynającego się niebawem Wielkiego Postu.
  9. W najbliższy wtorek w naszym kościele o godz:1030 odbędzie się Msza św. pogrzebowa Siostry Scholastyki – loretanki, która wiele lat mieszkała w domu zakonnym obok naszej świątyni. Parafian, którzy mogą przybyć na „ostatnie pożegnanie” siostry serdecznie zapraszamy.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.           W czasie ferii zachęcamy do udziału w Mszy św. codziennej i adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 1830.

2.           Za dzieci i młodzież naszej parafii w sposób szczególny modlić się będziemy w piątek o godz. 1500.

3.           Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.

4.           Pod chórem i w zakrystii zbierane są podpisy do obywatelskiej inicjatywy ochrony lasów państwowych.

5.           W naszej Parafii (w poniedziałki i czwartki o godz. 2000) głoszone są katechezy neokatechumenalne. Zapraszamy do udziału młodzież dorosłych i młode małżeństwa. Katechezy dają początek formacji do dojrzałej wiary i są bardzo pomocne dla rodziców w wychowywaniu dzieci w wierze.

6.           Rok 100 – lecia istnienia naszej parafii to wyjątkowa okazja do dziękczynienia Bogu za otrzymane łaski a także na prośbę o błogosławieństwo dla rodzin. Zachęcamy w sposób szczególny do zamawiania intencji Mszalnych w tym roku. W lutym i w marcu jest jeszcze wiele wolnych intencji.

7.           Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

KATECHEZY NEOKATECHUMENALNE

Icona_maria_kiko

Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię

(Mt 18,28)

 • Czujesz, że twoje życie nie ma sensu i nikt cię nie rozumie

• Czujesz, że wszystko cię przerasta – małżeństwo, dzieci, cierpienie

• Jesteś samotny, bezsilny, straciłeś kogoś bliskiego

• Chcesz zbliżyć się do Boga ale Go nie znasz

• Masz wygodne życie ale czegoś w nim brak

• Szukasz życia w konkretnej wspólnocie

 Na wszystko jest już gotowa odpowiedź Boga, który czeka by cię spotkać.

 WSPÓLNOTY DROGI NEOKATECHUMENALNEJ

zapraszają na katechezy w poniedziałki i czwartki godz. 20.00

Parafia M.B. Różańcowej

Warszawa ul. Wysockiego 8

V NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      We wtorek (11 lutego) przypada Uroczystość NMP z Lourdes – Uzdrowienia Chorych. Wszystkich chorych, opiekujących się chorymi i osoby starsze zapraszamy na Msze św. o godz. 800 lub 1830. Będziemy modlić się nie tylko za chorych ale także za tych, których dotknie choroba potrafili ją po chrześcijańsku przyjąć.

2.      Zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Na 7085 mieszkań księży przyjęto w 3730 domach – co stanowi 52,8 %. Nie przyjęło 3366 rodzin (w tym wiele pustostanów). W stosunku do ubiegłego roku odwiedziliśmy o 53 rodziny więcej.

3.      W kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu wykonano posadzkę i zamówiono ławki, z których trzy w całości opłaciło dwoje sponsorów, za co serdecznie dziękujemy. Za posadzkę została spłacona połowa należności. Dalsze prace będą wykonywane w miarę wpływu funduszy z tac i indywidualnych ofiar. Za dotychczasowe ofiary serdecznie dziękujemy.

4.      W związku z wakacyjno-pielgrzymkowym wyjazdem do Francji zapraszamy wszystkich zainteresowanych 13 lutego na godz. 1915 do dolnego kościoła na spotkanie z osobą z biura podróży odpowiedzialną za wyjazd.

5.       Rok 100 – lecia istnienia naszej parafii to wyjątkowa okazja do dziękczynienia Bogu za otrzymane łaski a także na prośbę o błogosławieństwo dla rodzin. Zachęcamy w sposób szczególny do zamawiania intencji Mszalnych w tym roku. W lutym i w marcu jest jeszcze wiele wolnych intencji.

6.      Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

NIEDZIELA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

1.           Dzisiaj o godz. 1700 w dolnym kościele zebranie Kół Żywego Różańca a o godz. 1800 adoracja przy Żłóbku połączona ze śpiewem kolęd. Zapraszamy wszystkich parafian.

2.           Dzisiaj zapalona w naszych dłoniach świeca przypomina nam, że Maryja dając nam Syna posyła nas do ludzi, abyśmy nieśli całe Jego przesłanie pozostawione w Ewangelii. Obowiązek ten wynika z przyjętego przez nas Sakramentu Chrztu Świętego.

3.           Starajmy się przeżywać ten tydzień jako oktawę święta, które zaprasza nas do współodpowiedzialności za zbawienie każdego człowieka.

4.           W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 1700 i całodzienną adorację.

5.           Przy ołtarzu Matki Bożej są do nabycia Jubileuszowe kalendarze 100 – lecia naszej Parafii na 2014 rok. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.  

6.            Rok 100 – lecia istnienia naszej parafii to wyjątkowa okazja do dziękczynienia Bogu za otrzymane łaski a także na prośbę o błogosławieństwo dla rodzin. Zachęcamy w sposób szczególny do zamawiania intencji Mszalnych w tym roku. W lutym i w marcu jest jeszcze wiele wolnych intencji.

7.           Parafialny zespół Caritas bardzo prosi o odzież męską i ciepłą bieliznę. Okres zimowy jest trudnym czasem do przetrwania – zwłaszcza dla bezdomnych. Paczki z odzieżą można przynosić w środy w godz. 1700 – 1900 do domu katechetycznego (sala nr 5) lub do zakrystii w dowolnym czasie.

8.           Dnia 7 lutego (piątek) w godz. Od 900 do 1300 odbędzie się zbiórka krwi. Autokar do poboru krwi będzie stał na parkingu Zespołu Szkół przy ul. Bartniczej 2. Zachęcamy do włączenia się do tej akcji.

9.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10.      W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską u mieszkańców naszej Parafii. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza „po kolędzie” a chciałyby to uczynić, zapraszamy do ustalenia indywidualnego terminu odwiedzin w zakrystii.

Program kolędy na najbliższy tydzień

Poniedziałek 03.02 Bolesławicka 24 (152 – 205) i Rembielińska 5 (1 – 86)

Wtorek 04.02 – Rembielińska 5 (87 – 202) i 3 (1 – 59)

Środa 05.02 – Rembielińska 3 (60 – 205) i Krzywińska 11

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1600.

Mieszkańców bloków prosimy o odbieranie z zakrystii kartek z informacją o kolędzie do wywieszenia przy wejściu na klatkę schodową.