IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Wielki Post przeżywamy w roku jubileuszowym 100 – lecia naszej Parafii oraz kanonizacji dwóch wielkich papieży Jana XXIII i naszego rodaka Jana Pawła II, co daje nam możliwość uzyskania odpustów za każdy udział w nabożeństwach wielkopostnych. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale na godz. 1800.
 2. Dnia 2 kwietnia (środa) przypada 9 rocznica śmierci Bł. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1830.
 3. Również w środę 2 kwietnia o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 4. Od dzisiaj przyjmujemy produkty żywnościowe na paczki dla potrzebujących w naszej parafii. Można będzie składać je do kosza przy ołtarzu Matki Bożej a do skarbony ofiary pieniężne.
 5. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 800 do 1500. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. Droga Krzyżowa o godz. 1600, 1730 i 1915.
 6. Chór Varietas zaprasza na koncert wielkopostny. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę, 6 kwietnia po Mszy Św. na godz. 1030 w górnym kościele
 7. Zapraszamy głównie studentów i młodzież pracującą ale też i wszystkich parafian, którzy nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych na cotygodniowe nauki rekolekcyjne w każdą niedzielę w trakcie Mszy św. o godz. 1900. Wszystkie kazania głosić będą zaproszeni goście.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ołtarz przeznaczony do kaplicy wraz z obrazem oddany został do renowacji.
 9. Przy wyjściu z kościoła studenci nasze parafii rozprowadzają kartki świąteczne, z których przychód przeznaczony jest na ich dalszą działalność.
 10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Grób Pański i ciemnicę.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

AKCJA – KARTKA ŚWIĄTECZNA….

Już dziś serdecznie zapraszamy do nabywania kartek świątecznych religijnych.Od najbliższej niedzieli, tj. 23.III przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu po każdej Mszy Świętej (7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30 oraz 19:00) Parafia Matki Bożej Różańcowej. kartki 1 kartki2

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.           W Wielki Post przeżywamy w roku jubileuszowym 100 – lecia naszej Parafii oraz kanonizacji dwóch wielkich papieży Jana XXIII i naszego rodaka Jana Pawła II, co daje nam możliwość uzyskania odpustów za każdy udział w nabożeństwach wielkopostnych.

2.           Jutro kończymy rekolekcje parafialne. Msze św. z nauką o godz. 630, 800, 1000 (z udziałem chorych), 1700 i 1830.

3.           We wtorek (25 marca) doroczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 630, 800 i 1830 – zapraszamy.

4.           Od przyszłej niedzieli przyjmujemy produkty żywnościowe na paczki dla potrzebujących w naszej parafii. Można będzie składać je do kosza przy ołtarzu Matki Bożej a do skarbony ofiary pieniężne.

5.           W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę kościoła w Barczącej.

6.           Z sakramentu pokuty prosimy korzystać w ciągu całego tygodnia w czasie Mszy św.

7.           Zapraszamy głównie studentów i młodzież pracującą ale też i wszystkich parafian, którzy nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych na cotygodniowe nauki rekolekcyjne w każdą niedzielę w trakcie Mszy św. o godz. 1900. Wszystkie kazania głosić będą zaproszeni goście.

8.           Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9.           W dniach od 28 do 30 marca w naszej parafii odbędą się warsztaty „ tato.net „ dla ojców każdej grupy wiekowej. Warsztaty te są skierowane nie tyle do osób, które nie radzą sobie z wychowaniem dzieci, ile do mężczyzn, którzy chcieliby bardziej świadomie i lepiej realizować swoje powołanie do ojcostwa. Zapisy, formularze zgłoszeniowe i szczegółowe informacje u ks. Rafała oraz na plakatach i stronie internetowej tato.net.

10.      Rok 100 – lecia istnienia naszej parafii to wyjątkowa okazja do dziękczynienia Bogu za otrzymane łaski a także na prośbę o błogosławieństwo dla rodzin. Zachęcamy w sposób szczególny do zamawiania intencji Mszalnych w tym roku. W kwietniu jest jeszcze wiele wolnych intencji.

11.      Dom Kultury Świt zaprasza rodziny na „Wiosenny poranek gospel”, czyli interaktywne spotkanie z muzyką gospel 29 marca o godz. 1200. Bilety są do nabycia w domu kultury.

12.      Przy wyjściu z kościoła studenci nasze parafii rozprowadzają kartki świąteczne, z których przychód przeznaczony jest na ich dalszą działalność.

13.      Spotkanie dla dziewcząt z grupy starszej przygotowujących się do Bierzmowania odbędzie się w sobotę 28 marca o godz. 1915 w domu katechetycznym.

14.      Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, a także – cieszącego się wyjątkowym powodzeniem „ modlitewnika rodzinnego”. Do tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” dołączona jest książka, na której podstawie powstał film „Pasja”.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.      W Wielki Post przeżywamy w roku jubileuszowym 100 – lecia naszej Parafii oraz kanonizacji dwóch wielkich papieży Jana XXIII i naszego rodaka Jana Pawła II, co daje nam możliwość uzyskania odpustów za każdy udział w nabożeństwach wielkopostnych.

2.      W najbliższą środę (19 marca) przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 630, 800 i 1830. O godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Na godz. 18:30 zapraszamy wszystkie rodziny – zwłaszcza młode wraz z dziećmi. Zapraszamy także wszystkie Zgromadzenia Zakonne i zespoły parafialne. W tym dniu staramy się w sposób szczególny otaczać modlitwą wszystkie rodziny świata i naszej parafii. Odbędzie się uroczyste ofiarowanie rodzin opiece św. Józefa.

3.      W piątek – 21 marca – rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne.

Plan rekolekcji:

21.03 (piątek) Msze św. z nauką o godz. 630, 800, 1000, 1500 (poprzedzona koronką do Miłosierdzia Bożego) i 1830

Droga Krzyżowa: 1615, 1730 i 1915

22.03 (sobota) Msze św. z nauką o godz. 630, 800, 1000 i 1830.

O godz. 900 – Różaniec

23.03 (niedziela) Msze św.  według stałego porządku

24.03 (poniedziałek) Msze św. z nauką o godz. 630, 800, 1000 (z udziałem chorych), 1700 i 1830.

4.      Z sakramentu pokuty prosimy korzystać w ciągu całego tygodnia w czasie Mszy św.

5.      Zapraszamy głównie studentów i młodzież pracującą ale też i wszystkich parafian, którzy nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych na cotygodniowe nauki rekolekcyjne w każdą niedzielę w trakcie Mszy św. o godz. 1900. Wszystkie kazania głosić będą zaproszeni goście.

6.      Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.

7.      W dniach od 28 do 30 marca w naszej parafii odbędą się warsztaty „ tato.net „ dla ojców każdej grupy wiekowej. Warsztaty te są skierowane nie tyle do osób, które nie radzą sobie z wychowaniem dzieci, ile do mężczyzn, którzy chcieliby bardziej świadomie i lepiej realizować swoje powołanie do ojcostwa. Zapisy, formularze zgłoszeniowe i szczegółowe informacje u ks. Rafała oraz na plakatach i stronie internetowej tato.net.

8.      Rok 100 – lecia istnienia naszej parafii to wyjątkowa okazja do dziękczynienia Bogu za otrzymane łaski a także na prośbę o błogosławieństwo dla rodzin. Zachęcamy w sposób szczególny do zamawiania intencji Mszalnych w tym roku. W marcu jest jeszcze wiele wolnych intencji.

9.      Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na misje „ad gentes”. Jest to wyraz naszej solidarności z 2015 świeckim, zakonnymi i diecezjalnymi misjonarzami

10.Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary do puszki na jałmużnę wielkopostną dla ubogich naszej parafii.

11.Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, a także – cieszącego się wyjątkowym powodzeniem „modlitewnika rodzinnego”.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.      W Wielki Post przeżywamy w roku jubileuszowym 100 – lecia naszej Parafii oraz kanonizacji dwóch wielkich papieży Jana XXIII i naszego rodaka Jana Pawła II, co daje nam możliwość uzyskania odpustów za każdy udział w nabożeństwach wielkopostnych.

2.      Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1600 bezpośrednio po Mszy św. do Miłosierdzia Bożego z udziałem dorosłych, o godz. 1730 z udziałem dzieci, a o godz. 1915 z udziałem młodzieży i młodych małżeństw. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1800.

3.      Od początku Wielkiego Postu zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty.

4.      Dnia 14 marca (piątek) o godz. 1700 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas III gimnazjum w domu katechetycznym. Obecność obowiązkowa.

5.      Dnia 15 marca (sobota) odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania grupy licealnej: o godz. 1700 dla dziewcząt, a o godz. 1815 dla chłopców. Obecność obowiązkowa.

6.      Już od dziś zapraszamy głównie studentów i młodzież pracującą ale też i wszystkich parafian, którzy nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych na cotygodniowe nauki rekolekcyjne w każdą niedzielę w trakcie Mszy św. o godz. 1900. Wszystkie kazania głosić będą zaproszeni goście.

7.      Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8.      W dniach od 28 do 30 marca w naszej parafii odbędą się warsztaty „tato.net” dla ojców każdej grupy wiekowej. Warsztaty te są skierowane nie tyle do osób, które nie radzą sobie z wychowaniem dzieci, ile do mężczyzn, którzy chcieliby bardziej świadomie i lepiej realizować swoje powołanie do ojcostwa. Zapisy, formularze zgłoszeniowe i szczegółowe informacje u ks. Rafała oraz na plakatach i stronie internetowej tato.net.

9.      Rok 100 – lecia istnienia naszej parafii to wyjątkowa okazja do dziękczynienia Bogu za otrzymane łaski a także na prośbę o błogosławieństwo dla rodzin. Zachęcamy w sposób szczególny do zamawiania intencji Mszalnych w tym roku. W marcu jest jeszcze wiele wolnych intencji.

10.Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary do puszki na jałmużnę wielkopostną dla ubogich naszej parafii.

11.Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, a także – cieszącego się wyjątkowym powodzeniem „modlitewnika rodzinnego”.

KATECHEZY DROGI NEOKATECHUMENALNEJ

Zapraszamy wciąż jeszcze na katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które odbywają się w naszej parafii, po których – jeśli Pan Bóg pozwoli – zawiąże się nowa wspólnota.  

Warto przypomnieć, że Ojciec Św. Jan Paweł II uznał Drogę Neokatechumenalną jako itinerarium formacji katolickiej ważne dla społeczeństwa i czasów dzisiejszych (Watykan 30 sierpnia 1990 r.), a Papież Benedykt XVI zatwierdził definitywnie Statut Drogi (Watykan 11 maja 2008 r.). Do wspólnot neokatechumenalnych przychodzą ludzie, którzy zobaczyli, że ich wiara jest niedojrzała i niekonsekwentna, a ich życie nie zawsze się zgadza z tym co mówi Ewangelia. Dlatego zapragnęli pójść we wspólnocie drogą prowadzącą do autentycznej dojrzałości w wierze, aby łaska i owoce Chrztu Św. objawiły sie w pełni w ich życiu. Droga Neokatechumenalna jest wzorowana na starożytnej instytucji katechumenatu i prowadzi przez wiele etapów.

Aktualnie 5-ta wspólnota w naszej parafii przechodzi etap TRADITIO SYMBO­LI. Bracia ze wspólnoty starszej na Drodze przekazali im symbol wiary „Credo” – „Skład Apostols­ki”. Od tej pory wspólnota ta zaczęła studiować poszczególne artykuły wiary zawarte w „Credo”. W tym też czasie bracia z tej wspólnoty mając poręczenie Ks. Proboszcza chodzą od domu do domu, po dwie oso­by, aby mówić o doświadczeniu pierwszych owoców wiary w ich życiu, aby obwieszczać Ewangelię: że Królestwo Boże już nadeszło, że Jezus Chrystus zmartwychwstał i przychodzi z nimi przynosząc pokój i radość.

Następnym etapem na Drodze Neokatechumenalnej jest etap REDDITIO SYMBO­LI przeżywany właśnie przez 4-tą wspólnotę w naszej parafii. Kilka lat wcześniej ta wspólnota przechodziła etap TRADITIO. Teraz w Wielkim Poście podczas uroczystych Nieszporów w kościele parafialnym ci bracia będą uroczyście wyznawać publicznie swoją wiarę-jej pierwociny (pierwsze owoce), zwracając niejako Kościołowi otrzymany przedtem symbol wiary wzbogacony o ich osobiste doświadczenie. W porozumieniu z  Ks. Proboszczem te Nieszpory z wyznaniem wiary będą się odbywać w następujące wtorki i czwartki: 11.III, 13.III, 18.III i 27.III oraz 1.IV i 3.IV o godz. 2010. Na to swoje wyznanie zapraszają wszystkich parafian – m. in. za pomocą kolorowych plakatów z rakiem na palmie:

kat

Co wspólnego ma z tym rak mieszkający na palmie? Dokładniej mówiąc chodzi tu nie o naszego słodkowodnego raka, ale o morskiego kraba zwanego langustą. Wizerunek langusty miesz­kającej wśród gałęzi drzewa palmowego stanowi część pięknej mozaiki zdobiącej starożytny (IV w.) kościół we włoskiej miejscowości Akwile­ja. Sens tego obrazu wyjaśnia tekst Pisma Św. umieszczony na plakacie zapraszającym na REDDITIO: „Ziemne stworzenia zamieniły się w wodne, a wodne na ląd wychodziły” (Mdr 19,19). Autor tego tekstu miał na myśli wielkie dzieła Boże, których świadkami byli Izraelici wychodzący z niewoli egipskiej. Widzieli jak wodne stworzenia (żaby) wyszły na ląd, by stać się jedną z plag, jakie Bóg zesłał na Egipcjan, gdy nie chcieli wy­puścić Izraelitów ze swego kraju. Widzieli też jak ziemne zwierzęta, czyli ich bydło i trzody zamieniły się jakby w wodne, gdy przechodziły przez wody Morza Czerwonego, które Bóg otworzył przed swoim ludem. Langusta mieszkająca na palmie – symbol rzeczy niemożliwej – pokazuje, że dzięki wierze człowiek może doświadczyć rzeczy po ludzku niemożliwych. Do takich czynów należy miłość do nieprzyja­ciół, przebaczanie swoim wrogom, nadstawianie drugiego policzka, gdy ktoś uderzy cię w jeden, a są to postawy jakich Jezus oczekuje od swoich uczniów (zob. Kazanie na Górze: Mt.5, 1-7, 29).

Pierwocin takich niezwykłych czynów doświadczyli bracia z 4-ej wspólnoty neokatechumenalnej i o tym świadczą w czasie swojego REDDITIO. W ten sposób pokazują, że wiara w Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Św. opiera się w ich życiu na doświadczeniu mocy Boga, który uwalnia z mocy grzechu i zła, jak niegdyś uwolnił lud Izraela z niewoli egipskiej. Dla niektórych braci ze wspólnoty już samo publiczne wystąpienie w kościele i mówienie o swoich doświadczeniach związanych z wiarą jest znakiem, że Bóg potrafi uzdolnić ich do rzeczy, które przedtem wydawały się im niemożliwe. To On ratował ich rodziny od rozbicia, otwierał na przyjęcie kolejnego dziecka, leczył z nałogów, słabym i niedojrzałym pomagał znaleźć miejsce w Kościele i społeczeństwie, a nade wszystko pozwalał doświadczać swojej darmowej miłości nawet w przypadku naprawdę ciężkich grzechów.

 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1700 zebranie kół żywego różańca, a o 1800 nabożeństwo adoracyjne.
 2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 630, 800, 1000, 1700, 1830, 2000 – z udziałem młodzieży i młodych małżeństw.
 3. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 1600 bezpośrednio po Mszy św. do Miłosierdzia Bożego z udziałem dorosłych, o godz. 1730 z udziałem dzieci, a o 1915 z udziałem młodzieży i młodych małżeństw. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1800.
 4. W tym tygodniu obchodzimy l-piątek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 830 do 1500.
 5. Wielki Post przeżywamy w roku jubileuszowym 100-lecia naszej parafii oraz kanonizacji dwóch wielkich papieży Jana XXIII i naszego rodaka Jana Pawła II, co daje nam możliwość uzyskania odpustów za każdy udział w nabożeństwach wielkopostnych.
 6. Od początku postu zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty.
 7. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc cierpiącym w środkowej Afryce.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na kaplicę adoracji.
 9. W tym tygodniu, w czasie trudnym dla Ukrainy i środkowej Afryki zachęcamy do szczególnej modlitwy o pokój na świecie.
 10. W zakrystii są do nabycia tygodniki, w których możemy przeczytać o trudnych problemach naszych czasów. Polecamy zapoznanie się z ich treścią.
 11. Również w zakrystii można zakupić „modlitewnik rodzinny”, który warto by było posiadać w każdym domu.