NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dzisiaj o godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego, w czasie której dziękujemy za kanonizację dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Po odśpiewaniu hymnu „Ciebie Boga Wysławiamy” o godz. 1600 Msza Św. dziękczynna w intencji czcicieli Bożego Miłosierdzia.
 2. Za udział w Godzinie Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny.
 3. Również dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 4. Jutro przypada Uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.
 5. We czwartek – 1 maja – rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 1800.
 6. Dnia 2 maja – w I piątek miesiąca – dzień flagi państwowej. Zachęcamy do wywieszenia flag. Msze św. o godz. 630, 800, 1500, 1700 i 1830. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 800.
 7. W sobotę – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1900. Nie będzie Mszy św. o godz. 1330.
 8. Jutro będzie montowany ołtarz w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozłocone są ramy a obraz jeszcze odnawia konserwator. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary – zwłaszcza indywidualne i fundatorom za część ławek, pozłocenie ram, malowanie kaplicy oraz renowację ołtarza.
 9. W zakrystii są jeszcze do nabycia modlitewniki rodzinne.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Jutro – w Poniedziałek Wielkanocny – ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL, a nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie po Mszy św. o godz. 700 – czyli około godz. 800.
 2. Obecny tydzień jest czasem radosnego oczekiwania na kanonizację dwóch wielkich papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Od jutra do soboty włącznie o godz. 1500 nowenna do Miłosierdzia Bożego, po której będzie dziękczynna Msza św. – zapraszamy.
 3. Postać Ojca Św. Jana Pawła II jest nam doskonale znana ale o Janie XXIII wiemy już troszeczkę mniej. W związku z tym młodzież Oazowa naszej parafii zaprasza na film o tym niezwykłym człowieku. I część filmu we czwartek o godz. 1915 a druga część filmu w piątek o godz. 1915 w dolnym kościele.
 4. W przyszłą niedzielę, w dniu kanonizacji nie zmieniamy godzin sprawowania Mszy św. O godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia, po której odbędzie się Msza św. dziękczynna.
 5. Prosimy, aby rozpoczęty dziś tydzień był wielkim dziękczynieniem, a jednocześnie wołaniem o pokój i miłosierdzie dla całego świata. Wotum dziękczynienia za kanonizację i stulecie parafii będzie Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu. Za dotychczasowe ofiary wspólne i indywidualne, oraz za gratisowe dotychczas wykonane prace serdecznie dziękujemy.
 6. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece kanonizacyjne
 7. Wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia.

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ

1.      Wielki Post przeżywamy w roku jubileuszowym 100 – lecia naszej Parafii oraz kanonizacji dwóch wielkich papieży Jana XXIII i naszego rodaka Jana Pawła II, co daje nam możliwość uzyskania odpustów za każdy udział w nabożeństwach wielkopostnych. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie już Gorzkie Żale na godz. 1800. Zachęcamy też do udziału w Świętym Triduum Paschalnym i zamawiania intencji mszalnych o błogosławieństwo Boże dla rodzin oraz za zmarłych, o których zawsze winniśmy pamiętać.

2.      W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Wielką Środę spowiadamy podczas Mszy św. porannych i wieczorem od godz. 1730 do zakończenia adoracji o godz. 2000.

3.      W Wielki Piątek na godz. 1830 zapraszamy na koncert pasyjny w wykonaniu chóru Varietas wprowadzający nas w Liturgię Męki Pańskiej.

4.      Kancelaria parafialna czynna będzie do Wielkiej Środy włącznie.

5.      Dziś przed kościołem młodzież rozprowadza palemki i karty świąteczne, a w Wielką Sobotę: ministranci wodę święconą, młodzież oazowa owies na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony jest na działalność tych grup.

6.      W zakrystii są jeszcze do nabycia świece kanonizacyjne i Caritas na stół wielkanocny.

7.      W czasie świąt ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8.      Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

Msza wieczerzy Pańskiej o godz.: 1900

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.: 2300

 Wielki Piątek

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w godz. 630 – 2300

Ciemna Jutrznia – godz. 800

O godz. 1500 pierwsze nabożeństwo Nowenny do Miłosierdzia Bożego rozpoczynające przygotowanie do kanonizacji Bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Zapraszamy do udziału.

Liturgia Męki Pańskiej – godz. 1900

 Wielka Sobota

Adoracja Najświętszego Sakramentu: w godz. 630 – 2000

Ciemna Jutrznia – godz. 800

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny: w godz. 900 – 1800

Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 1930

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 2000

(przynosimy świece i gromadzimy się przed kościołem).

 Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 530

Rezurekcja o godz. 600

Procesja ulicami: Wysockiego, Poborzańska, Ogińskiego i Bartnicza.

Pozostałe Msze święte o godz. 900, 1030, 1200, 1330 i 1900

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Wielki Post przeżywamy w roku jubileuszowym 100 – lecia naszej Parafii oraz kanonizacji dwóch wielkich papieży Jana XXIII i naszego rodaka Jana Pawła II, co daje nam możliwość uzyskania odpustów za każdy udział w nabożeństwach wielkopostnych. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale na godz. 1800. Przypominamy też, że od dzisiaj zaczyna się okres Męki Pańskiej. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pojednania w tygodniu podczas  wszystkich Mszy św. oraz adoracji.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1030 chór Varietas zaprasza na krótki koncert wielkopostny.
 3. Również dzisiaj o godz. 1700 odbędzie się spotkanie kół Żywego Różańca a następnie wspólny różaniec.
 4. Zachęcamy do składania darów żywnościowych i pieniężnych przy ołtarzu Matki Bożej dla najuboższych naszej parafii.
 5. Odpowiadając na apel o pomoc dla misji informujemy, że w każdym drugim tygodniu miesiąca (w poniedziałki i wtorki) organizujemy zbiórki makulatury. Wystawiony będzie specjalny kontener, do którego przynosimy makulaturę. Może są w naszych domach niepotrzebne gazety, tektury itp. Dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na misje.
 6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się 11 IV (piątek) o godz. 1700 w domu katechetycznym.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Prosimy o zaopatrywanie się w palemki i karty świąteczne u naszej młodzieży. W zakrystii są do nabycia świece na stół wielkanocny.
 8. W najbliższy piątek droga krzyżowa w kościele o godz. 1600 a później – o godz. 2000 – ulicami naszego osiedla, w której przejdziemy z naszego kościoła do parafii św. Faustyny. Serdecznie zapraszamy.
 9. Zapraszamy głównie studentów i młodzież pracującą ale też i wszystkich parafian, którzy nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych na cotygodniowe nauki rekolekcyjne w każdą niedzielę w trakcie Mszy św. o godz. 1900. Wszystkie kazania głosić będą zaproszeni goście.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ołtarz przeznaczony do kaplicy wraz z obrazem oddany został do renowacji.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.