XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś o godz. 1800 w dolnym kościele spotkanie Kół Żywego Różańca, a o godz. 1900 nabożeństwo różańcowe w intencji o pokój na świecie.
 2. Jutro dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny.

Msze Święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będą odprawione w najbliższy wtorek (2 września):

 • godz. 1030 Szkoła podstawowa i Szkoły średnie,
 • godz. 1130 Gimnazjum,
 • a w czwartek (4 września) o godz. 1100 dla Zespołu szkół specjalnych.
 1. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministranta w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
 2. Młodzież oazowa zaprasza na spotkania w piątki po mszy świętej wieczornej ok. godz. 1915. Zapraszamy młodzież gimnazjalną szkół średnich na pogłębienie formacji duchowej.
 3. W tym tygodniu w I – wszy piątek miesiąca wypada wspomnienie bł. Teresy z Kalkuty. O godz. 1500 Msza Święta z udziałem Sióstr Misjonarek Miłości. Serdecznie zapraszamy. Natomiast w I – wszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 4. W przyszłą niedzielę we wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego Siostry Loretanki zapraszają na odpust do Loreto, a z naszej parafii w tym dniu odbędzie się pielgrzymka do Loreto, są jeszcze wolne miejsca. Informacja i zapisy w zakrystii.
 5. Od jutra Msze Święte niedzielne według planu w ciągu roku. Będzie odprawiana Msza Święta o godz. 1330, a wieczorna o godz. 1900.
 6. Wspólnota Żywego Różańca Młodych i Rodzin pod przewodnictwem ks. Zbigniewa dnia 13 września (sobota) organizuje pielgrzymkę do Kodnia – do Matki Boskiej Kodeńskiej, podczas pielgrzymowania odwiedzą miejscowości: Jabłeczną i Kostomłoty. Koszt pielgrzymki 45zł. Pozostałe informacje i zapisy w zakrystii lub u ks. Zbigniewa.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby kościoła.
 8. Prosimy o nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W najbliższy wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Jest to dzień modlitw w intencji wypędzonych z Iraku i prześladowanych chrześcijan. Msze Święte o godz. 630, 800 i 1830. Zapraszamy szczególnie na Msze Świętą o godz. 1830 i adorację Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia.
 2. Ojciec Święty zachęca do uczynków pokutnych w intencji o pokój na świecie.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na remonty w kościele.
 4. Prosimy o zaopatrywanie się i czytanie prasy katolickiej.
 5. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą niedzielę (31 sierpnia) o godz. 1800 w dolnym kościele.
 6. Dnia 7 września (niedziela) odbędzie się pielgrzymka do Loretto, są jeszcze wolne miejsca. Informacja i zapisy w zakrystii.
 7. Zbliża się koniec Jubileuszowego roku 100 – lecia naszej Parafii. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych w intencji rodzin i dziękczynno – błagalnych.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji o pokój oraz za prześladowanych chrześcijan.
 2. Zapraszamy na środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w piątek we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej na modlitwy w wyżej wymienionych intencjach.
 3. Pamiętajmy o pielgrzymach idących na Jasną Górę na uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś o godz. 1900 Nabożeństwo do Matki Boskiej Częstochowskiej w ramach naszej duchowej pielgrzymki na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy. Wspólna modlitwa w łączności z pielgrzymami przynosi wielkie owoce. Trzeba w to wierzyć.
 2. W kolejne dni pielgrzymiej drogi na Mszy Świętej o godz. 1830 i adoracji modlimy się w następujących intencjach:
 • 11 VIII – poniedziałek – o dobrą śmierć dla konających.
 • 12 VIII – wtorek – o przyjęcie Chrystusa przez wszystkie wyznania i narody.
 • 13 VIII – środa – o wiarę w sąd ostateczny „Owce postawi po prawej, a kozły po lewej stronie.
 • 14 VIII – czwartek – dziękczynienie za tegoroczną pielgrzymkę.
 1. W najbliższą środę 13 sierpnia kolejny dzień Fatimski. Zapraszamy na godz. 1800 na wspólny różaniec.
 2. W piątek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Za Ojczyznę będziemy się modlić o godz. 1200. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu będziemy błogosławić zioła i kwiaty.
 3. Zachęcamy do udziału w duchowym pielgrzymowaniu i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. Prosimy o nabywanie i czytanie prasy katolickiej.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na kościół i tacę na pomoc wypędzonych z Iraku i prześladowanych chrześcijan. Jeszcze dziś można je składać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś o godz. 1800 w dolnym kościele spotkanie Kół Żywego Różańca.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na wejściowe drzwi do kościoła.
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 4. Ofiary na pomoc wypędzonych z Iraku i prześladowanych chrześcijan można składać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
 5. Dnia 8 sierpnia ks. prałat Mieczysław Mosak będzie obchodził swoją 60 rocznicę święceń kapłańskich. Dnia 9 sierpnia na godz. 1830 serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynno – błagalną w intencji ks. prałata.
 6. Dziś rozpoczynamy duchową pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapraszamy dziś na pierwsze nabożeństwo na godz. 1900. Będziemy modlić się o opiekę Matki Boskiej Częstochowskiej nad Ojczyzną.

W dni powszednie duchową pielgrzymkę będziemy odbywać codziennie na Mszy Świętej o godz. 1830 i w czasie wieczornej adoracji.

 • Jutro, w poniedziałek we wspomnienie św. Jana Marii Vianneya będziemy się modlić w intencji kapłanów, sióstr i braci zakonnych, oraz o nowe powołania zakonne i kapłańskie. Szczególnie Zgromadzenia zakonne.
 • Dnia 5 sierpnia – wtorek – będziemy polecać rodziny naszej Ojczyzny.
 • Dnia 6 sierpnia – środa – Święto Przemienienia Pańskiego w tym dniu modlić się będziemy o nawrócenie grzeszników i w trudnych sprawach w życiu osobistym i rodzinnym. (W tym dniu Msze Święte o godz. 630, 800 i 1830)
 • Dnia 7 sierpnia – czwartek – będziemy dziękować za Eucharystię i przepraszać za zaniedbania w uczestniczeniu w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
 • Dnia 8 sierpnia – piątek – będziemy modlić się o Miłosierdzie Boże nad światem.
 • Dnia 9 sierpnia – sobota – w Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, będziemy modlić się w intencji Europy.
 • Drugą część programu podamy w przyszłą niedzielę.