XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś o godz. 1700 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca.
 2. Również w dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 2000 w naszej parafii odbędzie się spotkanie z p. Grzegorzem Górnym redaktorem, dziennikarzem, autorem książki „Świadkowie tajemnicy”. Będzie to prelekcja i prezentacja pt.: „Relikwie Chrystusowe – prawda czy wielka mistyfikacja”.
 3. W środę we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1800.
 4. Rozpoczął się kurs przedmałżeński wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w środę o godz. 2000 do domu katechetycznym do sali nr 8.
 5. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca przypada święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu szczególnie zapraszamy na Mszę Świętą z Koronką do Miłosierdzia Bożego na godz. 1500.
 6. W najbliższy piątek o godz. 1915 w domu katechetycznym w sali nr 4 odbędzie się spotkanie dla dorosłych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca (4 października) rozpoczniemy Nabożeństwo Adoracyjne, które potrwa do (6 października), przygotowujące nas do odpustu parafialnego.
 8. Zachęcamy w sposób szczególny do zamawiania intencji Mszalnych. W październiku i grudniu jest jeszcze wiele wolnych intencji.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na kościół.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Z okazji zakończenia roku 100 – lecia naszej parafii w przyszłą niedzielę w godz. od 1300 – 1800 będzie zorganizowany festyn parafialny. Szczegóły na plakatach. A o godz. 2000 odbędzie się w dolnym kościele projekcja filmu „Ziemia Maryi” cena biletu 6zł. Bilety będzie można nabyć na festynie lub przed seansem jak będą wolne miejsca. W czasie festynu będzie zorganizowana loteria fantowa gdzie każdy los wygrywa. Zachęcamy do przynoszenia fantów na loterię. Fanty można przynosić do Kancelarii Parafialnej lub Zakrystii.

 

NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE

(4 – 6 X 2014r)

Sobota – 4 października

I – wsza rocznica Nawiedzenia Figury Matki Bożej Loretańskiej

Msze Święte godz. 630, 800 i 1830

1000 Nabożeństwo Różańcowe

1100 Uroczysta Msza Święta dziękczynna za Nawiedzenie figury Matki Bożej Loretańskiej z licznym udziałem duchowieństwa oraz rodzin, starszych, dzieci i młodzieży

Niedziela – 5 października

Msze Święte według porządku niedzielnego.

1300 – 1800 Festyn parafialny

1800 Nabożeństwo Różańcowe

2000 Projekcja filmu „Ziemia Maryi” w dolnym kościele

 

Poniedziałek – 6 października

Msze Święte godz. 630, 800 i 1830

1800 Nabożeństwo Różańcowe

1930 Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Adoracje prowadzą:

2000 Chór Młodzieżowy Varietas,

2100 Apel Jasnogórski

2130 – 2400 Zespoły parafialne

2400 – 600 Koła Żywego Różańca

Wtorek – 7 października

Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – odpust parafialny

Msze Święte godz. 630, 800, 900,

1500 – Msza Święta z udziałem chorych i w podeszłym wieku (Sakrament Namaszczenia)

1800 – Nabożeństwo Różańcowe

1830 Msza Święta odpustowa w intencji parafian

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 1200 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej, wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne.
 2. Również po Mszy Świętej o godz. 1200 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas 0 i I – ych.
 3. Wszystkich którzy chcieli by chwalić Pana Boga śpiewem zapraszamy na próby chóru Varietas w poniedziałki na godz. 1930 w domu katechetycznym w Sali nr 8.
 4. W środę 24 września o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 5. Zbiórka wszystkich ministrantów w najbliższy czwartek 25 września po Mszy Świętej wieczornej.
 6. Młodzież oazowa zaprasza na spotkania w piątki po mszy świętej wieczornej ok. godz. 1915. Zapraszamy młodzież gimnazjalną szkół średnich na pogłębienie formacji duchowej.
 7. W sobotę 27 września odbędzie się zlot służby liturgicznej naszej diecezji warszawsko – praskiej. Zbiórka i wyjazd o godz. 900 z przed kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkie bielanki i wszystkich ministrantów do udziału w tym ważnym wydarzeniu.
 8. W przyszłą niedzielę (28 września) o godz. 1700 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca.
 9. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 2000 w naszej parafii odbędzie się spotkanie z p. Grzegorzem Górnym redaktorem, dziennikarzem, autorem książki „Świadkowie tajemnicy”. Będzie to prelekcja i prezentacja pt.: „Relikwie Chrystusowe – prawda czy wielka mistyfikacja”.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na kościół.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Z okazji zakończenia roku 100 – lecia naszej parafii w pierwszą niedzielę października będzie zorganizowany festyn parafialny. Celem festynu będzie integracja wspólnoty parafialnej i zbiórka pieniędzy na organizacje Światowych Dni Młodzieży w 2016r. W czasie festynu będzie zorganizowana loteria fantowa gdzie każdy los wygrywa. Już dziś zapraszamy do zaangażowania się w pomoc przy organizacji festynu i w zbiórkę fantów na loterię. Fanty można przynosić do Kancelarii Parafialnej lub Zakrystii.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Msze Święte o godz. 630, 800 i 1830.
 2. W tym tygodniu modlimy się w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 1830.
 3. Zbiórka wszystkich ministrantów w najbliższy czwartek 18 września po Mszy Świętej wieczornej.
 4. Młodzież oazowa zaprasza na spotkania w piątki po mszy świętej wieczornej ok. godz. 1915. Zapraszamy młodzież gimnazjalną szkół średnich na pogłębienie formacji duchowej.
 5. Rozpoczynamy nowy rok formacyjny dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

Pierwsze spotkania odbędą się w następującym porządku:

 • Młodzież z III klasy Gimnazjum rozpoczynająca przygotowanie, zapraszamy 19 września (piątek) spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 1830, a po mszy dalsza część w dolnym kościele,
 • Młodzież z I klasy szkoły średniej, która jest w trakcie przygotowań, zapraszamy 18 września (czwartek) po Mszy Świętej wieczornej w domu katechetycznym,
 • Natomiast dorosłych, którzy chcą przygotować się do Sakramentu bierzmowania, zapraszamy w sobotę 20 września o godz. 1930 w dolnym kościele.
 1. W niedzielę 21 września na Mszę Świętą na godz. 1200 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej, wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas 0 i I – ych.
 3. W środę 24 września o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8 rozpocznie się kolejna edycja kursu przedmałżeńskiego. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na kościół.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Staraniem Wydawnictwa Sióstr Loretanek został opracowany album z peregrynacji figury Matki Bożej Loretańskiej po parafiach naszej diecezji. Można go obejrzeć w zakrystii, a chętni, którzy zechcą go nabyć, mogą zapisać się na listę. Natomiast ci, którzy się zapisali proszeni są o odbieranie albumów.
 7. Z okazji zakończenia roku 100 – lecia naszej parafii w pierwszą niedzielę października będzie zorganizowany festyn parafialny. Celem festynu będzie integracja wspólnoty parafialnej i zbiórka pieniędzy na organizacje Światowych Dni Młodzieży w 2016r. W czasie festynu będzie zorganizowana loteria fantowa gdzie każdy los wygrywa. Już dziś zapraszamy do zaangażowania się w pomoc przy organizacji festynu i w zbiórkę fantów na loterię. Fanty można przynosić do Kancelarii Parafialnej lub Zakrystii.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 2. Również dzisiaj wspominamy bł. Ignacego Kłopotowskiego Siostry Loretanki zapraszają na odpust do Loretto, a w naszej parafii Msza Święta odpustowa o godz. 900, a na godz. 1800 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji o pokój na świecie.
 3. Jutro święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 630, 800, 1830. Po Mszy świętej o godz. 1830 nabożeństwo Maryjne
 4. Dnia 12 września wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na godz. 1500.
 5. Wspólnota Żywego Różańca Młodych i Rodzin pod przewodnictwem ks. Zbigniewa dnia 13 września (najbliższa sobota) organizuje pielgrzymkę do Kodnia – do Matki Boskiej Kodeńskiej, podczas pielgrzymowania odwiedzą miejscowości: Jabłeczną i Kostomłoty. Koszt pielgrzymki 45zł. Pozostałe informacje i zapisy w zakrystii lub u ks. Zbigniewa.
 6. Rozpoczynamy nowy rok formacyjny dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

Pierwsze spotkania odbędą się w następującym porządku:

 • Młodzież z III klasy Gimnazjum rozpoczynająca przygotowanie, zapraszamy 19 września (piątek) spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 1830, a po mszy dalsza część w dolnym kościele,
 • Młodzież z I klasy szkoły średniej, która jest w trakcie przygotowań, zapraszamy 18 września (czwartek) po Mszy Świętej wieczornej w domu katechetycznym,
 • Natomiast dorosłych, którzy chcą przygotować się do Sakramentu bierzmowania, zapraszamy w sobotę 20 września o godz. 1930              w dolnym kościele.
 1. W niedzielę 21 września na Mszę Świętą na godz. 1200 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym, wraz z rodzicami.
 2. Spotkania Ruchu Rodzin Nazaretańskich, osób dorosłych samotnych i w małżeństwie odbywają się w każdy wtorek o godz. 1915.
 3. Młodzież oazowa zaprasza na spotkania w piątki po mszy świętej wieczornej ok. godz. 1915. Zapraszamy młodzież gimnazjalną szkół średnich na pogłębienie formacji duchowej.
 4. Zapraszamy na szkolenie wolontariuszy hospicyjnych szczegóły w gablocie i tablicach ogłoszeniowych.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła.
 6. Prosimy o nabywanie i czytanie prasy katolickiej, szczególnie zachęcamy do korzystania z Biblioteki parafialnej, która czynna jest w niedzielę w godz. 1020 – 1230 i w piątki w godz. 1700 – 1800.
 7. Staraniem Wydawnictwa Sióstr Loretanek został opracowany album z peregrynacji figury Matki Bożej Loretańskiej po parafiach naszej diecezji. Można go obejrzeć w zakrystii, a chętni , którzy zechcą go nabyć, mogą zapisać się na listę. Natomiast ci, którzy się zapisali proszeni są o odbieranie albumów.
 8. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, we wrześniu  i październiku mamy wolne intencje.
 9. Od dzisiejszej niedzieli w każdą niedzielę będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracyjnej od zakończenia Mszy Świętej o godz. 1330 do godz. 1900. Zachęcamy do codziennej adoracji i modlitwy w intencji o pokój i za prześladowanych chrześcijan.