NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

 1. Dziś o godz. 1700 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca. A o godz. 1800 ostatnie już nabożeństwo majowe połączone z różańcem.
 2. Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy.
 3. W poniedziałek 1 czerwca po Mszy Świętej wieczornej nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. Odprawa liturgiczna dla ministrantów i lektorów przed Uroczystością Bożego Ciała we wtorek 2 czerwca po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 1915.
 5. W najbliższy czwartek 4 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w tym dniu o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1900. Wieczorem Nabożeństwa czerwcowego nie będzie. Procesja wyruszy po Mszy Świętej o godz. 1200.
 6. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy w I – piątek na koronkę i Msze Świętą do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500, a w I – sobotę na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 800, po której odmówimy różaniec łącząc się z pielgrzymami z naszej parafii do Lednicy i do Częstochowy.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Lednicy dla młodzieży dnia 6 VI (sobota). Zbiórka przed kościołem o godz. 345. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Rafała. Prośba by osoby niepełnoletnie miały zgodę od rodziców na kartce.
 8. Również dnia 6 czerwca br. organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy Kół Żywego Różańca, są jeszcze wolne miejsca. Informacja w zakrystii.
 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się 7 czerwca (niedziela) o godz. 1730 w dolnym kościele i o godz. 1800 wspólne nabożeństwo czerwcowe.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na Figurę Matki Bożej Fatimskiej z napisem: „Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej” na frontonie kościoła.
 11. 21 czerwca w naszej parafii odbędzie się festyn rodzinny, którego celem będzie zbieranie środków na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r w naszej parafii. Zapraszamy chętnych parafian do włączenia się w organizację tego festynu. Zbieramy fanty na loterię fantową (prośba o rzeczy nowe). Poszukujemy chętnych do upieczenia ciasta, zrobienia pierogów itp. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na plakatach.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i jednocześnie drugi dzień dziękczynienia za Sanktuarium. Rano Msze Święte o godz. 630, 800.
Po południu:
– godz. 1800 – Majowe
– godz. 1830 – Msza Święta
– godz. 1930 – Różaniec, na który zapraszamy wszystkich modlących się na różańcu
– godz. 2000 – Msza Święta, na którą zapraszamy wszystkich wiernych.
2. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne organizacyjne spotkanie wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży w poniedziałek 25 V o godz. 1915 w sali katechetycznej nr 4.
3. Próby dla dzieci komunijnych odbędą się we wtorek (26 maja), środę (27 maja) i czwartek (28 maja) o godz. 1915. Obecność dzieci wraz z rodzicami obowiązkowa. W wtorek, środę i czwartek w związku z próbami nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodziców w sobotę 30 maja o godz. 930.
4. W najbliższy czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
5. Jak w każdy piątek zapraszamy na koronkę i Msze Świętą do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
6. W przyszłą niedzielę 31 maja o godz. 1030 Uroczystość I Komunii Świętej. Uczestników tej Mszy Świętej o ile to możliwe zapraszamy na inną godzinę.
7. W czwartek 4 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Procesja wyruszy po Mszy Świętej o godz. 1200 i przejdzie ulicami: Wysockiego, Poborzańską, Bolesławicką, Syrokomli i Wysockiego. Poszczególne ołtarze są przygotowywane przez następujące wspólnoty: Ołtarz 1. Żywy Różaniec, 2. Duszpasterstwo Akademickie, 3. Ruch Światło Życie – Oaza, 4. Neokatechumenat. Osoby chcące włączyć się w pomoc w przygotowywanie ołtarzy proszone są o zgłoszenie do odpowiedzialnych tych wspólnot.
8. Ks. Rafał zaprasza młodzież od gimnazjum wzwyż po studentów na wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży w Lednicy dnia 6 VI (sobota). Koszt ok. 80zł zapisy i szczegółowe informacje u ks. Rafała.
9.Również dnia 6 czerwca br. organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy Kół Żywego Różańca, są jeszcze wolne miejsca. Informacja w zakrystii.
10.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
11. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na Figurę Matki Bożej Fatimskiej z napisem: „Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej” na frontonie kościoła. W tym tygodniu należy uiścić zaliczkę na materiał.
12. 21 czerwca w naszej parafii odbędzie się festyn rodzinny, którego celem będzie zbieranie środków na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r w naszej parafii. Zapraszamy chętnych parafian do włączenia się w organizację tego festynu. Najbliższe spotkanie w tej sprawie odbędzie się w najbliższą środę (27 maja) o godz. 1930 w dolnym kościele. Szczegółowe informacje u ks. Rafała oraz na plakatach.

VII NIEDZIELA WIELKANOCY – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 1800 w czasie, których w tym tygodniu odmawiamy nowennę do Ducha Świętego oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu..
 2. Pierwsza próba dla dzieci komunijnych odbędzie się w poniedziałek 18 maja o godz. 1700, a następna w czwartek 21 maja o godz. 1915. Obecność dzieci wraz z rodzicami obowiązkowa. W czwartek w związku z próbą nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. Odprawa liturgiczna dla kandydatów do sakramentu bierzmowania klas I szkoły średniej (starsza grupa) odbędzie się w poniedziałek 18 maja w kościele o godz. 2000. Obecność obowiązkowa.
 4. W najbliższy wtorek 19 maja o godz. 1700 ks. Biskup naszej młodzieży udzieli Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy wszystkich parafian.
 5. W najbliższą sobotę 23 maja w wigilię Zesłania Ducha Świętego – młodzież z Ruchu Światło – Życie zaprasza na czuwanie w godz. 1915 – 2100.
 6. Ks. Rafał zaprasza młodzież od gimnazjum wzwyż po studentów na wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży w Lednicy dnia 6 VI (sobota). Koszt ok. 80zł zapisy i szczegółowe informacje u ks. Rafała.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 8. Dziękujemy za ofiary na Figurę Matki Bożej Fatimskiej z napisem: „Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej” na frontonie kościoła.
 9. W dniu 6 czerwca br. organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy Kół Żywego Różańca, są jeszcze wolne miejsca. Informacja w zakrystii.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dziś rozpoczynamy przygotowanie do pierwszego odpustu w naszym Sanktuarium ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe połączone z różańcem Fatimskim na godz. 1800.

11 maja poniedziałek

o godz. 630 – Msza Święta

800 – Msza Święta po Mszy różaniec

1500 – koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta z udziałem chorych, samotnych i w podeszłym wieku

1800 – Nabożeństwo Majowe z różańcem Fatimskim

1830 – Msza Święta

12 maja wtorek

o godz. 630 – Msza Święta

800 – Msza Święta po Mszy różaniec

1500 – koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta w intencji Zespołów parafialnych

1800 – Nabożeństwo Majowe z różańcem Fatimskim

1830 – Msza Święta

13 maja środa – Odpust parafialny

o godz. 630 – Msza Święta

800 – Msza święta po Mszy różaniec

1630 – Powitanie pielgrzymów i przygotowanie do modlitwy różańcowej

1700 – Różaniec

1800 – Nabożeństwo Majowe

1830 – Msza Święta

– po Mszy procesja Fatimska wokół kościoła ze świecami (przynosimy świece)

2. Dziękujemy za pierwsze ofiary na Figurę Matki Bożej Fatimskiej z napisem: „Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej” na frontonie kościoła.

3. Dziś we wszystkich parafiach przed kościołem zbierane są fundusze do puszek na pomoc ofiaro trzęsienia ziemi w Nepalu.

4. Odprawa liturgiczna dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas I szkoły średniej (starsza grupa) odbędzie się we wtorek 12 maja w kościele o godz. 2000. Obecność obowiązkowa.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy młodszej 3 klasa gimnazjum odbędzie się w sobotę 16 maja o godz. 1700 w dolnym kościele.

6. Ks. Rafał zaprasza młodzież od gimnazjum wzwyż po studentów na wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży w Lednicy dnia 6 VI (sobota). Koszt ok. 80zł zapisy i szczegółowe informacje u ks. Rafała.

7. Pierwsza próba dla dzieci komunijnych odbędzie się w poniedziałek 18 maja o godz. 1700, a nie jak to było zapowiadane 19 maja. Obecność dzieci wraz z rodzicami obowiązkowa.

8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych i adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.

10. W przyszłą niedzielę ofiary na tace przeznaczone będą na organizację Światowych Dni Młodzież w 2016r. z udziałem Ojca Świętego.

V NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dziś o godz. 1700 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca.
 2. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo majowe połączone z różańcem w intencji Ojczyzny o godz. 1800.
 3. Odprawa liturgiczna dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas I szkoły średniej (starsza grupa) odbędzie się we wtorek 5 maja w kościele o godz. 1700. Obecność obowiązkowa.
 4. W najbliższy piątek (8 maja), Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do udziału we Mszach Świętych o godz. 630, 800, 1500 i 1830. Jego pośrednictwu będziemy polecać naszą Ojczyznę. W tym dniu post nie obowiązuje.
 5. W najbliższą sobotę (9 maja), Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Stolicy. Msze Święte o godz. 630, 800 i 1830.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy młodszej 3 klasa gimnazjum odbędzie się w sobotę 16 maja o godz. 1700 w dolnym kościele.
 7. Ks. Rafał zaprasza młodzież od gimnazjum wzwyż po studentów na wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży w Lednicy dnia 6 VI (sobota). Koszt ok. 80zł zapisy i szczegółowe informacje u ks. Rafała.
 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 10. Na frontonie kościoła zamierzamy umieścić napis: „Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej” z odlewem koronowanej naszej Figury Fatimskiej. W zależności od ofiar składanych na ten cel całość zostanie wykonana z mosiądzu. Na odpowiedź ze strony parafian czekamy do końca maja. Ofiary i deklaracje na ten cel można składać w zakrystii, kancelarii i do puszki przy ołtarzu Matki Bożej. Roboczy projekt umieszczony jest w gablocie przed kościołem. W przypadku pozytywnej aprobaty ze strony parafian dzieło zostanie wykonane do połowy sierpnia i umieszczone na frontonie kościoła.