XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy świętej święcenie pojazdów przed wyjazdami wakacyjnymi.
 2. Jutro uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 630, 800 i 1830. Taca na Bazylikę św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Już dzisiejsza wieczorna Msza Święta z Uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 3. Zapraszamy w tym tygodniu na ostatnie już nabożeństwa czerwcowe codziennie na godz. 1800.
 4. W czasie wakacji od pierwszej niedzieli lipca porządek Mszy Świętych we wszystkie niedziele i święta o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 2000.
 5. W I–y Piątek wypada święto św. Tomasza Apostoła, szczególnie zapraszamy na Msze świętą o godz. 1500, a w I–ą Sobotę miesiąca lipca na Mszę świętą o godz. 800.
 6. Z Sakramentu Pokuty prosimy korzystać od poniedziałku w czasie odprawianych Mszy świętych w lipcu i w sierpniu z racji urlopów w parafii będzie mniej księży.
 7. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna będzie od wtorku do piątku w godzinach 1600 – 1800 oraz w soboty przed południem w godz. 900 – 1100.
 8. W dniach 5 – 14 VIII z naszej diecezji wyrusza już 32 Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych do udziału w tej pielgrzymce serdecznie zaprasza ks. Rafał, w której również będzie uczestniczył jako reprezentant naszej parafii. O szczegóły można dowiadywać się u ks. Rafała i również w najbliższym czasie informacje będą na plakatach.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na Figurę Matki Bożej Fatimskiej z napisem: „Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej” na frontonie kościoła.
 11. Rozpoczęto gruntowny remont kaplicy naprzeciw zakrystii. Będzie ona potrzebna na Światowe Dni Młodzieży w 2016r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na festyn rodzinny wszystkich parafian w godz. od 1300 – 1800, którego celem będzie zbieranie środków na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r w naszej parafii. W czasie festynu będą liczne atrakcje. A o godz. 2000 odbędzie się w dolnym kościele projekcja filmu „Gdy budzą się demony” – jest to film zainspirowany młodzieńczymi latami życia Josemarii Escrivy – wstęp wolny.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie na godz. 1800.
 3. Dnia 24 czerwca (środa) – w dzień narodzenia św. Jana Chrzciciela zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 630, 800 i 1830.
 4. Dnia 25 czerwca – w czwartek przypada trzeci dzień dziękczynienia za Sanktuarium. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 1830, po której modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej o pokój i nawrócenie grzeszników. Na tę Mszę Świętą zapraszamy również wszystkie zespoły parafialne wraz z rodzinami. Potraktujmy to jako wyraz naszej wdzięczności za przeżyty kolejny rok szkolny.
 5. W piątek o godz. 1500 gościć będziemy pielgrzymów, którzy wyruszają z Bazyliki na Kawęczyńskiej do Czerwińska. Prosimy parafian o przygotowanie poczęstunku podobnie jak w ubiegłych latach.
 6. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W najbliższą niedzielę 28 czerwca po każdej Mszy świętej odbędzie się święcenie pojazdów przed wyjazdami wakacyjnymi.
 8. W dniach 5 – 14 VIII z naszej diecezji wyrusza już 32 Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych do udziału w tej pielgrzymce serdecznie zaprasza ks. Rafał, w której również będzie uczestniczył jako reprezentant naszej parafii. O szczegóły można dowiadywać się u ks. Rafała i również w najbliższym czasie informacje będą na plakatach.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na Figurę Matki Bożej Fatimskiej z napisem: „Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej” na frontonie kościoła.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie na godz. 1800.
 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na Figurę Matki Bożej Fatimskiej z napisem: „Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej” na frontonie kościoła.
 4. W przyszłą niedzielę 21 czerwca w naszej parafii odbędzie się festyn rodzinny w godz. od 1300 – 1800, którego celem będzie zbieranie środków na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym festynie. W czasie festynu będzie zorganizowana loteria fantowa, pokaz wozu strażackiego i inne atrakcje. Szczegóły na plakacie. Już dziś zapraszamy do zaangażowania się w pomoc przy organizacji festynu i w zbiórkę fantów na loterię (prośba o rzeczy nowe). Wszyscy organizatorzy przychodzą na godz. 1100. Fanty można przynosić do Kancelarii Parafialnej lub Zakrystii.
 5. A o godz. 2000 odbędzie się w dolnym kościele projekcja filmu „Gdy budzą się demony” – jest to film zainspirowany młodzieńczymi latami życia Josemarii Escrivy – wstęp wolny.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i ubogacenia procesji Bożego Ciała składamy serdeczne podziękowania. Za liczny udział wiernych i porządek w procesji Bogu niech będą dzięki.
 2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała, która zakończy się w najbliższy czwartek. Na godz. 1800 przynosimy wianki i zioła, które będą poświęcone po zakończeniu procesji. Na nabożeństwo i Msze świętą zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza zespoły parafialne.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się dziś o godz. 1730 w dolnym kościele i o godz. 1800 wspólne nabożeństwo czerwcowe.
 4. Dziś przed kościołem są zbierane do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 5. W piątek doroczna uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 630, 800, 1500 i 1830. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów.
 6. W sobotę doroczne święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 630, 800 i 1830. Po Mszy świętej o godz. 800 modlitwa różańcowa wynagradzająca za grzechy.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na Figurę Matki Bożej Fatimskiej z napisem: „Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej” na frontonie kościoła.
 8. 21 czerwca w naszej parafii odbędzie się festyn rodzinny, którego celem będzie zbieranie środków na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r w naszej parafii. Zapraszamy chętnych parafian do włączenia się w organizację tego festynu. Zbieramy fanty na loterię fantową (prośba o rzeczy nowe). Poszukujemy chętnych do upieczenia ciasta, zrobienia pierogów itp. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na plakatach.