XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dniu dzisiejszym wyrażamy wdzięczność rodzicom, dziadkom, emerytom i wszystkim, którzy czynią dobro ojczyźnie i każdemu z nas.
 2. W tym tygodniu modlimy się o deszcz i błogosławieństwo Boże dla Ojczyzny. Zapraszamy na wieczorne Msze Święte, a w piątek na godz. 1500, w sobotę jako pierwszą miesiąca na godz. 800.
 3. W piątek w czasie Mszy Świętej o godz. 1500 będziemy się modlić w intencji solenizantki Siostry Nazarii, naszej zakrystianki. Zapraszamy wszystkie Jej życzliwe osoby.
 4. Dziękujemy wszystkim rodzinom i osobom za ofiary złożone dotychczas na wystrój frontonu kościoła. Za pomoc w zawieszeniu obrazu i napisu oraz za dotychczasowe porządkowanie na placu kościelnym podziękujemy po zakończeniu prac w czasie poświęcenia obrazu, które będzie miało miejsce w odpust 7 października.
 5. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z biblioteki parafialnej.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We wtorek i czwartek, o ile będzie odpowiednia pogoda, główne drzwi kościoła będą zamknięte z racji na montaż obrazu i napisu na frontonie kościoła. Z zebranych dotychczas ofiar wystarcza na uregulowanie połowy należności.
 2. W najbliższy piątek zapraszamy na Mszą Świętą i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
 3. W sobotę 25 lipca czwarty dzień dziękczynienia za nasze Sanktuarium. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 800, po której odmówimy różaniec.
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś o godz. 1800 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca. A o godz. 1900 nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem.
 2. Przypominamy, że podczas wakacji w niedziele nie ma Mszy świętej o godz. 1330, a wieczorna Msza święta odprawiana jest o godz. 2000.
 3. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna od wtorku do piątku w godzinach 1600 – 1800 oraz w soboty przed południem w godz. 900 – 1100.
 4. Z Sakramentu Pokuty prosimy korzystać przed i w czasie odprawianych Mszy świętych w lipcu i w sierpniu z racji urlopów w parafii jest mniej księży.
 5. W czasie wakacji zachęcamy do udziału we Mszy świętej zwłaszcza w piątki o godz. 1500 z modlitwą do Miłosierdzia Bożego oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji.
 6. W dniach 5 – 14 VIII z naszej diecezji wyrusza już 32 Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych do udziału w tej pielgrzymce serdecznie zaprasza ks. Rafał, w której również będzie uczestniczył jako reprezentant naszej parafii. O szczegóły można dowiadywać się u ks. Rafała i również w najbliższym czasie informacje będą na plakatach.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na Figurę Matki Bożej Fatimskiej z napisem: „Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej” na frontonie kościoła.
 9. Rozpoczęto gruntowny remont kaplicy naprzeciw zakrystii. Będzie ona potrzebna na Światowe Dni Młodzieży w 2016r.