XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy młodzież z III klasy Gimnazjum pragnącą przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, na pierwsze spotkanie, które odbędzie się o godz. 1730 w dolnym kościele.
2. Spotkanie dla kandydatów na ministranta i ministrantów we czwartek o godz. 1730.
3. W najbliższy czwartek 1 X rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w tym roku mają szczególne znaczenie dla naszej parafii.

 • Pierwszy miesiąc różańcowy po wyniesieniu naszej świątyni do godności Sanktuarium,
 • Jest to czas przygotowania do rozpoczęcia Roku Miłosierdzia i przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016r.,
 • W dzień odpustu, dn. 7 X o godz. 1500 uroczyście poświecimy obraz Matki Bożej Różańcowej na frontonie kościoła. Już dziś serdecznie zapraszamy fundatorów i wszystkich parafian. Więcej szczegółów w najbliższą niedzielę.

4. W najbliższy czwartek zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwo różańcowe, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami, przed nabożeństwem zostaną poświęcone różańce. Również na to nabożeństwo serdecznie zapraszamy dzieci rocznicowe.
5. Przypominamy, że za każdy udział w nabożeństwie różańcowym można zyskać odpust zupełny.
6. Przygotowanie do odpustu w I – wszy piątek i w I – wszą sobotę miesiąca. Już od dziś korzystajmy z sakramentu pokuty.
7. Młodzież oazowa zaprasza na spotkania w piątki po mszy świętej wieczornej ok. godz. 1915. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich na pogłębienie formacji duchowej.
8. Jesteśmy dłużni ostatnią ratę za wystrój frontonu kościoła oraz za remont kaplicy. Dziękujemy za każdą indywidualną ofiarę oraz ofiary zebrane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ten cel.
9. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w październiku i listopadzie mamy wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 1500, a po Mszy Świętej spotkanie w domu katechetycznym.
 2. A o godz. 1800 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I liceum (starsza grupa).
 3. Jutro w święto Mateusza Apostoła i Ewangelisty będziemy się modlić w intencji nawrócenia grzeszników.
 4. Rozpoczął się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w środę o godz. 2000 do domu katechetycznego do sali nr 8.
 5. W środę 23 września we wspomnienie św. o. Pio zachęcamy do udziału we Mszach Świętych, a szczególnie zapraszamy na Msze Świętą o godz. 2000 w górnym kościele w intencji Światowych dni młodzieży, na którą zapraszamy wszystkich, wolontariuszy, młodzież od gimnazjum po dorosłych i starszych, chcących jakkolwiek wesprzeć to dzieło, czy modlitwą czy dodatkowym zaangażowaniem.
 6. Spotkanie dla kandydatów na ministranta we czwartek o godz. 1730.
 7. Młodzież oazowa zaprasza na spotkania w piątki po mszy świętej wieczornej ok. godz. 1915. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich na pogłębienie formacji duchowej.
 8. W piątek zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1500. Rozpoczynamy przygotowanie do rozpoczęcia Roku Jubileuszowego – Roku Miłosierdzia Bożego. Jest to również szósty dzień dziękczynienia za Sanktuarium.
 9. W sobotę 26 września odbędzie się zlot służby liturgicznej naszej diecezji warszawsko – praskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarchominie. Zbiórka i wyjazd o godz. 900 z przed kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkie bielanki i wszystkich ministrantów do udziału w tym ważnym wydarzeniu.
 10. Młodzież z III klasy Gimnazjum pragnącą przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy 27 września (przyszła niedziela) na pierwsze spotkanie, które odbędzie się o godz. 1730 w dolnym kościele.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 12. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w październiku i listopadzie mamy wolne intencje.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 1200 pierwszoklasistom poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
 2. A po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 2000 ks. Rafał zaprasza wszystkich studentów, młodzież pracującą na cotygodniowe spotkania duszpasterstwa akademickiego w Sali katechetycznej nr 4.
 3. Wczoraj rozpoczęliśmy dni modlitw w intencji Młodzieży Świata, o pokój i nawrócenie grzeszników przy kopii Krzyża i Ikony Matki Bożej Stolicy Mądrości.
 4. Dziś kolejny Dzień Fatimski zapraszamy na nabożeństwo o godz. 1800 w intencji rodzin.
 5. W środę 16 września o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 6. Spotkanie dla kandydatów na ministranta we czwartek o godz. 1730.
 7. W piątek 18 września w święto św. Stanisława Kostki o godz. 1500 będziemy się modlić w intencji dzieci i młodzieży.
 8. Młodzież Oazowa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej.
 9. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców w niedzielę 20 września o godz. 1500, a po Mszy Świętej spotkanie  w domu katechetycznym.
 10. Również w następną niedzielę odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I liceum (starsza grupa) o godz. 1800 w dolnym kościele.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 12. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w październiku i listopadzie mamy wolne intencje.

Przygotowanie do ŚDM 12 – 15 IX 2015r. Przy kopii Krzyża i Ikony

12 IX sobota

1830 – Uroczyste wniesienie Znaków – procesja

1845 – Msza święta

1940 – Różaniec w intencji młodzieży świata

Apel

13 IX niedziela

V – ty Dzień Fatimski

Msze Święte wg porządku niedzielnego

830 – Różaniec w intencji nawrócenia grzeszników

1800 – Nabożeństwo Fatimskie w intencji Rodzin

14 IX poniedziałek

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Msze Święte 630, 800, 1500 i 1830

830 – Różaniec

1530 – Adoracja Krzyża z udziałem chorych i starszych

1830 – Msza Święta z udziałem całych rodzin, po której adoracja Krzyża

15 IX wtorek

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Msze Święte 630, 800, 1500 z udziałem starszych i chorych i 1830 z udziałem wszystkich parafian

1530 – Różaniec

1930 – na zakończenie procesjonalne wyniesienie Krzyża na plac przed kościołem

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca w dniu dzisiejszym o godz. 1700 w dolnym kościele, a o godz. 1800 Nabożeństwo adoracyjne połączone z różańcem.
 2. W niedzielę 13 września Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę na odpust do Sanktuarium w Loretto. Wyjazd z przed kościoła o godz. 730. Zapisy w zakrystii
 3. We wtorek 8 września o godz. 1200, odbędzie się pogrzeb +Henryka Andrzeja Kozłowskiego długoletniego Organisty w naszej parafii poprzedzony modlitwą różańcową o godz. 1115. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału. W tym dniu wypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Pozostałe Msze Święte o godz. 630, 800 i 1830.
 4. Jutro 7 września będziemy przeżywać odpust ku czci bł. Ignacego Kłopotowskiego. Wszystkich parafian w imieniu Sióstr Loretanek zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 1830.
 5. Aby jak najowocniej przeżyć przygotowanie do ŚDM rozpoczynamy trzydniową modlitwę w kolejne święta wypadające w połowie września – (13 IX – Dzień Fatimski, 14 IX – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 15 IX – Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej).
 6. Uroczystości rozpoczniemy w najbliższą sobotę 12 września wniesieniem znaków ŚDM o godz. 1830. Jesteśmy w posiadaniu własnych kopii Krzyża ŚDM oraz Ikony Matki Bożej Stolicy Mądrości. Wniesiemy je procesjonalnie do ołtarza. Następnie będzie Msza Święta, po której odmówimy różaniec w intencji młodzieży świata, oraz Apel Jasnogórski. Dziś świat jak nigdy potrzebuje modlitwy. Zapraszamy. O dalszych wydarzeniach w przyszłą niedzielę. Informacje już na tablicach ogłoszeń.
 7. Przypominamy, że w związku z przyszłorocznymi uroczystościami Światowych Dni Młodzieży w drugą i czwartą środę każdego miesiąca o godz. 2000, począwszy od najbliższej środy, w naszej parafii w górnym kościele w tej intencji będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta, na którą zapraszamy wszystkich, wolontariuszy, młodzież od gimnazjum po dorosłych i starszych, chcących jakkolwiek wesprzeć to dzieło, czy modlitwą czy dodatkowym zaangażowaniem.
 8. Spotkanie ministrantów i kandydatów we czwartek o godz. 1730.
 9. Młodzież Oazowa zaprasza na spotkania w piątki o godz. 1915.
 10. W przyszłą niedzielę 13 września  po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 2000 ks. Rafał zaprasza wszystkich studentów, młodzież pracującą na cotygodniowe spotkania duszpasterstwa akademickiego w Sali katechetycznej nr 4.
 11. W środę 16 września o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 12. Dziś w całej diecezji do puszek przed kościołem zbierane są ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 13. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców w niedzielę 20 września o godz. 1500, a po Mszy Świętej spotkanie w domu katechetycznym.
 14. Wyremontowano kaplicę przy prezbiterium. Pozostało oświetlenie i okna.
 15. Ofiary, które wpłynęły dotychczas na wystrój frontonu kościoła poza tacą, wystarczyły na pokrycie 2/3 kosztów. Imienne ofiary wpłynęły od 126 rodzin. Tym bardziej ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że pozostali na miarę swoich możliwości włączą się w uiszczenie należności.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 17. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w październiku i listopadzie mamy wolne intencje.
 18. W przyszłą niedzielę zapraszamy wiernych na Mszę Świętą o godz. 900, w której będą brać udział uczestnicy już siódmego Rajdu Szlakiem Hymnu. Są to najlepsi uczniowie z pięciu gimnazjów i pięciu liceów na Targówku. Bardzo ciekawe przedsięwzięcie, z którym warto się zapoznać.
 19. Również w najbliższą niedzielę (13 IX) w czasie Mszy Świętej o godz. 1200 pierwszoklasistom poświęcimy tornistry i przybory szkolne.