IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 1. Dziś Kościół modli się za chorych na trąd.
 2. We wtorek 2 II obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest związane z tajemnicą Narodzenia Chrystusa. W tym dniu błogosławimy gromnice, które można nabyć u siostry w zakrystii. W to wielkie Święto powinniśmy brać udział we Mszy Świętej i dlatego odprawiamy Msze Święte o godz. 630, 800, 1000, 1700, 1830 i 2000. Taca w tym dniu na Zakony Klauzurowe.
 3. W tym tygodniu zapraszamy do udziału we Mszach Świętych w I – wszy piątek i sobotę miesiąca.
 4. W II rocznicę kanonizacji Jana Pawła II w Roku Miłosierdzia, zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Rzymu samolotem w dn. 27 IV – 2 V br. W programie zwiedzanie Rzymu starożytnego, barokowego, antycznego, chrześcijańskiego i państwa Watykańskiego. Ilość miejsc ograniczona, szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii, u ks. Rafała, na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy do 15 II.
 5. W Roku Miłosierdzia nie zapominajmy o choćby najmniejszych ofiarach składanych na dzieło miłosierdzia do puszki przy ołtarzu Matki Bożej. Zachęcamy również do zamawiania Mszy św. W intencjach własnych, rodzin, małżeństw oraz do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.
 6. Od 29 I w polskich kinach można oglądać film pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes”. To wyjątkowa produkcja o objawieniach maryjnych, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Twórcy filmu pozostali wierni realiom historycznym, a sama postać Bernadetty została zbudowana w oparciu o dzieła ojca Laurentina, najwybitniejszego znawcy tematyki Lourdes. Film nagrodzono na Festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie. Zachęcamy do wybrania się do kina. Lista kin, które wyświetlają film, jest dostępna na stronie internetowej www.bernadetta-film.pl.
 7. Odbywa się akcja zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego na rzecz wspomagania wspólnot Kościoła misyjnego. Taka zbiórka w naszej parafii odbędzie się w środę 10 lutego od rana do godz. 1530. Zużyty sprzęt składamy na placu przed kościołem w miejscu gdzie ustawiany jest kontener na makulaturę.
 8. W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską u mieszkańców naszej Parafii. W dzisiejszą i najbliższą niedzielę osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza „po kolędzie” a chciałyby to uczynić, zapraszamy do ustalenia indywidualnego terminu odwiedzin w zakrystii.

Program kolędy na 01 – 03 lutego

Poniedziałek 01 II – Bolesławicka 10 m 1 – 89

Środa 03 II – Bolesławicka 10 m 89 – 122 i 12 m 123 – 187

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1600.

Mieszkańców bloków prosimy o odbieranie z zakrystii kartek z informacją o kolędzie do wywieszenia przy wejściu na klatkę schodową.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania grupa młodsza (III klasa Gimnazjum), zapraszamy na spotkanie formacyjne w dzisiejszą niedzielę na godz. 1730, które odbędzie się w domu katechetycznym w sali nr 13.
 2. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na bal karnawałowy, który poprowadzi profesjonalny wodzirej w również w dzisiejszą niedzielę. O godz. 1200 rozpoczniemy Mszą św. w górnym kościele. Następnie po Mszy zejście do dolnego kościoła. Tam możliwość przebrania się w strój karnawałowy. I wspólna zabawa trwająca dwie godziny. W tym samym czasie dorośli będą mogli napić się gorącej herbaty/kawy oraz zamówić sobie ciastko. Bilet wstępu dla dziecka do nabycia w zakrystii.
 3. W najbliższą środę dn. 27 I zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 2000. Będziemy modlić się za Ojczyznę, o pokój na świecie, oraz za młodzież przygotowującą się na spotkanie z Papieżem w czasie Światowych Dni Młodzieży w Polsce
 4. W każdy Piątek o godz. 1500 modlimy się o Miłosierdzie Boże dla świata i Ojczyzny podczas Koronki i Mszy Świętej. – Zapraszamy.
 5. W najbliższą niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 900. W kończącym się Roku Życia Konsekrowanego będziemy modlić się wraz ze Zgromadzeniami Zakonnymi pracującymi w naszej parafii.
 6. W Roku Miłosierdzia nie zapominajmy o choćby najmniejszych ofiarach składanych na dzieło miłosierdzia do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
 7. Zapraszamy dorosłych na bal karnawałowy dnia 30 I w dolnym kościele prowadzony przez wodzirejów. Rozpoczniemy nasze świętowanie Mszą świętą o godz. 1830 po czym zejdziemy do dolnego kościoła. Zabawa jest bezalkoholowa. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 8. Ks. Rafał zaprasza młodzież gimnazjalno-licealną w wyjazd rekreacyjno-rekolekcyjny autokarem w góry do Kacwina koło Niedzicy w dniach 7 – 13 lutego. W programie wspólne wędrówki po górach oraz inne atrakcje. Zapisy, karty zgłoszeniowe i szczegółowe informacje u ks. Rafała.
 9. W Roku Miłosierdzia, w II rocznicę kanonizacji Jana Pawła II zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Rzymu samolotem w dn. 27 IV – 2 V br. W programie zwiedzanie Rzymu starożytnego, barokowego, antycznego, chrześcijańskiego i państwa Watykańskiego. Ilość miejsc ograniczona, szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii, u ks. Rafała, na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy do 15 II.
 10. W roku miłosierdzia zachęcamy do zamawiania Mszy św. W intencjach własnych, rodzin, małżeństw.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej. W tygodniku – Idziemy – warto przeczytać wywiad z Abp. Jędraszewskim na temat modlitwy różańcowej za Ojczyznę.

Program kolędy na 25 stycznia – 01 lutego

Poniedziałek 25 I – Bolesławicka 24 m 1 – 163

Wtorek 26 I – Bolesławicka 24 m 164 – 205 i 22 m 1 – 86

Środa 27 I – Bolesławicka 22 m 87 – 202

Czwartek 28 I – Rembielińska 3 m 1 – 163

Piątek 29 I – Rembielińska 3 m 164 – 205 i 5 m 1 – 86

Sobota 30 I – Rembielińska 5 m 87 – 202

Poniedziałek 01 II – Bolesławicka 10 m 1 – 89

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1600, a w soboty od godz. 1000.

Mieszkańców bloków prosimy o odbieranie z zakrystii kartek z informacją o kolędzie do wywieszenia przy wejściu na klatkę schodową.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę Msza Święta dla dzieci rocznicowych o godz. 1200, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 1500. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek 19 I w domu katechetycznym o godz. 1915.
 2. W najbliższy piątek zapraszamy wiernych na godz. 1500. Miłosierdziu Bożemu będziemy polecać osoby samotne i starsze.
 3. Również w piątek w naszym kościele o godz. 1930 odbędzie się koncert Zespołu Mazowsze. Serdecznie zapraszamy.
 4. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na bal karnawałowy, który poprowadzi profesjonalny wodzirej w przyszłą niedzielę (24 I). O godz. 1200 rozpoczniemy Mszą św. w górnym kościele. Następnie po Mszy zejście do dolnego kościoła. Tam możliwość przebrania się w strój karnawałowy. I wspólna zabawa trwająca dwie godziny. W tym samym czasie dorośli będą mogli napić się gorącej herbaty/kawy oraz zamówić sobie ciastko. Bilet wstępu dla dziecka do nabycia w zakrystii.
 5. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania grupa młodsza (III klasa Gimnazjum), zapraszamy na spotkanie formacyjne w najbliższą niedzielę (24 I) na godz. 1730, które odbędzie się w domu katechetycznym w sali nr 13.
 6. Informujemy, że w tym miesiącu zbiórka makulatury odbędzie się jutro i we wtorek. Pozostałe terminy będą podane w najbliższym czasie. Jutro prosimy, abyśmy przynosili od godz. około 1000.
 7. W kończącym się Roku Życia Konsekrowanego już dziś zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę 31 I o godz. 900. Będziemy modlić się w intencji Zgromadzeń Zakonnych działających w naszej parafii.
 8. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. W kaplicy włączone są dwa piece elektryczne i jest względnie ciepło.
 9. W Roku Miłosierdzia nie zapominajmy o choćby najmniejszych ofiarach składanych na dzieło miłosierdzia do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
 10. Zapraszamy dorosłych na bal karnawałowy dnia 30 I w dolnym kościele prowadzony przez wodzirejów. Rozpoczniemy nasze świętowanie Mszą świętą o godz. 1830 po czym zejdziemy do dolnego kościoła. Zabawa jest bezalkoholowa. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 11. Ks. Rafał zaprasza młodzież gimnazjalno-licealną w wyjazd rekreacyjno-rekolekcyjny autokarem w góry do Kacwina koło Niedzicy w dniach 7 – 13 lutego. W programie wspólne wędrówki po górach oraz inne atrakcje. Zapisy, karty zgłoszeniowe i szczegółowe informacje u ks. Rafała. Zgłoszenia przyjmowane do 15 stycznia.
 12. W Roku Miłosierdzia, w II rocznicę kanonizacji Jana Pawła II zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Rzymu samolotem w dn. 27 IV – 2 V br. W programie zwiedzanie Rzymu starożytnego, barokowego, antycznego, chrześcijańskiego i państwa Watykańskiego. Ilość miejsc ograniczona, szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii, u ks. Rafała, na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy do 15 II.
 13. W roku miłosierdzia zachęcamy do zamawiania Mszy św. W intencjach własnych, rodzin, małżeństw.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.

Program kolędy na 18 – 25 stycznia

Poniedziałek 18 I – Ogińskiego 1 m 1 – 148

Wtorek 19 I – Ogińskiego 1 m 149 – 191 i Bolesławicka 13, 15, 17 + domki i kamienice

Środa 20 I – Julianowska (cała)

Czwartek 21 I – Krzywińska (cała) i Bolesławicka 20

Piątek 22 I – Siedzibna (cała)

Sobota 23 I – Bartnicza 1, 3, 4, 4a, 4b, 6 i Nadwiślańska 5, 5a, 7, 9 i 11

Poniedziałek 25 I – Bolesławicka 24 (1 – 163)

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1600, a w soboty od godz. 1000.

Mieszkańców bloków prosimy o odbieranie z zakrystii kartek z informacją o kolędzie do wywieszenia przy wejściu na klatkę schodową.

III NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. W tym tygodniu dziękujemy za dar chrztu świętego. Zapraszamy w piątek na godz. 1500 lub 1830. Będziemy modlić się o Miłosierdzie Boże dla parafian, którzy odeszli od Boga i tych, którzy wybiórczo i niesystematycznie spełniają praktyki religijne.
 2. W tym tygodniu módlmy się również i spełniajmy uczynki miłosierdzia w intencji Ojczyzny.
 3. Do puszki przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na dzieło miłosierdzia w ojczyźnie i na świecie.
 4. W środę (13 I) zapraszamy na Msze Świętą o godz. 2000 w górnym kościele w intencji Światowych Dni Młodzieży, na którą zapraszamy wszystkich, wolontariuszy, młodzież od gimnazjum po dorosłych i starszych, chcących jakkolwiek wesprzeć to dzieło, czy modlitwą czy dodatkowym zaangażowaniem.
 5. Spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca odbędzie się 16 I (sobota) bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 800 rano. Serdecznie zapraszamy.
 6. W najbliższą niedzielę (17 I) Msza Święta dla dzieci rocznicowych o godz. 1200, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 1500. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek 19 I w domu katechetycznym o godz. 1915.
 7. Dn. 22 I (piątek) o godz. 1930 w naszej świątyni odbędzie się koncert zespołu Mazowsze.
 8. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na bal karnawałowy, który poprowadzi profesjonalny wodzirej dnia 24 stycznia. O godz. 1200 rozpoczniemy Mszą św. w górnym kościele. Następnie po Mszy zejście do dolnego kościoła. Tam możliwość przebrania się w strój karnawałowy. I wspólna zabawa trwająca dwie godziny. W tym samym czasie dorośli będą mogli napić się gorącej herbaty/kawy oraz zamówić sobie ciastko. Bilet wstępu dla dziecka do nabycia w zakrystii.
 9. Zapraszamy również dorosłych na bal karnawałowy dnia 30 I w dolnym kościele prowadzony przez wodzirejów. Rozpoczniemy nasze świętowanie Mszą św. o godz. 1830 po czym zejdziemy do dolnego kościoła. Zabawa jest bezalkoholowa. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 10. Ks. Rafał zaprasza młodzież gimnazjalno-licealną w wyjazd rekreacyjno-rekolekcyjny autokarem w góry do Kacwina koło Niedzicy w dniach 7 – 13 lutego. W programie wspólne wędrówki po górach oraz inne atrakcje. Zapisy, karty zgłoszeniowe i szczegółowe informacje u ks. Rafała. Zgłoszenia przyjmowane do 15 stycznia.
 11. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania grupa starsza (szkoła średnia), zapraszamy na spotkanie formacyjne w domu katechetycznym w sali nr 8. Terminy spotkań – informacja w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
 12. W roku miłosierdzia zachęcamy do zamawiania Mszy św. W intencjach własnych, rodzin, małżeństw.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 14. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na 11 – 18 stycznia

 

Poniedziałek 11 I – Wysockiego 2 m 206 – 325

Wtorek 12 I – Syrokomli 15/19 m 1 – 86

Środa 13 I – Syrokomli 15/19 m 87 – 172 i Syrokomli: domy i kamienice

Czwartek 14 I – Ogińskiego 5 m 1 – 141

Piątek 15 I – Ogińskiego 5 m 142 – 194 i 3 m 1 – 84

Sobota 16 I – Ogińskiego 3 m 85 – 170 i Łąkocińska 15 i 22

Poniedziałek 18 I – Ogińskiego 1 m 1 – 148

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1600, a w soboty od godz. 1000.

Mieszkańców bloków prosimy o odbieranie z zakrystii kartek z informacją o kolędzie do wywieszenia przy wejściu na klatkę schodową.

INFORMACJA DLA KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA GRUPA STARSZA (SZKOŁA ŚREDNIA)

BIERZMOWANI 2014-2016

 

Grupa I (chłopcy)                        Grupa III (dziewczęta)   

Bartoszewski Bogusław             Dąbrowska Julia

Chmielewski Tomasz                  Kajkowska Marta

Fiałkowski Kuba                           Bąk Katarzyna

Grudzień Michał                          Kosson Daria

Kędzierski Robert                        Makarewicz Katarzyna

Kiełbasiński Maciej                      Marszalek Aleksandra

Kostrzewski Bogdan                   Mularska Agata

Miazga Jan                                    Danuta Radzka

Tomasz Wadecki

Jagięło Dorian

Grupa II (chłopcy)                       Grupa IV (dziewczęta)   

Pachnowski Marcin                     Pabiańczyk Zofia

Padzik Emil                                   Poławska Karolina

Sorbian Damian                           Ptaszek Marta

Sówka Radosław                         Radomińska Beata

Strawa Kamil                                Saładyk Eliza

Szczygielski Sebastian                 Szawcow Dominika

Wardak Karol                               Wiśniewska Karolina

Wójcik Karol                                 Justyna Prekiel

Michał Starobrat

Marcin Kesler

 

Najbliższe spotkania:

Grupa I – 16 I godz. 16:00;

Grupa II – 16 I godz. 17:15

Grupa III – 17 I godz. 16:30;

Grupa IV – 17 I godz. 17:35

 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Dziś o godz. 1700 w dolnym kościele spotkanie Kół Żywego Różańca, a o 1800 nabożeństwo adoracyjne połączone z różańcem.
 2. W najbliższą środę 6 I przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. Msze święte jak w każdą niedzielę oprócz 1330. Mszę św. O 1200 odprawi Ks. Abp Henryk Hoser w intencji rodzin. Następnie wyruszy „Orszak Trzech Króli” z kościoła do parku bródnowskiego.
 3. W uroczystość Trzech Króli święcimy kredę i kadzidło, które można nabyć u sióstr przy wyjściu z kościoła. Taca tego dnia przeznaczona jest na misje.
 4. W roku miłosierdzia zachęcamy do zamawiania Mszy św. W intencjach własnych, rodzin, małżeństw.
 5. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na bal karnawałowy, który poprowadzi profesjonalny wodzirej dnia 24 stycznia. O godz. 1200 rozpoczniemy Mszą św. w górnym kościele. Następnie po Mszy zejście do dolnego kościoła. Tam możliwość przebrania się w strój karnawałowy. I wspólna zabawa trwająca dwie godziny. W tym samym czasie dorośli będą mogli napić się gorącej herbaty/kawy oraz zamówić sobie ciastko. Bilet wstępu dla dziecka 5 zł, do nabycia w zakrystii.
 6. Zapraszamy również dorosłych na bal karnawałowy dnia 30 I w dolnym kościele prowadzony przez wodzirejów. Rozpoczniemy nasze świętowanie Mszą św. o godz. 1830 po czym zejdziemy do dolnego kościoła. Zabawa jest bezalkoholowa. Koszt 75 zł od osoby. Zapisy w zakrystii parafialnej. Ilość miejsc ograniczona.
 7. Ks. Rafał zaprasza młodzież gimnazjalno-licealną w wyjazd rekreacyjno-rekolekcyjny autokarem w góry do Kacwina koło Niedzicy w dniach 7 – 13 lutego. W programie wspólne wędrówki po górach oraz inne atrakcje. Zapisy, karty zgłoszeniowe i szczegółowe informacje u ks. Rafała. Zgłoszenia przyjmowane do 15 stycznia.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 9. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na 5 – 11 stycznia

Poniedziałek 4 I – Syrokomli 7/13 m 1 – 131

Wtorek 5 I – Syrokomli 7/13 m 132 – 258

Czwartek 7 I – Wysockiego 4 m 1 – 129

Piątek 8 I – Wysockiego 4 m 130 – 171 i 2 m 1 – 86

Sobota 9 I – Wysockiego 2 m 87 – 205

Poniedziałek 11 I – Wysockiego 2 m 206 – 325

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1600, a w soboty od godz. 1000.

Mieszkańców bloków prosimy o odbieranie z zakrystii kartek z informacją o kolędzie do wywieszenia przy wejściu na klatkę schodową.