NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Jutro poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę, a nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 800 po zakończeniu porannej Mszy Świętej. W dniu jutrzejszym ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na KUL.

2. W kolejne dni do soboty włącznie nowenna do Miłosierdzia Bożego połączona ze Mszą Świętą o godz. 1500.

3. W przyszłą niedzielę doroczna Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

 • 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego
 • 1600 Msza Święta

W tym dniu w Polsce Kościół udziela odpustu zupełnego tym, którzy wezmą udział w nabożeństwach ku czci Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.

4. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na trwające w naszej parafii katechezy. Najbliższe spotkanie w czwartek 31 III o godz. 2000 w domu katechetycznym.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania świątecznej prasy katolickiej.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Wolontariusze ŚDM w kruchcie rozprowadzają kartki świąteczne na Święta Wielkanocne, oraz palemki zrobione własnoręcznie jako cegiełkę na organizację tego wydarzenia.
 2. Dziś zapraszamy na ostatnie już Gorzkie Żale na godz. 1800. Zachęcamy też do udziału w Świętym Triduum Paschalnym i zamawiania intencji mszalnych o błogosławieństwo Boże dla rodzin oraz za zmarłych, o których zawsze winniśmy pamiętać.
 3. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną Jutrznię o godz. 530.
 4. Do chorych (spoza listy pierwszopiątkowej) z Komunią Świętą i spowiedzią świąteczną udamy się w tym tygodniu do wielkiej środy. Zapisy w zakrystii.
 5. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Wielką Środę spowiadamy podczas Mszy św. porannych i wieczorem od godz. 1730 do zakończenia adoracji o godz. 2000. W pozostałe dni w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego spowiedzi nie będzie, gdyż księża mają obowiązek uczestniczyć w liturgii Triduum Paschalnego.
 6. Kancelaria parafialna czynna będzie do Wielkiej Środy włącznie.
 7. W środę (23 III) zapraszamy na Msze Świętą o godz. 2000 w górnym kościele w intencji Światowych Dni Młodzieży, na którą szczególnie zapraszamy rodziny, które zadeklarowały się na przyjęcie pielgrzymów. Po Mszy Świętej odbędzie się krótkie spotkanie.
 8. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną, a do kosza produkty żywnościowe dla najbiedniejszych osób naszej parafii.
 9. W Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Dochód przeznaczony jest na działalność tej grup.

Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

Msza wieczerzy Pańskiej o godz.: 1900

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.: 2300

Wielki Piątek

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w godz. 630 – 2300

Ciemna Jutrznia – godz. 800

O godz. 1500 pierwsze nabożeństwo Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do udziału.

Liturgia Męki Pańskiej – godz. 1900

Wielka Sobota

Adoracja Najświętszego Sakramentu: w godz. 630 – 2000

Ciemna Jutrznia – godz. 800

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny: w godz. 900 – 1800

Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 1930

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 2000

(przynosimy świece i gromadzimy się przed kościołem).

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 530

Rezurekcja o godz. 600

Procesja ulicami: Wysockiego, Poborzańska, Ogińskiego i Bartnicza.

Pozostałe Msze święte o godz. 900, 1030, 1200, 1330 i 1900

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W dzisiejszą niedzielę Msza Święta dla dzieci rocznicowych o godz. 1200, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 1500. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek 15 III w domu katechetycznym o godz. 1915.
 2. Dziś parafialny zespół Caritas do puszek przed kościołem zbiera ofiary na paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.
 3. W naszej parafii wolontariusze ŚDM rozprowadzają kartki świąteczne na Święta Wielkanocne, oraz palemki na Niedzielę Palmową zrobione własnoręcznie jako cegiełkę na organizację tego wydarzenia.
 4. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną, a do kosza produkty żywnościowe dla najbiedniejszych osób naszej parafii.
 5. Jak co roku w Wielkim Poście wszystkich niemogących wziąć udziału w rekolekcjach parafialnych zapraszamy na nauki rekolekcyjne na raty, które możemy słuchać w każdą niedzielę o godz. 1900 – w trakcie homilii Mszy Świętej.
 6. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną Jutrznię w Wielkim Poście w dni powszednie o godz. 530.
 7. Zapraszamy studentów i młodzież pracującą na nowe spotkania akademickie w środę o godz. 1915 w domu katechetycznym w Sali nr 4.
 8. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o godz. 1600 bezpośrednio po Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego z udziałem dorosłych, o godz. 1730 z udziałem dzieci, a później – o godz. 2000 – ulicami naszego osiedla, w której przejdziemy z naszego sanktuarium do parafii św. Faustyny. Serdecznie zapraszamy.
 9. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania grupa starsza (klasa I szkoły średniej) w sobotę z podaniami do biskupa. Zbiórka przed kościołem o godz. 1220.
 10. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i pojednania, gdyż w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego spowiedzi nie będzie.
 11. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych, nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.
 12. Dom Kultury „Świt” 19 III w godz. 1400 – 1600 zaprasza na Wielkanocne Spotkanie, odpłatne – zajęcia plastyczne decoupage, w czasie których będzie można zrobić palmy lub pisanki, a 20 III zaprasza na premierę spektaktlu „Belweder”.

Zapraszamy

Katechezy neokatechumenalne„ Bóg zechciał zbawić świat poprzez głupotę przepowiadania (1Kor 1, 21).

Jeżeli cierpisz, czujesz się samotny lub zagubiony, przeżywasz kryzys małżeński lub rodzinny, lękasz się przyszłości…

Bóg Cię Kocha Takim Jakim Jesteś.

Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży , które odbywają się w naszej parafii w poniedziałki i czwartki o godzinie 20:00 w domu katechetycznym.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś o godz. 1700 w dolnym kościele spotkanie Kół Żywego Różańca, a o 1800 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauka pasyjną ojca rekolekcjonisty.

2. W naszej parafii wolontariusze ŚDM rozprowadzają kartki świąteczne na Święta Wielkanocne, a w przyszłą niedzielę palemki na Niedzielę Palmową zrobione własnoręcznie jako cegiełkę na organizację tego wydarzenia.

3. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną, a od dzisiejszej niedzieli do kosza produkty żywnościowe dla najbiedniejszych osób naszej parafii, a w przyszłą niedzielę parafialny zespół Caritas do puszek przed kościołem będzie zbierał ofiary na paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.

4. Jutro w dzień zakończenia rekolekcji Msze Święte o godz. 630, 800, 1000 z udziałem chorych, 1700 i 1830. Ofiary składane na tacę dla ks. Marcina na budowę kościoła.

5. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną Jutrznię w Wielkim Poście w dni powszednie o godz. 530.

6. W środę (9 III) zapraszamy na Msze Świętą o godz. 2000 w górnym kościele w intencji Światowych Dni Młodzieży, na którą zapraszamy wszystkich, wolontariuszy, młodzież od gimnazjum po dorosłych i starszych, chcących jakkolwiek wesprzeć to dzieło, czy modlitwą czy dodatkowym zaangażowaniem.

7. W najbliższy piątek (11 III) w naszym Sanktuarium Wielkopostny Dzień Stacyjny

Program Wielkopostnego Dnia Stacyjnego

11 marca 2016 roku

od godz. 600 do zakończenia porannych Mszy Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji

630, 800 Msza Święta

od godz. 900 – 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele

1500 Msza Święta z koronką do Miłosierdzia Bożego

1600 i 1730Droga Krzyżowa

1830 Msza Święta

1915 Droga Krzyżowa

2000 Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Abp Henryka Hosera

2100 Apel Jasnogórski

Spowiedź przez cały dzień.

8. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i pojednania, gdyż w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego spowiedzi nie będzie.

9. W najbliższą niedzielę (13 III) Msza Święta dla dzieci rocznicowych o godz. 1200, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 1500. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek 15 III w domu katechetycznym o godz. 1915.

10. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych, nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.