6 NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dziś o godz. 1700 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca.
 2. Zapraszamy na dzisiejsze pierwsze nabożeństwo majowe połączone z różańcem w intencji Ojczyzny o godz. 1800. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 1800 i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. W związku z układem kalendarza i wieloletnią praktyką – 2 maja (w tym roku poniedziałek) Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zapraszamy od środy, 4 maja, zgodnie ze stałym harmonogramem pracy.
 4. We wtorek – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 700, 900, 1030, 1200, 1330 w intencji Ojczyzny i 1900. Szczególnie zapraszamy na Mszę Świętą za Ojczyznę w czasie, której odnowimy śluby Jasnogórskie.
 5. W czwartek (5 V) nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej ze względu na próbę dzieci przygotowujących się do I – ej Komunii Świętej.
 6. Dnia 6 V w I – wszy piątek o godz. 1500 będziemy się modlić o wyniesienie na ołtarze Prymasa Tysiąclecia Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Zapraszamy wszystkich parafian.
 7. W dniach 25 – 30 VII w Krakowie odbędą się ŚDM z papieżem. Ks. Rafał organizuje wyjazd autokarem dla młodzieży na te wydarzenia. Chętnych w wieku 18 – 35 roku życia zachęcamy do wzięcia udziału. Zaś osoby niepełnoletnie mogą się zgłaszać tylko z pełnoletnim opiekunem. Szczegóły i zapisy w zakrystii oraz u ks. Rafała.
 8. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.

13 V maja

Odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej

w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej

Porządek nabożeństw

  godz. 630, 800 – Msza Święta

         900 – Różaniec

         1500 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

         1530Msza Święta koncelebrowana

                          (Przewodniczy Ks. Bp Markowski)

         1630 – Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu

                         (przybywają grupy różańcowe)

              1700 – Różaniec Fatimski

              1800 – Nabożeństwo Majowe

               1830 – Msza Święta wieczorna

Adoracja Najświętszego Sakramentu

               630 – 1630 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu

               1630 – 1830 w Kościele

Zapraszamy wiernych z Dekanatu, wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy świętej święcenie pojazdów przed wyjazdami na majówki i wakacyjnymi.
 2. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania grupa młodsza (III klasa Gimnazjum), zapraszamy na spotkanie formacyjne dziś na godz. 1730, które odbędzie się w domu katechetycznym w sali nr 13.
 3. Zapraszamy dorosłych na spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich we wtorek o godz. 1915 do sali nr 4 w domu katechetycznym.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy starszej (szkoła średnia) w środę 27 IV godz. 1730 w dolnym kościele.
 5. Spotkanie Studentów i młodzieży pracującej – duszpasterstwa akademickiego – odbędzie się w środę o godz. 1915. Następnie o 2000 wspólna Msza Święta.
 6. W środę (27 IV) zapraszamy na Msze Świętą o godz. 2000 w górnym kościele w intencji Światowych Dni Młodzieży, na którą zapraszamy wszystkich, wolontariuszy, młodzież od gimnazjum po dorosłych i starszych, chcących jakkolwiek wesprzeć to dzieło, czy modlitwą czy dodatkowym zaangażowaniem.
 7. W najbliższy piątek na Mszy Świętej o godz. 1500 poprzedzoną Koronką do Miłosierdzia Bożego będziemy się modlić w intencji wdów i wdowców oraz za zmarłych ich współmałżonków. Zapraszamy wszystkich na tę Mszę Świętą, szczególnie niewiasty i mężczyzn będących w stanie wdowieństwa.
 8. W dniach 25 – 30 VII w Krakowie odbędą się ŚDM z papieżem. Ks. Rafał organizuje wyjazd autokarem dla młodzieży na te wydarzenia. Chętnych w wieku 18 – 35 roku życia zachęcamy do wzięcia udziału. Zaś osoby niepełnoletnie mogą się zgłaszać tylko z pełnoletnim opiekunem. Szczegóły i zapisy w zakrystii oraz u ks. Rafała.
 9. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.

4 NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dziś Msza Święta dla dzieci rocznicowych o godz. 1200, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 1500. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek 19 IV w domu katechetycznym o godz. 1915.
 2. Spotkanie dla osób jadących na parafialną pielgrzymkę do Rzymu odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 2000 w dolnym kościele.
 3. Rozpoczął się kurs przedmałżeński, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Spotkania odbywają się w środę o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8.
 4. W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej ze względu na próbę dzieci rocznicowych.
 5. Spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodziców w ciągu tygodnia, a szczególnie w piątek od godz. 1730 i sobotę od godz. 900.
 6. W najbliższą niedzielę 24 IV po każdej Mszy świętej odbędzie się święcenie pojazdów przed wyjazdami na majówki i wakacyjnymi.
 7. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania grupa młodsza (III klasa Gimnazjum), zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę (24 IV) na godz. 1730, które odbędzie się w domu katechetycznym w sali nr 13.
 8. W niedzielę, 24 kwietnia br. po raz jedenasty przejdzie ulicami Warszawy Marsz Świętości Życia. Zapraszam serdecznie całe rodziny, środowiska parafialne, grupy i wspólnoty oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej Diecezji do licznego udziału w tym wydarzeniu. Wyruszymy z Katedry Warszawsko-Praskiej bezpośrednio po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 1100. Uczestnicy marszu na Placu Zamkowym spotkają się z wiernymi z Archidiecezji Warszawskiej. Stamtąd wspólnie wyruszymy w kierunku Bazyliki św. Krzyża, aby manifestować radość z daru życia oraz obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 9. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.

3 NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Wspólnota Ruchu Światło – Życie „Oaza” serdecznie zaprasza na sztukę „Rozmowy z Bogiem” inspirowaną książką E. E. Schmitta pt.: „Oskar i Pani Róża” dziś po Mszach Świętych o godz. 1030 i 1900.
 2. Rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek (12 IV) o godz. 1915 w domu katechetycznym. Obecność obowiązkowa.
 3. W środę (13 IV) zapraszamy na Msze Świętą o godz. 2000 w górnym kościele w intencji Światowych Dni Młodzieży, na którą zapraszamy wszystkich, wolontariuszy, młodzież od gimnazjum po dorosłych i starszych, chcących jakkolwiek wesprzeć to dzieło, czy modlitwą czy dodatkowym zaangażowaniem.
 4. Również w środę 13 kwietnia o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 5. W najbliższy czwartek (14 IV) w dzień 1050 rocznicy Chrztu Polski rozpoczynamy Uroczystości Jubileuszowe w Gnieźnie i Poznaniu. W naszym Sanktuarium pierwsze uroczyste nabożeństwo w piątek o godz. 1500, a drugie o godz. 1830. Serdecznie zapraszamy. Natomiast w niedziele (17 IV) w czasie każdej Mszy Świętej odbędzie się uroczyste odnowienie chrztu świętego. Przynosimy gromice.
 6. W najbliższą niedzielę (17 IV) Msza Święta dla dzieci rocznicowych o godz. 1200, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 1500. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek 19 IV w domu katechetycznym o godz. 1915.
 7. Zachęcamy do obejrzenia wystawy znajdującej się w nawie bocznej naszego sanktuarium mówiącej o Światowych Dniach Młodzieży. Kierunek oglądania wystawy od końca kościoła.
 8. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.

2 NIEDZIELA WIELKANOCY czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś doroczna Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

 • 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego
 • 1600 Msza Święta

W dniu dzisiejszym w Polsce Kościół udziela odpustu zupełnego tym, którzy wezmą udział w nabożeństwach ku czci Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.

2. Po Mszy św. o godz. 1600 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca

3. Jutro doroczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 630, 800 i 1830 – zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 800 odmówimy różaniec.

4. Zapraszamy studentów i młodzież pracującą na nowe spotkania akademickie w środę o godz. 1915 w domu katechetycznym w Sali nr 4.

5. W najbliższy czwartek (7 IV) serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1500, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich mieszkańców Dzielnicy Targówek w 100 rocznicę przyłączenia Targówka i Bródna do Warszawy z prośbą o Błogosławieństwo Boże dla żyjących, a dla tych którzy odeszli o łaskę wiecznego zbawienia.

6. Wspólnota Ruchu Światło – Życie „Oaza” serdecznie zaprasza na sztukę „Rozmowy z Bogiem” inspirowaną książką E. E. Schmitta pt.: „Oskar i Pani Róża” w przyszłą niedzielę (10 IV) po Mszach Świętych o godz. 1030 i 1900.

7. W środę 13 kwietnia o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

8. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.