13 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu odprawiane codziennie o godz. 1800.
 2. W środę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 630, 800 i 1830. Taca na Bazylikę św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 3. W tym tygodniu wypada I–y Piątek, w którym szczególnie zapraszamy na Msze świętą o godz. 1500, a w I–ą Sobotę miesiąca lipca na Mszę świętą o godz. 800.
 4. Z Sakramentu Pokuty prosimy korzystać od poniedziałku w czasie odprawianych Mszy świętych w lipcu i w sierpniu z racji urlopów w parafii będzie mniej księży.
 5. W czasie wakacji od pierwszej niedzieli lipca porządek Mszy Świętych we wszystkie niedziele i święta o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 2000.
 6. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna będzie od wtorku do piątku w godzinach 1600 – 1800 oraz w soboty przed południem w godz. 900 – 1100.
 7. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 1800.
 2. Dziś przed kościołem są zbierane podpisy na rzecz zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży – przeciw aborcji.
 3. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania grupa młodsza (III klasa Gimnazjum), zapraszamy na spotkanie formacyjne w dzisiejszą niedzielę na godz. 1700, które odbędzie się w domu katechetycznym w sali nr 13.
 4. W środę (22 VI) zapraszamy na Msze Świętą o godz. 2000 w intencji Światowych Dni Młodzieży, na którą zapraszamy wszystkich, wolontariuszy, młodzież od gimnazjum po dorosłych i starszych, chcących jakkolwiek wesprzeć to dzieło, czy modlitwą czy dodatkowym zaangażowaniem.
 5. Dnia 24 czerwca (piątek) – w uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 630, 800, 1500 i 1830.
 6. Również w piątek o godz. 1500 gościć będziemy pielgrzymów, którzy wyruszają z Bazyliki na Kawęczyńskiej do Czerwińska. Prosimy parafian o przygotowanie poczęstunku podobnie jak w ubiegłych latach.
 7. Dziś zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 8. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dniu dzisiejszym przypada 50 rocznica święceń kapłańskich naszego księdza Proboszcza Stanisława Wołosiewicza. Dlatego dostojnego jubilata polecamy modlitwie wszystkich wiernych, a szczególnie modlić się będziemy na Jubileuszowej Mszy Świętej dziękczynnej dziś o godz. 1330, której będzie przewodniczył Bp Rafał Markowski.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 1800.
 3. Jutro (13 VI) we wspomnienie św. Antoniego z Padwy w czasie nabożeństwa czerwcowego i Mszy Świętej wieczornej będziemy polecać trudne problemy świata i Ojczyzny.
 4. Spotkanie dla osób wyjeżdzających z ks. Rafałem na ŚDM w Krakowie w dniach 29 – 31 VII odbędzie się w środę (15 VI) o godz. 1915 w dolnym kościele.
 5. W piątek (17 VI) we wspomnienie św. Brata Alberta, patrona ubogich, o godz. 1500 będziemy modlić się za głodujących, żyjących w skrajnej nędzy i dzieci umierające z głodu. Również w X – tą rocznicę objęcia parafii przez ks. Proboszcza – będziemy dziękować za otrzymane łaski i prosić o błogosławieństwo Boże dla parafii i kapłanów na dalsze lata.
 6. W przyszłą niedzielę (19 VI) przed kościołem będą zbierane podpisy na rzecz zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży – przeciw aborcji.
 7. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania grupa młodsza (III klasa Gimnazjum), zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę (19 VI) na godz. 1700, które odbędzie się w domu katechetycznym w sali nr 13.
 8. Informujemy, że w tym miesiącu zbiórka makulatury odbędzie się jutro i we wtorek (13 i 14 VI). Pozostałe terminy będą podane w najbliższym czasie. Jutro prosimy, abyśmy przynosili od godz. około 1000.
 9. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 2. Dziś o godz. 1700 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca. A o godz. 1800 nabożeństwo czerwcowe połączone z różańcem.
 3. Przed kościołem są zbierane podpisy na rzecz zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży – przeciw aborcji.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 1800.
 5. W najbliższą środę (8 VI) we wspomnienie św. Jadwigi Królowej będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe i Mszę Świętą wieczorną.
 6. Również w środę zapraszamy na Msze Świętą o godz. 2000 w intencji Światowych Dni Młodzieży, na którą zapraszamy wszystkich, wolontariuszy, młodzież od gimnazjum po dorosłych i starszych, chcących jakkolwiek wesprzeć to dzieło, czy modlitwą czy dodatkowym zaangażowaniem.
 7. W piątek o godz. 1500 zapraszamy na Koronkę i Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego oraz na nabożeństwo czerwcowe, które z racji na bierzmowanie odbędzie się po udzielonej komunii świętej.
 8. W najbliższy piątek o godz. 1830 ks. Biskup naszej młodzieży udzieli Sakramentu Bierzmowania. W tym dniu o godz. 1800 nabożeństwa czerwcowego nie będzie, a młodzież mająca przystąpić do sakramentu bierzmowania gromadzi się o godz. 1810. Zapraszamy rodziny bierzmowanych i wszystkich parafian
 9. W tym roku przypada 50 rocznica święceń kapłańskich naszego księdza Proboszcza Stanisława Wołosiewicza. Dlatego wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy na Jubileuszową Mszę Świętą dziękczynną w przyszłą niedzielę 12 VI (w samą rocznicę święceń kapłańskich) o godz. 1330, której będzie przewodniczył Bp Rafał Markowski.
 10. W dniach 29 – 31 VII Ks. Rafał organizuje wyjazd na ŚDM w Krakowie. Szczegóły i zapisy w zakrystii oraz u ks. Rafała.
 11. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.