18 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 1800 w dolnym kościele.
 2. Jutro w 72 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego będziemy się modlić za tych, którzy oddali swoje życie. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną.
 3. We wtorek (2 VIII) możemy uzyskać odpust zupełny zwany „Porcjunkuli” nawiedzając kościół parafialny, odmawiając Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary.
 4. W najbliższy czwartek we wspomnienie św. Jana Vianneya będziemy modlić się za kapłanów.
 5. Z racji I – go piątku i soboty przystępujmy do spowiedzi w ciągu tygodnia, bo będzie tylko dwóch księży. Spowiadamy przed każdą mszą świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Szczególnie obecny tydzień niech będzie dziękczynieniem za obecność Papieża w naszej Ojczyźnie i za Światowe Dni Młodzieży.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwamy w obchodach ŚDM. Ojciec Święty zachęca byśmy ten czas wypełnili modlitwą, pokutą, adoracją, postem i dobrymi uczynkami.

2. Dlatego z Sakramentu Pokuty prosimy korzystać od poniedziałku w czasie odprawianych Mszy świętych w okresie wakacyjnym z racji urlopów w parafii jest mniej księży.

3. Przez cały tydzień zachęcamy do udziału we Mszach Świętych zwłaszcza wieczornych, po których odbywać się będą wspólne nabożeństwa. Oprócz tego dodatkowo zapraszamy:

 • W najbliższy wtorek z racji ŚDM w naszej parafii wieczorem o godz. 1830 odbędzie się Msza Święta z udziałem gości z Hiszpanii i Białorusi. W większości będzie to młodzież ze wspólnoty neokatechumenalnej i to właśnie ta grupa szczególnie zaprasza na tę Eucharystię. Powitanie gości rozpocznie się ok. godz. 1720, a po Mszy Świętej odbędzie się wspólna agapa (poczęstunek). Z tego też powodu adoracji po mszy wieczornej nie będzie. Wspólnota neokatechumenalna poszukuje chętnych osób, które ewentualnie mogłyby przyjąć na nocleg przyjeżdzających pielgrzymów. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej.
 • W czwartek adoracja pod przewodnictwem Ks. Rafała.
 • W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 1500 oraz po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1930 – Droga Krzyżowa.

4. Osoby, które zamówiły pakiety na ŚDM w Krakowie i zapisały się na listę u ks. Rafała wyjeżdżają do Krakowa i spotykają się przed kościołem w piątek (29 VII) o godz. 700. Reszta informacji u ks. Rafała.