XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Od przyszłej niedzieli Msze Święte wg. porządku w ciągu roku, tzn. o godz. 700, 900, 1030, 1200, 1330 i 1900.
 2. Kancelaria parafialna od czwartku wg. stałego planu.
 3. We czwartek 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. Za poległych modlimy się o godz. 1830. Zapraszamy.
 4. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Prosimy o zgłaszanie lub potwierdzenie osób starszych i chorych, którzy chcieliby korzystać z Sakramentu Spowiedzi i Komunii Świętej w domach w I – wsze piątki miesiąca.
 5. W tym tygodniu modlimy się w intencji dzieci, młodzieży i wszystkich pracowników szkół. Zapraszamy szczególnie w I – wszy piątek na godz. 1500 i w I – wszą sobotę o godz. 800 na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 6. W przyszłą niedzielę (4.09) w Rzymie odbędzie się kanonizacja bł. Matki Teresy z Kalkuty. Zachęcamy do udziału w nowennie do bł. Matki Teresy z Kalkuty odprawianą codziennie po Mszy Świętej wieczornej przygotowującej do niedzielnej uroczystości.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro, w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 630, 800 i 1830.
 2. W najbliższy piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 630, 800, 1500 i 1830. Będziemy odmawiać Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. W tym dniu post nie obowiązuje.
 3. Zachęcamy do udziału w nowennie przygotowującej do piątkowej uroczystości.
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia N.M.P., Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki diecezji. Msze Święte jak w niedzielę. Zapraszamy na Msze Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 1200.
 2. Jutro tradycyjnie święcimy wianki i zioła.
 3. Jutro i w dni następne wyruszają pielgrzymki na Jasną Górę na uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to czas modlitwy za Ojczyznę, Europę i o pokój na świecie. Włączajmy się do wspólnej modlitwy i udziału we Mszach Świętych szczególnie wieczornych, nabożeństwach i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu i Matce Bożej losy świata i Ojczyzny. Rok Miłosierdzia jest szczególnym czasem łaski, który wykorzystujmy.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Spełniając prośbę Ojca świętego dziś po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na Ekwador.
 2. Z racji I – wszej niedzieli miesiąca sierpnia zapraszamy dziś na godz. 1900 na nabożeństwo dziękczynno – błagalne połączone z różańcem za ŚDM i o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i pielgrzymów zmierzających do naszej Matki w Częstochowie.
 3. W tym tygodniu zapraszamy na Msze Święte: w środę na godz. 1830 poprzedzoną nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na godz. 1500 do Miłosierdzia Bożego i w sobotę na godz. 800, po której będzie kolejny różaniec Fatimski w 13 – ty dzień miesiąca.
 4. W przyszłą niedzielę i poniedziałek w konfesjonale może zabraknąć księdza. Z sakramentu pokuty korzystajmy w tygodniu.
 5. Prasa katolicka w szczegółach informuje o przebiegu ŚDM. Zachęcamy do nabywania i czytania.
 6. W okresie pielgrzymkowym zachęcamy do modlitwy i udziału we Mszach Świętych.