XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Wszystkich chcących zapoznać się z postacią bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Loretanek, apostoła słowa drukowanego. Zapraszamy na przedstawienie teatralne „Czym się Bogu odwdzięczę?”. Które odbędzie się dziś o godz. 800.
 2. Młodzież z klas III gimnazjum z naszej parafii chcącą rozpocząć przygotowanie się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie które, odbędzie się dziś o godz. 1800 w dolnym kościele.
 3. Spotkanie dla ministrantów starszych i lektorów odbędzie się w poniedziałek (26 września) o godz. 1915, w domu katechetycznym w salce nr 8. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 4. Od jutra w naszej parafii głoszone będą katechezy neokatechumenalne. Zapraszamy dorosłych i młodzież. Przyjdź i odkryj obecność Jezusa Chrystusa w swoim życiu! Poniedziałki i czwartki godz. 2000. Po mszy przed wejściem do kościoła rozdawane będą karty z zaproszeniem.
 5. Z okazji rozpoczęcia nowego sezonu chór Varietas zaprasza szczególnie osoby młode do wspólnego śpiewania. Próby odbywają się w poniedziałki w godzinach 1930 – 2130 w sali katechetycznej nr 8. Kandydatów na chórzystów zapraszamy w najbliższy poniedziałek na godz. 1900. Szczegóły na plakatach przy wyjściach z kościoła.
 6. W sobotę we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1800. Przypominamy, że za każdy udział w nabożeństwie różańcowym można zyskać odpust zupełny.
 7. W I – wszą sobotę października zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 800 o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, po której odmówimy różaniec.
 8. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców, w czasie której zostaną poświęcone różańce i rozdane dzieciom, w przyszłą niedzielę (2 X) o godz. 1700.
 9. Od przyszłej niedzieli zapraszamy młodzież akademicką na Mszę Świętą wieczorną o godz. 1900, w trakcie których będziemy się szczególnie modlić za całe środowisko akademickie.
 10. Ks. Rafał zaprasza studentów i młodzież pracującą na wspólne spotkania w każdą środę począwszy od 5 października. Spotkania będą się rozpoczynać wspólną adoracją o godz. 1915, a później o godz. 2000 dalszy ciąg w sali nr 4.
 11. Trwa Rok Miłosierdzia. Dlatego w zakrystii można zakupić „DZIENNICZEK” s. Faustyny, oraz najnowszą książkę emerytowanego papieża Benedykta XVI pt.: „Ostatnie rozmowy”, w której opowiada o swoim pontyfikacie.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.

Zapraszamy

Od 26 września głoszone są w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. Pozwalają one znaleźć odpowiedzi na pytania, które napotykamy w codziennym życiu, dają możliwość pogłębienia wiary, odkrycia sensu cierpienia. Jeśli czujesz się samotny lub zagubiony, przeżywasz kryzys rodzinny, szukasz sensu życia… Przyjdź odkryj obecność Jezusa Chrystusa w swojej codzienności! Zapraszamy w poniedziałki i czwartki do domu katechetycznego sala nr 13 o godz. 20:00.

A4.indd

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś w czasie Mszy Świętej o godz. 1200 pierwszoklasistom poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
 2. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców w dzisiejszą niedzielę o godz. 1700.
 3. Rozpoczął się kurs przedmałżeński spotkania odbywają się w środę o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8, na najbliższym spotkaniu można jeszcze dołączyć do kursu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 4. Zapraszamy osoby dorosłe na spotkania Ruchu Rodzin Nazaretańskich w każdy czwartek o godz. 1915. Rozpoczęcie adoracją, a o 2000 w Sali katechetycznej nr 4 ciąg dalszy (w tym konferencja).
 5. W najbliższy piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny. Msze Święte przy relikwiach o godz. 630, 800, 1500 i 1830. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy za wstawiennictwem św. o. Pio we wszystkich naszych intencjach.
 6. Młodzież Oazowa zaprasza na spotkania w piątki, które rozpoczynają się Mszą Świętą o godz. 1830.
 7. Spotkanie dla kandydatów na ministranta i ministrantów odbędzie się w sobotę (24 września) o godz. 1100. Zapraszamy całą służbę liturgiczną.
 8. Pierwsze spotkanie dla dorosłych chcących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania z naszej parafii odbędzie się 24 września (sobota) o godz. 1915 w domu katechetycznym w sali nr 4. Będzie to cykl 10 katechez.
 9. Wszystkich chcących zapoznać się z postacią bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Loretanek, apostoła słowa drukowanego. Zapraszamy na przedstawienie teatralne „Czym Bogu się odwdzięczę?”. Które odbędzie się w przyszłą niedzielę (25 września) o godz. 800.
 10. Młodzież z klas III gimnazjum z naszej parafii chcącą rozpocząć przygotowanie się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie które, odbędzie się w przyszłą niedzielę 25 września o godz. 1800 w dolnym kościele.
 11. Trwa Rok Miłosierdzia. Dlatego w zakrystii jest możliwość zakupu „DZIENNICZKA” s. Faustyny, oraz najnowszej książki emerytowanego papieża Benedykta XVI pt.: „Ostatnie rozmowy”, w której opowiada o swoim pontyfikacie.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I liceum (starsza grupa) o godz. 1700 w domu katechetycznym w Sali nr13. Obecność obowiązkowa.
 2. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się jutro 12 września o godz. 1915 w domu katechetycznym.
 3.  Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców w przyszłą niedzielę 18 września o godz. 1700.
 4. We wtorek kolejny dzień fatimski, zachęcamy do uczestnictwa we mszy świętej o godz. 1830, a po mszy odmówimy różaniec fatimski, w tym dniu będziemy się modlić o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników.
 5. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte o godz. 630, 800 i 1830. Po Mszy Świętej wieczornej po krótkim nabożeństwie przeniesiemy Krzyż ŚDM na zewnątrz kościoła.
 6. Również w środę 14 września o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 7. Zapraszamy osoby dorosłe na spotkania Ruchu Rodzin Nazaretańskich w każdy czwartek o godz. 1915. Rozpoczęcie adoracją, a o 2000 w Sali katechetycznej nr 4 ciąg dalszy (w tym konferencja).
 8. Młodzież Oazowa zaprasza na spotkania w piątki, które rozpoczynają się Mszą Świętą o godz. 1830.
 9. Pierwsze spotkanie dla dorosłych chcących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania z naszej parafii odbędzie się 24 września (sobota) o godz. 1915 w domu katechetycznym w sali nr 4. Będzie to cykl 10 katechez.
 10. . Młodzież z klas III gimnazjum z naszej parafii chcącą rozpocząć przygotowanie się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie które, odbędzie się 25 września (niedziela) o godz. 1800 w dolnym kościele.
 11. W najbliższą niedzielę (18 IX) w czasie Mszy Świętej o godz. 1200 pierwszoklasistom poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
 12. Spotkania dla kandydatów na ministranta i ministrantów odbywają się w II i IV sobotę miesiąca o godz. 1100.
 13. Przeżywamy Rok Miłosierdzia. Dlatego w zakrystii jest możliwość zakupu „DZIENNICZKA” s. Faustyny, oraz najnowszej książki emerytowanego papieża Benedykta XVI pt.: „Ostatnie rozmowy”, w której opowiada o swoim pontyfikacie.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 2. Spotkanie Kół Żywego Różańca w dniu dzisiejszym o godz. 1700 w dolnym kościele, a o godz. 1800 Nabożeństwo adoracyjne dziękczynne za kanonizację Matki Teresy z Kalkuty połączone z różańcem.
 3. Chór Varietas spotyka się w każdy poniedziałek o godz. 1930 w Sali katechetycznej nr 8. Zachęcamy chętnych do wspólnego chwalenia Pana Boga śpiewem.
 4. W środę obchodzimy wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego. W tym dniu będziemy modlić się o kanonizację, zwłaszcza w czasie Mszy Świętej wieczornej.
 5. W czwartek dn. 8.09 święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny Msze Święte o godz. 630, 800 i 1830.
 6. Zapraszamy osoby dorosłe na spotkania Ruchu Rodzin Nazaretańskich w każdy czwartek o godz. 1915. Rozpoczęcie adoracją, a o 2000 w Sali katechetycznej nr 4 ciąg dalszy (w tym konferencja).
 7. Młodzież Oazowa zaprasza na spotkanie w piątek, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1830.
 8. Pierwsze po wakacyjne Spotkanie dla ministrantów i kandydatów odbędzie się w sobotę (10.09) o godz. 1100.
 9. W następną niedzielę (11.09) odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I liceum (starsza grupa) o godz. 1700 w domu katechetycznym w Sali nr13. Obecność obowiązkowa.
 10. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 12 września (poniedziałek) o godz. 1915 w domu katechetycznym.
 11. W środę 14.09 po Mszy Świętej wieczornej po krótkim nabożeństwie odbędzie się przeniesienie Krzyża ŚDM na zewnątrz kościoła.
 12. Również w środę 14 września o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 13. W dniu 24.09 (sobota) jest organizowana pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik. Wyjazd rano o godz. 5 – ej z przed kościoła. Koszt 75zł. Zapisy w zakrystii lub u p. Henryki Nowotniak (tel. 22 614 00 74 oraz kom. 609 025 510).
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 15. Dom Kultury „Świt zaprasza wszystkich na dzień Otwarty w tę niedzielę w godz. 10 – 16.