IV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W dzisiejszą niedzielę, chór Varietas zaprasza na koncert kolęd. To jedna z ostatnich okazji do wspólnego kolędowania tej zimy. Koncert odbędzie się po zakończeniu Mszy świętej o godz. 1030, czyli ok. 1130. Serdecznie zapraszamy!
  2. We czwartek 2 II obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest związane z tajemnicą Narodzenia Chrystusa. W tym dniu błogosławimy gromnice, które można nabyć u siostry w zakrystii. W to wielkie Święto powinniśmy brać udział we Mszy Świętej i dlatego odprawiamy Msze Święte o godz. 630, 800, 1700, 1830 i 2000. Taca w tym dniu na Zakony Klauzurowe.
  3. W tym tygodniu wypada I – wszy piątek, zapraszamy na Mszę świętą z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500 i I – wszą sobotę na Mszę Świętą o godz. 800, po której odmówimy różaniec. Zachęcamy by w tym tygodniu spowiadać się na Mszach wieczornych w ciągu tygodnia i w czwartek 2 II, gdyż księża chodzą po kolędzie i w I piątek i w I sobotę ilość księży będzie ograniczona.
  4. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców za tydzień w niedzielę (5 II) o godz. 1700.
  5. W przyszłą niedzielę, (5 II) ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na budowę kościoła w Barczącej.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Płocka i Czerwińska w 86 rocznicę objawień obrazu „Jezu Ufam Tobie” dnia 22 lutego 2017r. Organizuje ks. Rafał Miękus. Zgłoszenia i wszelkie informacje pod nr. tel. 501519572.
  7. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w lutym i marcu na porannych Mszach są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  8. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 30 I do 11 II

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 30 I – bloki przy ul. Bolesławicka 28

i Bolesławicka 41/43 m 1 – 38

godz. 1700 I ksiądz Bolesławicka 28 od m 1 (w górę), II ksiądz Bolesławicka 28 od m 77 (w dół) i III ksiądz Bolesławicka 41/43 m 1 (w górę)

Wtorek 31 Iblok przy ul. Bolesławicka 41/43 m 39 – 77

oraz ul. Goworowska 2, 4, 6 m 1 – 38, 15 i 17

godz. 1700 I ksiądz Bolesławicka 41/43 od m 77 (w dół),

II ksiądz Goworowska 6 od m 1 (w górę)

ok. godz. 1930 III ksiądz Goworowska 2, 4, 15 i 17

Środa 1 IIblok przy ul. Goworowska 3

i Goworowska 6 m 39 – 77

godz. 1700 I ksiądz Goworowska 3 od m 1 (w górę), II ksiądz Goworowska 3 od m 77 (w dół) i III ksiądz Goworowska 6 m 77 (w dół)

Piątek 3 II – blok przy ul. Ogińskiego 24

i Poborzańska 2 m 1 – 38

godz. 1700 I ksiądz Ogińskiego 24 od m 1 (w górę), II ksiądz Ogińskiego 24 od m 77 (w dół) i III ksiądz Poborzańska 2 m 1 (w górę)

Sobota 4 II – blok przy ul. Poborzańska 2 m 39 – 77

i Poborzańska 4

godz. 1000 I ksiądz Poborzańska 4 od m 1 (w górę), II ksiądz Poborzańska 4 od m 77 (w dół) i III ksiądz Poborzańska 2 m 77 (w dół)

Poniedziałek 6 II – bloki ul. Ogińskiego 28 i 30

godz. 1700 I ksiądz Ogińskiego 28 od m 1 (w górę), II ksiądz Ogińskiego 28 m 38 (w górę) a później Ogińskiego 30 od m 55 (w dół) , III ksiądz Ogińskiego 30 od m 1 (w górę)

Wtorek 7 IIblok ul. Majowa 1/3 i domki jednorodzinne przy ul. Kurpiowska, Nieszawska i Majowa

godz. 1700 I ksiądz Majowa 1/3 od m 1 (w górę), II ksiądz Majowa 1/3 od m 77 (w dół)

ok. godz. 1930 III ksiądz domki jednorodzinne przy ul. Kurpiowska, Nieszawska i Majowa

Środa 8 IIbloki ul. Ogińskiego 11 i 13

godz. 1700 I ksiądz Ogińskiego 11 od m 1 (w górę), II ksiądz Ogińskiego 11 m 38 (w górę) a później Ogińskiego 13 od m 55 (w dół), III ksiądz Ogińskiego 13 od m 1 (w górę)

Czwartek 9 IIbloki ul. Nieszawska 5 i Bazyliańska 8 m 1 – 38

godz. 1700 I ksiądz Nieszawska 5 od m 1 (w górę), II ksiądz Nieszawska 5 od m 77 (w dół)

godz. 1700 III ksiądz Bazyliańska 8 od m 1 (w górę)

Piątek 10 II – blok ul. Bazyliańska 8 m 39 – 146

godz. 1700 I ksiądz Bazyliańska 8 od m 39 (w górę), II ksiądz od m 107 (w dół), III ksiądz od m 108 (w górę)

Sobota 11 II – bloki ul. Bazyliańska 8 m 147 – 191

i Majowa 5 m 1 – 84

godz. 1000 I ksiądz Bazyliańska 8 od m 191 (w dół),

II ksiądz Majowa 5 od m 1 (w górę), III ksiądz Majowa 5 od m 84 (w dół)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W najbliższą środę w święto Nawrócenia św. Pawła Ap. kończymy Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Modląc się w tej intencji możemy uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy na nowennę o godz. 1800 i Mszy świętej o godz. 1830.
  2. Jak zwykle w piątek zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego i Mszę świętą o godz. 1500. Szczególnie modlimy się w intencji Ojczyzny i pokój na świecie.
  3. W przyszłą niedzielę, (29 I) chór Varietas zaprasza na koncert kolęd. To jedna z ostatnich okazji do wspólnego kolędowania tej zimy. Koncert odbędzie się po zakończeniu Mszy świętej o godz. 1030, czyli ok. 1130. Serdecznie zapraszamy!
  4. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w lutym i marcu na porannych Mszach są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  5. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 23 I do 4 II

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 23 I – Palestyńska 1, 1(A – E), 2, 2(A – H), 2G, 3, 4(A – H), 5, 5A, i 5G

godz. 1700 I ksiądz Palestyńska 1, 1(a – e), 3 i 5, II ksiądz Palestyńska 5a i 5b, III ksiądz Palestyńska 2, 2 (A – H), 2G i 4 (A – H)

Wtorek 24 IPalestyńska 4E, 7, 8

godz. 1700 I ksiądz Palestyńska 7, II ksiądz Palestyńska 8

ok. godz. 1930 III ksiądz Palestyńska 4e

Środa 25 IPożarowa 3 i 3A

godz. 1700 I ksiądz Pożarowa 3 od m 1 (w górę), II ksiądz Pożarowa 3 od m 82 (w dół)

godz. 1700 i III ksiądz Pożarowa 3A

Czwartek 26 IPożarowa 3B oraz Oliwska 1 i 1A

godz. 1700 I ksiądz Pożarowa 3B od m 1 (w górę), II ksiądz Pożarowa 3B od m 81 (w dół)

godz. 1700 III ksiądz Oliwska 1 i 1A od m 1 ul. Oliwska 1

Piątek 27 I – Oliwska domki jednorodzinne oraz Oliwska 3, 3A i 10G

godz. 1700 I ksiądz Oliwska domki jednorodzinne od początkowych numerów,

godz. 1700 II ksiądz Oliwska 10G, III ksiądz Oliwska 3 i 3A od m 1 ul. Oliwska 3

Sobota 28 – Bolesławicka 26 i Bartnicza 9

godz. 1000 I ksiądz Bolesławicka 26 od m 1 (w górę),

II ksiądz Bartnicza 9 od m 1 (w górę), III ksiądz Bartnicza 9 od m 53 (w górę), później od ok. godz. 1230 Bolesławicka 26 od m 77 (w dół)

Poniedziałek 30 I – bloki przy ul. Bolesławicka 28

i Bolesławicka 41/43 m 1 – 38

godz. 1700 I ksiądz Bolesławicka 28 od m 1 (w górę), II ksiądz Bolesławicka 28 od m 77 (w dół) i III ksiądz Bolesławicka 41/43 m 1 (w górę)

Wtorek 31 Iblok przy ul. Bolesławicka 41/43 m 39 – 77

oraz ul. Goworowska 2, 4, 6 m 1 – 38, 15 i 17

godz. 1700 I ksiądz Bolesławicka 41/43 od m 77 (w dół),

II ksiądz Goworowska 6 od m 1 (w górę)

ok. godz. 1930 III ksiądz Goworowska 2, 4, 15 i 17

Środa 1 IIblok przy ul. Goworowska 3

i Goworowska 6 m 39 – 77

godz. 1700 I ksiądz Goworowska 3 od m 1 (w górę), II ksiądz Goworowska 3 od m 77 (w dół) i III ksiądz Goworowska 6 m 77 (w dół)

Piątek 3 II – blok przy ul. Ogińskiego 24

i Poborzańska 2 m 1 – 38

godz. 1700 I ksiądz Ogińskiego 24 od m 1 (w górę), II ksiądz Ogińskiego 24 od m 77 (w dół) i III ksiądz Poborzańska 2 m 1 (w górę)

Sobota 4 II – blok przy ul. Poborzańska 2 m 39 – 77

i Poborzańska 4

godz. 1000 I ksiądz Poborzańska 4 od m 1 (w górę), II ksiądz Poborzańska 4 od m 77 (w dół) i III ksiądz Poborzańska 2 m 77 (w dół)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA 2016/2017 KL. III GIMNAZJUM

Gr. I (dziewczęta)

 

Patrycja Kajak 3g

Dominika Pachnowska 3f

Justyna Pastenaci —

Klaudia Piłat 3c

Patrycja Kesler 3d

Wiktoria Grobelska

Weronika Szek

Natalia Banaszczyk

Gr. II (dziewczęta)

Ola Dobrowolska 3g

Jagoda Nawikow —

Weronika Zdzichowska 3e

Oliwia Pachnik 3d

Katarzyna Kozak 3h

Weronika Prusaczyk 3d

Aleksandra Skalik 3f

Karolina Perzanowska 3c

Julia Głowacka 3a

Gr. III (dziewczęta)

Julia Angielczyk 3d

Julia Grodzka 3g

Zuzanna Piotrowska 3g

Zofia Kostrzewska —

Małgorzata Mazurkiewicz

Kinga Kędzierska 3e

Klaudia Ignatowicz 3h

Aleksandra Bednarczuk

Agata Kamińska

 

Gr. IV (Chłopcy)

Piotr Paziewski 3b

Sebastian Olszewski 3g

Mateusz Wierzbicki 3a

Patryk Nowicki 3e

Krzysztof Wiśniewski 3h

Rafał Krajewski 3d

Kacper Myśliński 3f

Patryk Wiśniewski 3d

 

Gr. V (chłopcy)

Maksymlian Doliński 3f

Jakub Salomończyk

Jakub Parafińczuk 3f

Jakub Jakubczak 3c

Wojtek Cywiński 3d

Daniel Kret 3a

Adam Kurowski 3e

SPOTKANIA:

Grupa I –  21 I godz. 16:00

Grupa II – 21 I godz. 17:15

Grupa III – 22 I godz. 16:30

Grupa IV – 22 I godz. 17:40

Grupa V – 28 I godz. 17:00

 

SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W DOMU KATECHETYCZNYM W SALI NR. 4

II NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców w dzisiejszą w niedzielę o godz. 1700.
  2. W najbliższą środę (18 I) – rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o jedność chrześcijan. Pan Jezus w przeddzień męki zanosił modlitwę do Ojca „aby wszyscy byli jedno”. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy kilka razy będą uczestniczyć w Tygodniu modlitw o jedność chrześcijan i wezmą udział w jego zakończeniu. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych wieczornych, a w piątek o godz. 1500.
  3. W sobotę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 800 Babcie i Dziadków.
  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania grupy młodszej (III klasa gimnazjum) można przeczytać na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
  5. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w styczniu i lutym na porannych Mszach są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  6. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 16 I do 28 I

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 16 I – bloki przy ul. Bolesławicka 13, 15, 17, 20 i Nadwiślańska 8

godz. 1700 I ksiądz Bolesławicka 13, 17, II ksiądz Bolesławicka 15, 20, III ksiądz Nadwiślańska 8

Wtorek 17 Iblok przy ul. Nadwiślańska 6 oraz domki jednorodzinne i bloki przy ul. Łąkocińskiej

godz. 1700 I ksiądz Nadwiślańska 6, II ksiądz od domki jednorodzinne przy ul. Łąkocińskiej

ok. godz. 1930 III ksiądz blok ul. Łąkocińska 22

Środa 18 Iblok przy ul. Nadwiślańska 4 oraz domki jednorodzinne i bloki przy ul. Krzywińskiej

godz. 1700 I ksiądz Nadwiślańska 4, II i III ksiądz domki jednorodzinne i bloki przy ul. Krzywińskiej

Czwartek 19 Inowy blok przy Nadwiślańskiej 1, oraz blok przy Nadwiślańskiej 5, 5A i 5B

godz. 1700 I i II ksiądz Nadwiślańska 1, III ksiądz Nadwiślańsa 5, 5A i 5B

Piątek 20 I – domy i bloki przy ul. Bartnicza 1, 3, 4, 4A, 4B, 6

oraz ul. Nadwiślańska 7, 9, 11, 23, 26a

godz. 1700 I i II ksiądz ul. Bartnicza 1, 3, 4, 4A, 4B, 6, III ksiądz ul. Nadwiślańska 7, 9, 11, 23, 26a

Sobota 21 I – Domki: Wysockiego, Zagraniczna, Baryczków, Krakusa, Liwska, Poborzańska oraz blok ul. Rembielińska 13

godz. 1000 I ksiądz Domki: Wysockiego, Zagraniczna, Baryczków, Krakusa, Liwska, Poborzańska, II i III ksiądz ul. Rembielińska 13

Poniedziałek 23 I – Palestyńska 1, 1(A – E), 2, 2(A – H), 2G, 3, 4(A – H), 5, 5A, i 5G

godz. 1700 I ksiądz Palestyńska 1, 1(a – e), 3 i 5, II ksiądz Palestyńska 5a i 5b, III ksiądz Palestyńska 2, 2 (A – H), 2G i 4 (A – H)

Wtorek 24 IPalestyńska 4E, 7, 8

godz. 1700 I ksiądz Palestyńska 7, II ksiądz Palestyńska 8

ok. godz. 1930 III ksiądz Palestyńska 4e

Środa 25 IPożarowa 3 i 3A

godz. 1700 I ksiądz Pożarowa 3 od m 1 (w górę), II ksiądz Pożarowa 3 od m 82 (w dół)

godz. 1700 i III ksiądz Pożarowa 3A

Czwartek 26 IPożarowa 3B oraz Oliwska 1 i 1A

godz. 1700 I ksiądz Pożarowa 3B od m 1 (w górę), II ksiądz Pożarowa 3B od m 81 (w dół)

godz. 1700 III ksiądz Oliwska 1 i 1A od m 1 ul. Oliwska 1

Piątek 27 I – Oliwska domki jednorodzinne oraz Oliwska 3, 3A i 10G

godz. 1700 I ksiądz Oliwska domki jednorodzinne od początkowych numerów,

godz. 1700 II ksiądz Oliwska 10G, III ksiądz Oliwska 3 i 3A od m 1 ul. Oliwska 3

Sobota 28 I – Bolesławicka 26 i Bartnicza 9

godz. 1000 I ksiądz Bolesławicka 26 od m 1 (w górę),

II ksiądz Bartnicza 9 od m 1 (w górę), III ksiądz Bartnicza 9 od m 53 (w górę), później od ok. godz. 1230 Bolesławicka 26 od m 77 (w dół)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. W tym tygodniu będziemy trwać na dziękczynieniu Bogu za dar chrztu świętego. Zapraszamy w piątek na godz. 1500 lub 1830. Będziemy modlić się o Miłosierdzie Boże dla parafian, którzy odeszli od Boga i tych, którzy wybiórczo i niesystematycznie spełniają praktyki religijne.
  2. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych w najbliższy wtorek (10 I) w dolnym kościele o godz. 1915, a Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców za tydzień w niedzielę (15 I) o godz. 1700.
  3. Spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca odbędzie się 14 I (sobota) bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 800 rano. Serdecznie zapraszamy.
  4. Informujemy, że w tym miesiącu zbiórka makulatury odbędzie się jutro i we wtorek (9 i 10 I). Pozostałe terminy będą podane w najbliższym czasie. Jutro prosimy, abyśmy przynosili od godz. około 1000.
  5. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w styczniu i lutym na porannych Mszach są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  6. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 9 I do 21 I

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 9 I – Rembielińska 3 m 120 – 205

godz. 1700 I ksiądz od m 120 (w górę), II ksiądz od m 205 (w dół)

Rembielińska 5 m 1 – 43

godz. 1700 I ksiądz od m 1 (w górę)

Wtorek 10 IRembielińska 5 m 44 – 147

godz. 1700 I ksiądz od m 44 (w górę), II ksiądz od m 87 (w górę)

ok. godz. 1930 III ksiądz od m 147 (w dół)

Środa 11 IRembielińska 5 m 148 – 202

godz. 1700 I ksiądz od m 148 (w górę),

Bolesławicka 10 m 1 – 89

godz. 1700 II ksiądz od m 1 (w górę) i III ksiądz od m 51 (w górę)

Czwartek 12 IBolesławicka 10 m 90 – 122

godz. 1700 I ksiądz od m 90 (w górę),

Bolesławicka 12 m 123 – 187

godz. 1700 II ksiądz od m 123 (w górę) i III ksiądz od m 156 (w górę)

Piątek 13 I – Siedzibna 6 i 32 (bloki)

godz. 1700 I ksiądz od bloku ul. Siedzibna 6, poźniej 32,

Julianowska 20, 22 i 26 (bloki)

godz. 1700 II ksiądz od bloku Julianowska 20, później 22, III ksiądz od bloku Julianowska 26

Sobota 14 I – domki jednorodzinne przy ul. Julianowska, Siedzibna, Syrokomli

godz. 1000 I ksiądz ul. Julianowska, II ksiądz ul. Siedzibna, III ksiądz ul. Syrokomli (wszyscy rozpoczynają od najwyższych numerów)

Poniedziałek 16 I – bloki przy ul. Bolesławicka 13, 15, 17, 20 i Nadwiślańska 8

godz. 1700 I ksiądz Bolesławicka 13, 17, II ksiądz Bolesławicka 15, 20, III ksiądz Nadwiślańska 8

Wtorek 17 Iblok przy ul. Nadwiślańska 6 oraz domki jednorodzinne i bloki przy ul. Łąkocińskiej

godz. 1700 I ksiądz Nadwiślańska 6, II ksiądz od domki jednorodzinne przy ul. Łąkocińskiej

ok. godz. 1930 III ksiądz blok ul. Łąkocińska 22

Środa 18 Iblok przy ul. Nadwiślańska 4 oraz domki jednorodzinne i bloki przy ul. Krzywińskiej

godz. 1700 I ksiądz Nadwiślańska 4, II i III ksiądz domki jednorodzinne i bloki przy ul. Krzywińskiej

Czwartek 19 Inowy blok przy Nadwiślańskiej 1, oraz blok przy Nadwiślańskiej 5, 5A i 5B

godz. 1700 I i II ksiądz Nadwiślańska 1, III ksiądz Nadwiślańsa 5, 5A i 5B

Piątek 20 I – domy i bloki przy ul. Bartnicza 1, 3, 4, 4A, 4B, 6

oraz ul. Nadwiślańska 7, 9, 11, 23, 26a

godz. 1700 I i II ksiądz ul. Bartnicza 1, 3, 4, 4A, 4B, 6, III ksiądz ul. Nadwiślańska 7, 9, 11, 23, 26a

Sobota 21 I – Domki: Wysockiego, Zagraniczna, Baryczków, Krakusa, Liwska, Poborzańska oraz blok ul. Rembielińska 13

godz. 1000 I ksiądz Domki: Wysockiego, Zagraniczna, Baryczków, Krakusa, Liwska, Poborzańska, II i III ksiądz ul. Rembielińska 13

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.