VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W środę rozpoczynamy Wielki Post i nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem i naukami rekolekcyjnymi o godz. 630, 800, 1000, 1700, 1830 i 2000. Program rekolekcji poniżej.
  2. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1600 bezpośrednio po Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego z udziałem dorosłych, o godz. 1730 z udziałem dzieci, a o godz. 1915 z udziałem młodzieży i młodych małżeństw. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1800.
  3. Od początku postu zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty.
  4. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną dla najbiedniejszych osób naszej parafii.
  5. W następną niedzielę (05 III) odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I liceum (starsza grupa) o godz. 1630 w domu katechetycznym w Sali nr13. Obecność obowiązkowa.
  6. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w kwietniu i maju są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  7. W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską u mieszkańców naszej Parafii. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza „po kolędzie” a chciałyby to uczynić, zapraszamy do ustalenia indywidualnego terminu odwiedzin w zakrystii.

Program kolędy na tydzień od 27, 28 II

Poniedziałek 27 II – Wysockiego 20 m 1 – 126

godz. 1700 I ksiądz od m 1 (w górę), II ksiądz od m 43 (w górę),

III ksiądz od m 126 (w dół)

Wtorek 28 IIWysockiego 20 m 127 – 213

godz. 1700 I ksiądz od m 127 (w górę), II ksiądz od m 157 (w górę),

od ok godz. 1915 III ksiądz od m 213 (w dół)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.

Program Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych

1 – 5 marca 2017 roku

01.03 – Środa Popielcowa

Msze Święte z nauką o godz.: 630, 800, 1000 1700, 1830, i 2000

02.03 – I Czwartek m-ca

Msze święte z nauką o godz.: 630, 800, 1000, 1700 i 1830

03.03 – I Piątek m-ca

Msze Święte z nauką o godz.: 630, 800, 1500 z koronką do Miłosierdzia Bożego i 1830

Droga Krzyżowa o godz.: 1600, 1730 i 1930

04.03 – I Sobota m-ca

Msze święte z nauką o godz.: 630, 800, 1000 i 1830 zakończona Apelem

Godz. 900 – Różaniec

05.03 – I Niedziela Wielkiego Postu

Niedzielny porządek Mszy świętych.

Gorzkie Żale z nauką rekolekcjonisty o godz. 1800

Kapłani będą spowiadać już pół godziny przed Mszą Świętą

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W czasie ferii zimowych adoracji Najświętszego Sakramentu po mszach świętych wieczornych nie będzie z racji na trwającą kolędę.
  2. Zapraszamy do udziału w nowennach w środę do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 1800, a w piątek do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
  3. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Płocka i Czerwińska w 86 rocznicę objawień obrazu „Jezu Ufam Tobie” dnia 22 lutego 2017r. Organizowaną przez ks. Rafała Miękusa. Zgłoszenia i wszelkie informacje pod nr. tel. 501519572.
  4. W tym roku parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od dnia 1 marca – w Środę popielcową – a zakończymy w I Niedzielę Wielkiego Postu 5 marca.
  5. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w kwietniu i maju są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  6. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 20 do 28 II

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 20 II – Wysockiego 14 m 125 – 194

godz. 1700 I ksiądz od m 125 (w górę), II ksiądz od m 194 (w dół)

Wtorek 21 IIWysockiego 16 m 1 – 53

ok godz. 1915 I ksiądz od m 1 (w górę), II ksiądz od m 53 (w dół)

Środa 22 IIWysockiego 16 m 54 – 81

ok godz. 1915 I ksiądz od m 54 (w górę)

Czwartek 23 IIWysockiego 16 m 82 – 170

godz. 1700 I ksiądz od m 82 (w górę), II ksiądz od m 170 (w dół)

Piątek 24 II – Wysockiego 16 m 171 – 215

i Wysockiego 18 m 1 – 42

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 16 od m 171 (w górę),

godz. 1700 II ksiądz Wysockiego 18 od m 1 (w górę)

Sobota 25 II – Wysockiego 18 m 43 – 170

godz. 1000 I ksiądz od m 43 (w górę), II ksiądz od m 170 (w dół)

Poniedziałek 27 II – Wysockiego 20 m 1 – 126

godz. 1700 I ksiądz od m 1 (w górę), II ksiądz od m 43 (w górę),

III ksiądz od m 126 (w dół)

Wtorek 28 IIWysockiego 20 m 127 – 213

godz. 1700 I ksiądz od m 127 (w górę), II ksiądz od m 157 (w górę),

od ok godz. 1915 III ksiądz od m 213 (w dół)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W związku z obchodami Światowego Dnia Chorego, zgodnie z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa z 03 lutego 2015 roku, w dzisiejszą niedzielę, po mszach świętych przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.
  2. Zbiórka makulatury w miesiącu lutym odbędzie się w poniedziałek i wtorek (13 i 14 II). Makulaturę prosimy przynosić w poniedziałek od ok. godz. 1000. Pozostałe terminy będą podane w najbliższym czasie.
  3. Zapraszamy do udziału w nowennach w środę do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 1800, a w piątek do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
  4. W czasie ferii zimowych adoracji Najświętszego Sakramentu po mszach świętych wieczornych nie będzie z racji na trwającą kolędę.
  5. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Płocka i Czerwińska w 86 rocznicę objawień obrazu „Jezu Ufam Tobie” dnia 22 lutego 2017r. Organizowaną przez ks. Rafała Miękusa. Zgłoszenia i wszelkie informacje pod nr. tel. 501519572. A w poniedziałek i wtorek zapisy będą przyjmowane po Mszy świętej wieczornej w zakrystii.
  6. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w marcu i kwietniu są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
  7. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 13 II do 25 II

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 13 II – bloki przy ul. Majowa 5 m 85 – 126

godz. 1700 I ksiądz Majowa 5 od m 85 (w górę)

Wtorek 14 IIblok przy ul. Majowa 5 m 127 – 148

godz. 1915 I ksiądz Majowa 5 od m 127 (w górę)

Środa 15 IIMajowa 5 m 149 – 191

godz. 1700 I ksiądz Majowa 5 od m 149 (w górę)

Czwartek 16 II – Wysockiego 14 m 1 – 43

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 14 od m 1 (w górę)

Piątek 17 II – Wysockiego 14 m 44 – 86

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 14 od m 44 (w górę)

Sobota 18 II – Wysockiego 14 m 87 – 124

godz. 1000 I ksiądz Wysockiego 14 od m 87 (w górę)

Poniedziałek 20 II – Wysockiego 14 m 125 – 194

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 14 od m 125 (w górę), II ksiądz od m 194 (w dół)

Wtorek 21 IIWysockiego 16 m 1 – 53

ok godz. 1915 I ksiądz Wysockiego 16 od m 1 (w górę), II ksiądz od m 53 (w dół)

Środa 22 IIWysockiego 16 m 54 – 81

ok godz. 1915 I ksiądz Wysockiego 16 od m 54 (w górę)

Czwartek 23 IIWysockiego 16 m 82 – 170

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 16 od m 82 (w górę), II ksiądz od m 170 (w dół)

Piątek 24 II – ul. Wysockiego 16 m 171 – 215 i Wysockiego 18 m 1 – 42

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 16 od m 171 (w górę), II ksiądz Wysockiego 18 od m 1 (w górę)

Sobota 25 II – Wysockiego 18 m 43 – 170

godz. 1000 I ksiądz Wysockiego 18 od m 43 (w górę), II ksiądz od m 170 (w dół)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś o godz. 1700 w dolnym kościele spotkanie Kół Żywego Różańca, a o godz. 1800 nabożeństwo adoracyjne połączone z różańcem.
  2. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców dziś o godz. 1700.
  3. W najbliższy piątek w przeddzień „Światowego Dnia Chorego” zapraszamy na godz. 1500. W czasie koronki i Mszy Świętej będziemy modlić się za konających i o dobrą śmierć dla każdego z nas. Coraz więcej ludzi umiera bez sakramentów świętych.
  4. W sobotę (11 II) w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Lourdes o godz. 900 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy do licznego udziału tak chorych jak i cieszących się zdrowiem.
  5. Światowy Dzień Chorego wspieramy leczenie i rehabilitację dzieci zbiórką do puszek w najbliższą niedzielę 12 II.
  6. Zbiórka makulatury w miesiącu lutym odbędzie się (13 i 14 II) poniedziałek i wtorek. Makulaturę prosimy przynosić w poniedziałek 13 II od ok. godz. 1000. Pozostałe terminy będą podane w najbliższym czasie.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Płocka i Czerwińska w 86 rocznicę objawień obrazu „Jezu Ufam Tobie” dnia 22 lutego 2017r. Organizuje ks. Rafał Miękus. Zgłoszenia i wszelkie informacje pod nr. tel. 501519572.
  8. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w marcu i kwietniu są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać artykuł pt.: „Misje z aniołem” – artykuł o Helenie Kmieć misjonarce, która oddała swoje życie w służbie ubogim dzieciom z Boliwii.
  9. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 6 do 18 II

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1700, a w soboty od godz. 1000.

Poniedziałek 6 II – bloki ul. Ogińskiego 28 i 30

godz. 1700 I ksiądz Ogińskiego 28 od m 1 (w górę), II ksiądz Ogińskiego 28 m 38 (w górę) a później Ogińskiego 30 od m 55 (w dół) , III ksiądz Ogińskiego 30 od m 1 (w górę)

Wtorek 7 IIblok ul. Majowa 1/3 i domki jednorodzinne przy ul. Kurpiowska, Nieszawska i Majowa

godz. 1700 I ksiądz Majowa 1/3 od m 1 (w górę), II ksiądz Majowa 1/3 od m 77 (w dół)

ok. godz. 1930 III ksiądz domki jednorodzinne przy ul. Kurpiowska, Nieszawska i Majowa

Środa 8 IIbloki ul. Ogińskiego 11 i 13

godz. 1700 I ksiądz Ogińskiego 11 od m 1 (w górę), II ksiądz Ogińskiego 11 m 38 (w górę) a później Ogińskiego 13 od m 55 (w dół), III ksiądz Ogińskiego 13 od m 1 (w górę)

Czwartek 9 IIbloki ul. Nieszawska 5 i Bazyliańska 8 m 1 – 38

godz. 1700 I ksiądz Nieszawska 5 od m 1 (w górę), II ksiądz Nieszawska 5 od m 77 (w dół)

godz. 1700 III ksiądz Bazyliańska 8 od m 1 (w górę)

Piątek 10 II – blok ul. Bazyliańska 8 m 39 – 146

godz. 1700 I ksiądz Bazyliańska 8 od m 39 (w górę), II ksiądz od m 107 (w dół), III ksiądz od m 108 (w górę)

Sobota 11 II – bloki ul. Bazyliańska 8 m 147 – 191

i Majowa 5 m 1 – 84

godz. 1000 I ksiądz Bazyliańska 8 od m 191 (w dół),

II ksiądz Majowa 5 od m 1 (w górę), III ksiądz Majowa 5 od m 84 (w dół)

Poniedziałek 13 II – bloki przy ul. Majowa 5 m 85 – 126

godz. 1700 I ksiądz Majowa 5 od m 85 (w górę)

Wtorek 14 IIblok przy ul. Majowa 5 m 127 – 148

godz. 1700 I ksiądz Majowa 5 od m 127 (w górę)

Środa 15 IIMajowa 5 m 149 – 191

godz. 1700 I ksiądz Majowa 5 od m 149 (w górę)

Czwartek 16 II – Wysockiego 14 m 1 – 43

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 14 od m 1 (w górę)

Piątek 17 II – Wysockiego 14 m 44 – 86

godz. 1700 I ksiądz Wysockiego 14 od m 44 (w górę)

Sobota 18 II – Wysockiego 14 m 87 – 124

godz. 1000 I ksiądz Wysockiego 14 od m 87 (w górę)

Szczegółowe informacje również na kartkach wiszących na klatkach schodowych, które prosimy odbierać z zakrystii.