IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś parafialny zespół Caritas do puszek przed kościołem zbiera ofiary na paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną, a do kosza produkty żywnościowe dla najbiedniejszych osób naszej parafii.
 2. W Wielkim Poście wszystkich niemogących wziąć udziału w rekolekcjach parafialnych zapraszamy na nauki rekolekcyjne na raty, które możemy słuchać w każdą niedzielę o godz. 1900 – w trakcie homilii Mszy Świętej.
 3. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną Jutrznię w Wielkim Poście w dni powszednie o godz. 530.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej oraz Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W poniedziałek (27 III) odbędzie się próba dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej (starsza grupa) o godz. 1915 w kościele. Obecność obowiązkowa. W tym dniu nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Przeżywamy Srebrny Jubileusz naszej Diecezji. W najbliższy wtorek (28 III) zapraszamy wiernych na Mszę Świętą o godz. 1830, którą odprawi ks. Bp Kazimierz Romaniuk, który tworzył naszą diecezję i nadal całym sercem jej służy. Po dzień dzisiejszy szczególnie wspomaga budujące się świątynie i nie tylko. Udzieli również sakramentu bierzmowania i pasterskiego błogosławieństwa dla całej parafii.
 7. W najbliższy piątek (31 III) w Dzień Stacyjny modlimy się w czasie koronki i Mszy Świętej z wiernymi w podeszłym wieku i chorymi o godz. 1500. O godz. 1600 Droga Krzyżowa z chorymi i w intencji chorych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź przez cały dzień. Pozostałe Msze Święte i nabożeństwa według stałego porządku.
 8. W sobotę I – wsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 800, a po Mszy modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy.
 9. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i pojednania, gdyż w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego spowiedzi nie będzie.
 10. Chór Varietas zaprasza na coroczny koncert wielkopostny. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę (2 IV), po Mszy Świętej o godz. 900. Serdecznie zapraszamy!
 11. Od przyszłej niedzieli ministranci z naszej parafii będą rozprowadzać palemki, które będą poświęcone w niedzielę palmową. Ofiary zebrane podczas tej akcji będą przeznaczone na Fundusz ministrancki.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Z racji na niedzielę uroczystość św. Józefa przeniesiona została na dzień jutrzejszy. Msze Święte o godz. 630, 800 i 1830. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną, po której przed Najświętszym Sakramentem będziemy polecać rodziny Opiekunowi Pana Jezusa.
 2. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną, a od dzisiejszej niedzieli do kosza produkty żywnościowe dla najbiedniejszych osób naszej parafii, a w przyszłą niedzielę parafialny zespół Caritas do puszek przed kościołem będzie zbierał ofiary na paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.
 3. Jak co roku w Wielkim Poście wszystkich niemogących wziąć udziału w rekolekcjach parafialnych zapraszamy na nauki rekolekcyjne na raty, które możemy słuchać w każdą niedzielę o godz. 1900 – w trakcie homilii Mszy Świętej.
 4. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną Jutrznię w Wielkim Poście w dni powszednie o godz. 530.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej oraz Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W poniedziałek (20 III) i wtorek (21 III) odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej (starsza grupa) o godz. 1915 w kościele. Obecność obowiązkowa. W tych dniach nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 8. Od czwartku rozpoczynają się obchody 25 – lecia Diecezji Warszawsko – Praskiej.

Parafialny program obchodów 25 – lecia

Diecezji Warszawsko – Praskiej

23 III – czwartek

Uroczystości dziękczynno – wynagradzające

w dekanalnych świątyniach diecezji

W naszym Sanktuarium z przedstawicielami całego dekanatu

1800 Różaniec

1830 Msza Święta koncelebrowana

1930 Nabożeństwo wynagradzające

24 III – piątek

Uroczystości w każdej parafii

zapraszamy na nabożeństwa po południu

1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego

1530 Msza Święta Koncelebrowana

1630 Droga Krzyżowa

1730 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci

1830 Msza Święta

1915 Droga Krzyżowa

25 III – Sobota

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Diecezjalny dzień dziękczynienia

Msza Święta w Katedrze o godz. 1100 – na którą zaprasza

ks. Abp Henryk Hoser

Msze Święte w naszym Sanktuarium 630, 800 i 1830

Tego dnia zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka nienarodzonego. Uroczyste przyrzeczenia będą składane po Mszy Świętej o godz. 800 i 1830

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś w kościołach zbierane są ofiary do puszek na dzieło misyjne Kościoła tzw. Ad Gentes.
 2. W dzisiejszą niedzielę Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 1700. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek (14 III) w dolnym kościele o godz. 1915.
 3. Jak co roku w Wielkim Poście wszystkich niemogących wziąć udziału w rekolekcjach parafialnych zapraszamy na nauki rekolekcyjne na raty, które możemy słuchać w każdą niedzielę o godz. 1900 – w trakcie homilii Mszy Świętej.
 4. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną Jutrznię w Wielkim Poście w dni powszednie o godz. 530.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej oraz Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Jutro 13 marca w Dzień Fatimski będziemy polecać Matce Bożej losy świata, Ojczyzny i nasze osobiste intencje. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej zwłaszcza wieczornej i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. W środę (15 III) odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej (starsza grupa) o godz. 1915 w dolnym kościele. Obecność obowiązkowa.
 8. W najbliższy piątek o godz. 1500 będziemy modlić się w intencji solenizanta ks. Zbigniewa – zapraszamy.
 9. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną dla najbiedniejszych osób naszej parafii.
 10. W przyszłą niedzielę podamy dokładne informacje dotyczące obchodów 25 – lecia naszej Diecezji.
 11. Terminy spotkań dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z grupy młodszej młodzież może przeczytać na stronie internetowej parafii, w ogłoszeniach i w gablocie ogłoszeniowej. Spotkania są obowiązkowe.
 12. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w maju i czerwcu są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W dzisiejszą niedzielę odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej (starsza grupa) o godz. 1630 w domu katechetycznym w Sali nr 13. Obecność obowiązkowa.
 2. Dziś o godz. 1700 w dolnym kościele spotkanie Kół Żywego Różańca, a o 1800 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauka pasyjną ojca rekolekcjonisty.
 3. Dziś o godz. 2000 w dolnym kościele odbędzie się projekcja filmu pt.: „Jezu Ufam Tobie”, po którym zaraz nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitwą uwielbienia w kościele górnym. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej modlitwie zamykając czas rekolekcji w naszej parafii.
 4. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną Jutrznię w Wielkim Poście w dni powszednie o godz. 530.
 5. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 1600 bezpośrednio po Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego z udziałem dorosłych, o godz. 1730 z udziałem dzieci, a o godz. 1915 z udziałem młodzieży i młodych małżeństw. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1800. Od początku postu zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty.
 6. Jak co roku w Wielkim Poście wszystkich niemogących wziąć udziału w rekolekcjach parafialnych zapraszamy na nauki rekolekcyjne na raty, które możemy słuchać w każdą niedzielę o godz. 1900 – w trakcie homilii Mszy Świętej.
 7. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną dla najbiedniejszych osób naszej parafii.
 8. W związku z zakończeniem kolędy zapraszamy na nowo na cotygodniowe spotkania formacyjne:

– studentów i młodzież pracującą w każdą środę na 1915 na wspólną prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu w górnym kościele, a następnie na 2005 do salki katechetycznej nr. 4 na konferencję

– wszystkich dorosłych (małżeństwa i osoby samotne) na spotkania Ruchu Rodzin Nazaretańskich w każdy czwartek na 1915 na cichą adorację Najświętszego Sakramentu (z możliwością spowiedzi) w kościele, a następnie na 2005 do salki katechetycznej nr 4 na konferencję

9. W najbliższą niedzielę (12 III) Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 1700. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek 14 III w dolnym kościele o godz. 1915.
10. Terminy spotkań dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z grupy młodszej młodzież może przeczytać na stronie internetowej parafii, w ogłoszeniach i w gablocie ogłoszeniowej. Spotkania są obowiązkowe.
11. W zakrystii są do nabycia książki poświęcone Bożemu Miłosierdziu i ochronie dzieci i młodzieży przed zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego korzystania z Internetu.
12. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych, w maju i czerwcu są wolne intencje oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA 2017 KL. III GIMNAZJUM

Gr. I (dziewczęta)

 

Patrycja Kajak 3g

Dominika Pachnowska 3f

Justyna Pastenaci —

Klaudia Piłat 3c

Patrycja Kesler 3d

Wiktoria Grobelska

Weronika Szek

Natalia Banaszczyk

Julia Głowacka 3a

Gr. II (dziewczęta)

 

Ola Dobrowolska 3g

Jagoda Nawikow —

Weronika Zdzichowska 3e

Oliwia Pachnik 3d

Katarzyna Kozak 3h

Weronika Prusaczyk 3d

Aleksandra Skalik 3f

Karolina Perzanowska 3c

Julia Głowacka 3a

Gr. III (dziewczęta)

 

Julia Angielczyk 3d

Julia Grodzka 3g

Zuzanna Piotrowska 3g

Zofia Kostrzewska —

Małgorzata Mazurkiewicz

Kinga Kędzierska 3e

Klaudia Ignatowicz 3h

Aleksandra Bednarczuk

Agata Kamińska

Gr. IV (Chłopcy)

 

Piotr Paziewski 3b

Sebastian Olszewski 3g

Mateusz Wierzbicki 3a

Patryk Nowicki 3e

Krzysztof Wiśniewski 3h

Rafał Krajewski 3d

Kacper Myśliński 3f

Patryk Wiśniewski 3d

Gr. V (chłopcy)

 

Maksymlian Doliński 3f

Jakub Salomończyk

Jakub Parafińczuk 3f

Jakub Jakubczak 3c

Wojtek Cywiński 3d

Daniel Kret 3a

Adam Kurowski 3e

SPOTKANIA:

Grupa I –  18 III godz. 16:00

Grupa II – 18 III godz. 17:15

Grupa III – 19 III godz. 16:30

Grupa IV – 25 III godz. 16:00

Grupa V – 25 III godz. 17:15

SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W DOMU KATECHETYCZNYM W SALI NR. 4