III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś o godz. 1700 w dolnym kościele spotkanie Kół Żywego Różańca.
 2. Od jutra zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 1800 i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. W związku z  wieloletnią praktyką w dniach 1 – 3 maja Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zapraszamy od czwartku, 4 maja, zgodnie ze stałym harmonogramem pracy.
 4. W środę – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte o godz. 700, 900, 1030, 1200 w intencji Ojczyzny i 1900, nie będzie Mszy Świętej o godz. 1330. Szczególnie zapraszamy na Mszę Świętą za Ojczyznę w czasie, której odnowimy śluby Jasnogórskie.
 5. W tym tygodniu w I – wszy piątek o godz. 1500 koronka i Msza Święta do Miłosierdzia Bożego, a w I – wszą sobotę o godz. 800 Msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, po której odmówimy różaniec. Serdecznie zapraszamy.
 6. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne, które są głoszone w naszej parafii. Zapraszamy w poniedziałki i czwartki do domu katechetycznego sala nr 13 o godz. 2000.
 7. W najbliższą niedzielę (07 V) Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 1700. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek 09 V w dolnym kościele o godz. 1915.
 8. Zapraszamy na cotygodniowe spotkania formacyjne wszystkich dorosłych (małżeństwa i osoby samotne) na spotkania Ruchu Rodzin Nazaretańskich w każdy czwartek na 1915 na cichą adorację Najświętszego Sakramentu (z możliwością spowiedzi) w kościele, a następnie na 2005 do salki katechetycznej nr 4 na konferencję.
 9. Terminy spotkań młodzieży przygotowujących się do bierzmowania można przeczytać na stronie internetowej parafii i w gablocie.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 11. W parafii Dobrego Pasterza w Miedzeszynie w przyszłą niedzielę (7 V) o godz. 1200 odbędzie się Uroczystość Koronacji Figury Matki Bożej ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
 12. W 100 – tną rocznicę objawień Fatimskich chcemy uczcić Matkę Bożą w miesiącu Jej poświęconym poprzez śpiewanie majówek przy kapliczkach na terenie parafii. Serdecznie zapraszamy do kultywowania naszej polskiej tradycji. Kapliczki i dni kiedy będziemy się spotykać:

1 V (poniedziałek) – przy figurze Matki Bożej na terenie kościelnym

3 V (środa) – Pomnik Bitwy Warszawskiej z 1920r przy ul. Wysockiego 49

5 V (piątek) – kapliczka Matki Bożej przy ul. Ogińskiego róg Julianowskiej

8 V (poniedziałek) – Krzyż przy ul. Poborzańskiej

10 V (środa) – Pomnik Katyński na terenie przy kościele

12 V (piątek) – kapliczka Matki Bożej Guadalupe przy bloku przy ul. Bolesławicka 24

15 V (poniedziałek) – Krzyż papieski na terenie przy kościele

17 V (czwartek) – kapliczka Matki Bożej Róży Duchownej przy bloku ul. Syrokomli 7/13 od ul. Wysockiego

19 V (piątek) – Krzyż przy ul. Wysockiego 7/9

22 V (poniedziałek) – kapliczka Matki Bożej przy ul. Ogińskiego róg Julianowskiej

24 V (środa) – kapliczka Matki Bożej Guadalupe przy bloku przy ul. Bolesławicka 24

26 V (piątek) – kapliczka Matki Bożej Róży Duchownej przy bloku ul. Syrokomli 7/13 od ul. Wysockiego

29 V (poniedziałek) – Krzyż papieski róg ulic Wysockiego i Bazyliańskiej

31 V (środa) – przy pomniku św. Jana Pawła II na skwerze przy ul. Bartnicza 4

Zapraszamy !!!

Od 23 kwietnia głoszone są w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. Pozwalają one znaleźć odpowiedzi na pytania, które napotykamy w codziennym życiu, dają możliwość pogłębienia wiary, odkrycia sensu cierpienia. Jeśli czujesz się samotny lub zagubiony, przeżywasz kryzys rodzinny, szukasz sensu życia… Przyjdź odkryj obecność Jezusa Chrystusa w swojej codzienności! Zapraszamy w poniedziałki i czwartki do domu katechetycznego sala nr 13 o godz. 20:00. Pierwsze spotkanie w niedzielę, 23 kwietnia godz. 20:00.

Do zobaczenia!
2017_zaproszenie

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. W dzisiejszą niedzielę doroczna Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

 • 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego
 • 1600 – Msza Święta zbiorowa

W tym dniu w Polsce Kościół udziela odpustu zupełnego tym, którzy wezmą udział w nabożeństwach ku czci Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy od poniedziałku do czwartku na Mszę Świętą wieczorną, po której będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a w piątek na godz. 1500 i w sobotę na godz. 800 rano.

3. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne, które będą głoszone w naszej parafii od Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Przyjdźmy odkryjmy obecność Jezusa Chrystusa w swojej codzienności! Zapraszamy w poniedziałki i czwartki do domu katechetycznego sala nr 13 o godz. 2000. Pierwsze spotkanie w dzisiejszą niedzielę, o godz. 2000.

4. Jutro w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha Bp. i Męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 630, 800 i 1830. Będziemy modlić się za Ojczyznę.
5. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty. Msze święte jak w dzień powszedni. W tym dniu szczególnie będziemy się modlić w intencji ks. Bp Marka Solarczyka, biskupa pomocniczego naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy.
6. Przypominamy o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 1800 i w każdy piątek o koronce i Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
7. Rozpoczął się kurs przedmałżeński, spotkania odbywają się w środę o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
8. W 100 – tną rocznicę objawień Fatimskich chcemy uczcić Matkę Bożą w miesiącu Jej poświęconym poprzez śpiewanie majówek przy kapliczkach na terenie parafii. Serdecznie zapraszamy do kultywowania naszej polskiej tradycji. W piątek podamy kapliczki i dni kiedy będziemy się przy nich spotykać.
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Jutro poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę, a nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 800 po zakończeniu porannej Mszy Świętej. W dniu jutrzejszym ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na KUL.
2. W kolejne dni nowenna do Miłosierdzia Bożego:

 • od wtorku do czwartku po Mszy Świętej wieczornej,
 • w piątek połączona ze Mszą Świętą o godz. 1500
 • w sobotę po Mszy Świętej o godz. 800.

3. W przyszłą niedzielę doroczna Uroczystość Miłosierdzia Bożego.
1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego
1600 Msza Święta zbiorowa
W tym dniu w Polsce Kościół udziela odpustu zupełnego tym, którzy wezmą udział w nabożeństwach ku czci Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.

 

4. W środę 19 kwietnia o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
5. W 100 – tną rocznicę objawień Fatimskich chcemy uczcić Matkę Bożą w miesiącu Jej poświęconym poprzez śpiewanie majówek przy kapliczkach na terenie parafii. Dlatego prosimy do niedzieli Miłosierdzia zgłaszać kapliczki. Serdecznie zapraszamy do kultywowania naszej polskiej tradycji.
6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.

 

 

 

 

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

 1. Dziś zapraszamy na ostatnie już Gorzkie Żale na godz. 1800. Zachęcamy też do udziału w Świętym Triduum Paschalnym.
 2. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców dziś o godz. 1700.
 3. Wspólnota młodzieżowa – Oaza z naszej parafii rozprowadza palemki. Ofiary zebrane podczas tej akcji będą przeznaczone na Fundusz rekolekcyjny naszej młodzieży.
 4. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną, a do kosza produkty żywnościowe dla najbiedniejszych osób naszej parafii.
 5. Informujemy, że w tym miesiącu zbiórka makulatury odbędzie się jutro i we wtorek (10 i 11 IV). Jutro prosimy, aby przynosić makulaturę od godz. ok 1000.
 6. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki na procesji w NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek (10 IV) o godz. 1700. Spotykamy się przed wejściem do kościoła.
 7. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Wielką Środę spowiadamy podczas Mszy świętych porannych i wieczorem od godz. 1730 do zakończenia adoracji o godz. 2000. W pozostałe dni w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego spowiedzi nie będzie, gdyż księża mają obowiązek uczestniczyć w liturgii Triduum Paschalnego.
 8. Kancelaria parafialna czynna będzie do Wielkiej Środy włącznie.
 9. Do chorych (spoza listy pierwszopiątkowej) z Komunią Świętą i spowiedzią świąteczną udamy się do wielkiej środy włącznie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 10. W Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Dochód przeznaczony jest na działalność tej grupy.
 11. W środę 19 kwietnia o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.

Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

Msza wieczerzy Pańskiej o godz.: 1900

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.: 2300

Wielki Piątek

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w godz. 630 – 2300

Ciemna Jutrznia – godz. 800

O godz. 1500 pierwsze nabożeństwo Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

Zapraszamy do udziału.

Liturgia Męki Pańskiej – godz. 1900

Wielka Sobota

Adoracja Najświętszego Sakramentu: w godz. 630 – 2000

Ciemna Jutrznia – godz. 800

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny: w godz. 900 – 1800

Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 1930

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 2000

(przynosimy świece i gromadzimy się przed kościołem).

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 530

Rezurekcja o godz. 600

Procesja ulicami: Wysockiego, Poborzańska, Ogińskiego i Bartnicza.

Pozostałe Msze święte o godz. 900, 1030, 1200, 1330 i 1900

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś 12 rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II, papieża. Prosimy naszego rodaka o wstawiennictwo u Boga za naszą Ojczyznę i pokój na świecie.
 2. Dziś o godz. 1700 w dolnym kościele spotkanie Kół Żywego Różańca, a o 1800 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauka pasyjną o. Tomasza.
 3. Od dzisiejszej niedzieli wspólnota młodzieżowa – Oaza z naszej parafii rozprowadza palemki, które będą poświęcone w niedzielę palmową. Ofiary zebrane podczas tej akcji będą przeznaczone na Fundusz rekolekcyjny naszej młodzieży.
 4. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną, a do kosza produkty żywnościowe dla najbiedniejszych osób naszej parafii.
 5. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych w najbliższy wtorek (04 IV) w dolnym kościele o godz. 1915, a Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców za tydzień w niedzielę (09 IV) o godz. 1700.
 6. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki na REZUREKCJI, zapraszamy na spotkanie w czwartek (06 IV) o godz. 1700. Spotykamy się przed kościołem.
 7. W najbliższy I – wszy piątek miesiąca w kościele Droga Krzyżowa o godz. 1600 i 1730, a o godz. 2000 ulicami osiedla wyruszająca z kościoła św. Faustyny do naszego Sanktuarium. Zachęcamy do publicznego wyznania wiary.
 8. W tym tygodniu spowiadamy w czasie Mszy Świętych. Już dziś zapowiadamy, by nie planować spowiedzi na Niedzielę Palmową oraz w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę. W Triduum Paschalnym wszyscy kapłani mają obowiązek uczestniczenia w liturgii.
 9. Do chorych (spoza listy pierwszopiątkowej) z Komunią Świętą i spowiedzią świąteczną udamy się w najbliższym czasie do wielkiej środy włącznie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.
 11. Dom Kultury ŚWIT w najbliższą niedzielę inauguruje nowy cykl „Niedzielne kino”. Jest to propozycja spędzania niedzielnego popołudnia w gronie rodzinnym. Prezentowane filmy stanowić będą okazję do chwili refleksji na tematy religijne i ogólnospołeczne. Tematyka filmów koncentrować się będzie m.in. wokół pytań i odpowiedzi związanych z ważnymi kwestiami moralnymi. Zapraszamy w wybrane niedziele. Pierwszy film cyklu „Wyklęty” w niedzielę 2 IV o godz. 1400, a „Zerwany kłos” 30 IV o godz. 1400. Bilety w atrakcyjnej cenie.