XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 1800 w dolnym kościele. A o godz. 1900 Nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem.
 2. W czasie wakacji od dzisiejszej niedzieli lipca porządek Mszy Świętych we wszystkie niedziele i święta o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 2000.
 3. Z Sakramentu Pokuty prosimy korzystać od poniedziałku w czasie odprawianych Mszy świętych w lipcu i w sierpniu z racji urlopów w parafii będzie mniej księży.
 4. W tym tygodniu wypada I–y Piątek, w którym szczególnie zapraszamy na Msze świętą o godz. 1500 na Koronkę i Mszę świętą do Miłosierdzia Bożego.
 5. W lipcu ks. Rafał Miękus nie będzie u chorych I – wszo piątkowych, odwiedzi ich w I – wszy piątek m – ca sierpnia.
 6. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna będzie od wtorku do piątku w godzinach 1600 – 1800 oraz w soboty przed południem w godz. 900 – 1100.
 7. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.
 8. Od dnia 1 VII w naszej parafii obowiązki proboszcza podjął ks. Robert Rafał Szczewczyk. Witamy serdecznie nowego księdza proboszcza w imieniu wspólnoty parafialnej i powierzamy całą parafię jego pasterskiej pieczy.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu odprawiane codziennie o godz. 1800.
 2. W czwartek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 630, 800 i 1830. Taca na Bazylikę św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 3. W piątek, zapraszamy o godz. 1500 na Koronkę i Mszę świętą do Miłosierdzia Bożego.
 4. W tym tygodniu wypada I–a Sobota miesiąca lipca szczególnie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 800 o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, po której odmówimy różaniec. Serdecznie zapraszamy.
 5. Z Sakramentu Pokuty prosimy korzystać od poniedziałku w czasie odprawianych Mszy świętych w lipcu i w sierpniu z racji urlopów w parafii będzie mniej księży.
 6. W czasie wakacji od pierwszej niedzieli lipca porządek Mszy Świętych we wszystkie niedziele i święta o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 2000.
 7. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna będzie od wtorku do piątku w godzinach 1600 – 1800 oraz w soboty przed południem w godz. 900 – 1100.
 8. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.
 9. Na mocy decyzji podjętych przez Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, Biskupa Warszawko – Praskiego, w naszej parafii dokonają się następujące zmiany personalne:

Ks. proboszcz Stanisław Wołosiewicz – przechodzi w stan spoczynku emerytalnego.

Dotychczasowy wikariusz Ks. Rafał Legucki – został skierowany do pracy misyjnej w Diecezji Quimper et Leon we Francji i będzie z nami do 20 sierpnia.

Do pracy w naszej parafii zostali mianowani jako Proboszcz Ks. Robert Rafał Szewczyk i jako rezydent Ks. Krzysztof Budzyński, nowych kapłanów przywitamy w przyszłą niedzielę (2 VII) na Mszy Świętej o godz. 1030.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 1800.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się 21 VI (środa) o godz. 1700 w dolnym kościele. Obecność obowiązkowa.
 4. W czwartek (22 VI) na zakończenie oktawy Bożego Ciała na godz. 1800 przynosimy zioła i wianki, które będą poświęcone po zakończeniu procesji. Na Nabożeństwo i Mszę Świętą zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza wszystkie zespoły parafialne wraz z rodzinami. Potraktujmy to jako wyraz naszej wdzięczności za przeżyty kolejny rok szkolny.
 5. W piątek doroczna Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Msze Święte o godz. 630, 800, 1500 i 1830. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów.
 6. Również w piątek o godz. 1500 gościć będziemy pielgrzymów, którzy wyruszają z Bazyliki na Kawęczyńskiej do Czerwińska. Prosimy parafian o przygotowanie poczęstunku podobnie jak w ubiegłych latach.
 7. Dnia 24 czerwca (sobota) – w uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 630, 800 i 1830.
 8. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.
 9. Prawo kanoniczne naszej diecezji mówi, że każdy kapłan skończywszy 75 lat życia przechodzi w stan spoczynku emerytalnego. W tym roku nasz ks. Proboszcz Stanisław, po 11 latach posługi w tutejszym sanktuarium kończy swoją pracę duszpasterską. Za ten dar kapłaństwa my parafianie chcemy Bogu wyrazić naszą wdzięczność. Dlatego zapraszamy wszystkich na uroczystą dziękczynną Mszę Świętą w intencji ks. Proboszcza w przyszłą niedzielę (25 VI) o godz. 900. Również w najbliższy piątek o godz. 1500 będziemy już polecać Miłosierdziu Bożemu naszego ks. Proboszcza.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 1800 i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Informujemy, że w tym miesiącu zbiórka makulatury odbędzie się jutro i we wtorek (12 i 13 VI). Jutro prosimy, aby przynosić makulaturę od godz. ok 1000.
 3. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki podczas procesji eucharystycznej na Boże Ciało zapraszamy na spotkanie – próbę 12 VI (poniedziałek) o godz. 1700.
 4. We wtorek (13 VI) kolejny Dzień Fatimski będziemy polecać Matce Bożej losy świata, Ojczyzny i nasze osobiste intencje. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej wieczornej oraz procesji Fatimskiej z Figurą Matki Bożej i ze świecami wokół kościoła, która odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy.
 5. W najbliższy czwartek 15 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w tym dniu o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1900. Wieczorem Nabożeństwa czerwcowego nie będzie. Procesja wyruszy po Mszy Świętej o godz. 1200. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych.
 6. Zapraszamy na Msze dziękczynne w rocznicę święceń Kapłańskich ks. Zbigniewa w 15 rocznicę w piątek (16 VI) o godz. 1500 i ks. proboszcza Stanisława w 51 rocznicę w sobotę (17 VI) o godz. 1100. Msze będą koncelebrowane przez wszystkich kapłanów obchodzących jubileusz święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się 21 VI (środa) o godz. 1700 w dolnym kościele. Obecność obowiązkowa.
 8. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej. W tygodnikach znajdują się śpiewniki z pieśniami eucharystycznymi na procesję Bożego Ciała.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 2. Dziś o godz. 1030 zapraszamy ministrantów, lektorów i rodziców na Mszę Świętą, w czasie której kandydaci otrzymają komżę. Włączmy się we wspólną modlitwę za chłopców służących Panu Jezusowi przy ołtarzu.
 3. Dziś o godz. 1700 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca. A o godz. 1800 nabożeństwo czerwcowe połączone z różańcem.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 1800.
 5. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 630, 800 i 1830.
 6. W najbliższy czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 7. Jak w każdy piątek zapraszamy na koronkę i Msze Świętą do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
 8. W czwartek 15 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Procesja wyruszy po Mszy Świętej o godz. 1200 i przejdzie ulicami: Wysockiego, Poborzańską, Bolesławicką, Syrokomli i Wysockiego. Poszczególne ołtarze są przygotowywane przez następujące wspólnoty: Ołtarz 1. Żywy Różaniec, 2. Duszpasterstwo Akademickie, 3. Ruch Światło Życie – Oaza, 4. Neokatechumenat. Osoby chcące włączyć się w pomoc w przygotowywanie ołtarzy proszone są o zgłoszenie do odpowiedzialnych tych wspólnot.
 9. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.
 10. Zespół Szkół Nr 41 przy ul. Bartniczej 2 zaprasza na piknik rodzinny, który odbędzie się w najbliższą sobotę (10 VI) od godz. 900. Zaproszenie kierowane jest do całych rodzin, którym proponowane będzie wiele atrakcji.