XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Po pięciu latach posługi w naszej parafii dotychczasowy wikariusz ks. Rafał Legucki został skierowany do pracy misyjnej we Francji. W dzisiejszą niedzielę żegnamy ks. Rafała. Uroczysta Msza Święta dziękczynna w intencji ks. Rafała dziś o godz. 2000.
 2. Dnia 5 IX (wtorek) jest wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty i 20 rocznica jej śmierci. Dlatego zapraszamy na nowennę do św. Matki Teresy z Kalkuty. Rozpocznie się ona w dzisiejszą niedzielę po mszy świętej o godz. 1030, w dzień powszedni będzie po Mszy Świętej wieczornej. W dniu wspomnienia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, która będzie odprawiona w naszym sanktuarium o godz. 1500 pod przewodnictwem ks. Bpa Marka Solarczyka. Na kościele prezentowana jest wystawa poświęcona postaci, życiu, powołaniu i pracy Matki Teresy z Kalkuty.
 3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Prosimy o zgłaszanie lub potwierdzenie osób starszych i chorych, którzy chcieliby korzystać z Sakramentu Spowiedzi i Komunii Świętej w domach w I – wsze piątki miesiąca.
 4. W tym tygodniu modlimy się w intencji dzieci, młodzieży i wszystkich pracowników szkół. Zapraszamy szczególnie w I – wszy piątek na godz. 1500 i w I – wszą sobotę o godz. 800 na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 5. Zapraszamy wszystkich członków Rady Duszpasterskiej z nominacji i wyboru na Mszę Świętą i różaniec 2 IX (sobota) o godz. 800, a później odbędzie się I spotkanie po wakacyjne.
 6. Kancelaria parafialna od piątku wg. stałego planu. Również od piątku przyjmujemy intencje na nowy rok 2018. Książka intencyjna do końca listopada będzie dostępna tylko w kancelarii.
 7. Od przyszłej niedzieli Msze Święte wg. porządku w ciągu roku, tzn. o godz. 700, 900, 1030, 1200, 1330 i 1900.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 9. Dnia 5 IX wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na wspólne nieszpory przed Najświętszym Sakramentem o godz. 1915.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś w całej diecezji Warszawsko – Praskiej przed kościołem jest zbiórka do puszek na rzecz pomocy w odbudowie i odrestaurowaniu Katedry Zielonogórsko – Gorzowskiej.
 2. Odbywa się akcja zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego na rzecz wspomagania wspólnot Kościoła misyjnego. Taka zbiórka w naszej parafii odbędzie się w środę 23 sierpnia od rana do godz. 1530. Zużyty sprzęt składamy na placu przed kościołem w miejscu gdzie ustawiany jest kontener na makulaturę.
 3. Zapraszamy na rowerową pielgrzymkę Miłosierdzia Bożego do Głogowa – miejsca narodzin św. Faustyny w dniach 22 – 25 sierpnia. Informacja na plakacie w kruchcie kościoła.
 4. W najbliższą sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 630, 800, i 1830.
 5. Dnia 5 IX (wtorek) jest wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty i 20 rocznica jej śmierci. Dlatego zapraszamy na nowennę do św. Matki Teresy z Kalkuty. Rozpocznie się ona w przyszłą niedzielę 27 IX po mszy świętej o godz. 1030, w dzień powszedni będzie po Mszy Świętej wieczornej. W dniu wspomnienia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, która będzie odprawiona w naszym sanktuarium o godz. 1500 pod przewodnictwem ks. Bpa Marka Solarczyka.
 6. Na mocy decyzji podjętych przez Ks. Abpa Henryka Hosera SAC, Biskupa Warszawko – Praskiego, dotychczasowy wikariusz Ks. Rafał Legucki, który był w naszej parafii 5 lat – został skierowany do pracy misyjnej we Francji. Dlatego zapraszamy wszystkich na uroczystą dziękczynną Mszę Świętą w intencji ks. Rafała w przyszłą niedzielę (27 VIII) o godz. 2000.
 7. Zapraszamy wszystkich członków Rady Duszpasterskiej z nominacji i wyboru na Mszę Świętą i różaniec 2 IX (sobota) o godz. 800, a później odbędzie się I spotkanie po wakacyjne.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj kolejny Dzień Fatimski polecamy Matce Bożej losy świata, Ojczyzny i nasze osobiste intencje. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej wieczornej oraz procesji Fatimskiej z Figurą Matki Bożej i ze świecami wokół kościoła, która odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 2100. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy.
 2. We wtorek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia N.M.P., Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki diecezji. Msze Święte jak w niedzielę. Zapraszamy na Msze Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 1200. W tym dniu tradycyjnie święcimy wianki i zioła.
 3. W przyszłą niedzielę w całej diecezji Warszawsko – Praskiej będzie zbiórka do puszek na rzecz pomocy w odbudowie i odrestaurowaniu Katedry Zielonogórsko – Gorzowskiej.
 4. Odbywa się akcja zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego na rzecz wspomagania wspólnot Kościoła misyjnego. Taka zbiórka w naszej parafii odbędzie się w środę 23 sierpnia od rana do godz. 1530. Zużyty sprzęt składamy na placu przed kościołem w miejscu gdzie ustawiany jest kontener na makulaturę.
 5. Zapraszamy na rowerową pielgrzymkę Miłosierdzia Bożego do Głogowa – miejsca narodzin św. Faustyny w dniach 22 – 25 sierpnia. Informacja na plakacie w kruchcie kościoła.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 1800 w dolnym kościele. A o godz. 1900 Nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem.
 2. Trwają wakacje, porządek Mszy Świętych we wszystkie niedziele i święta o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 2000.
 3. Z Sakramentu Pokuty prosimy korzystać od poniedziałku w czasie odprawianych Mszy świętych z racji urlopów w parafii jest mniej księży.
 4. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna od wtorku do piątku w godzinach 1600 – 1800 oraz w soboty przed południem w godz. 900 – 1100.
 5. Zapraszamy tych, którzy nie idą na pielgrzymkę do Duchowej Pielgrzymki w okresie od 06 do 15 sierpnia. Zachęcamy do włączenia się w tym czasie poprzez prywatną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu i udział we Mszach Świętych do wspierania modlitwą pielgrzymów na trasie.
 6. W najbliższą niedzielę (13 VIII) kolejny Dzień Fatimski będziemy polecać Matce Bożej losy świata, Ojczyzny i nasze osobiste intencje. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej wieczornej oraz procesji Fatimskiej z Figurą Matki Bożej i ze świecami wokół kościoła, która odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 2100. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy.
 7. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.
 8. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy udanego wypoczynku, pięknej pogody oraz przeżywania tego czasu w przyjaźni z Bogiem.