XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Pożegnanie siostry Nazarii

Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 1030 modlimy się w intencji Siostry Nazarii, naszej długoletniej zakrystianki, która zostaje przeniesiona do innych zadań w Zgromadzeniu Sióstr Loretanek. Pragniemy dziękować Panu Bogu za wiele lat Jej oddanej posługi i prosić dla Niej o łaski i Bożą opiekę na dalsze lata.
Polecamy też pamięci modlitewnej parafian naszą nową zakrystiankę Siostrę Terezję.

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Dzisiaj zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną o godz. 1700.

Niedziela statystyczna

Dzisiaj po każdej Mszy świętej w kościołach odbywa się liczenie wiernych. Prosimy o wzięcie tego pod uwagę przy wychodzeniu ze świątyni.

Schola dziecięca

W naszej parafii powstaje schola dziecięca. Zapraszamy dzieci lubiące śpiewać, będące w wieku od 7 do 12 lat. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 22 października po Mszy Św. o godz. 1200 w dolnym kościele. Prosimy przyjść wraz z rodzicami/ opiekunami. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Pan organista.

Różaniec

Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są przez cały rok codziennie o godz. 1800.
Łączymy je z odczytywaniem kolejnych fragmentów Nowego Testamentu. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w tę lekturę i modlitwę różańcową.

Niedziela Misyjna

W przyszłą niedzielę, 22 października, cały Kościół przeżywa Niedzielę Misyjną i modli się w intencji misjonarzy.
W naszej parafii będziemy gościć ks. Zbigniewa Bigdę, misjonarza w Kazachstanie, który podczas wszystkich Mszy Św. podzieli się z nami dzielił doświadczeniem wiary i pracy misyjnej.

Wypominki za zmarłych

Przyjmujemy już intencje wypominkowe za zmarłych.
Kartki na wypominki są wyłożone przy wyjściach z kościoła.
Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić:
Jednorazowe       – 1 i 2 listopada
Listopadowe      – przez cały listopad podczas Mszy Św. wypominkowej
Roczne                – w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 900.

Wsparcie młodzieży oazowej

W dniach 22 i 29 października (niedziela) młodzież oazowa naszej parafii będzie rozprowadzać znicze – cegiełki. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie udzielone na wyjazdy rekolekcyjne.

Zapowiedzi

Kamil Stepnowski, kaw. z par. tut. i Ilona Ciskowska, panna z par. św. Marka Ew. w Warszawie.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jubileusz Siostry Pauli

Paula, nasza wieloletnia katechetka, dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 1200, będzie przeżywała jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych. Polecamy Siostrę Jubilatkę pamięci i modlitwie wszystkich Parafian.

Dzień Papieski

Dziś w całym kraju zbieramy ofiary na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej uzdolnioną młodzież będącą w trudnej sytuacji materialnej.

Zbiórka podpisów pod ustawą antyaborcyjną

W dzisiejszą niedzielę przed kościołem odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

Różaniec

Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 1800.
Zgodnie z sugestiami wielu Parafian, będzie to w naszym sanktuarium stała wspólna modlitwa przez cały rok (nie tylko w październiku). Od dnia Odpustu, będziemy Nabożeństwa Różańcowe łączyć z odczytywaniem kolejnych fragmentów Nowego Testamentu, tak by cały przeczytać w ciągu 365 dni. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w tę lekturę i modlitwę różańcową.

Różaniec Fatimski

W piątek, 13 października, po Mszy Świętej o godz. 1830 zapraszamy na procesję i Różaniec Fatimski.

Dzień nauczyciela

W sobotę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy w intencji Nauczycieli i Pracowników oświaty. Wszystkich Pracowników oświaty, czynnych i emerytowanych, zapraszamy 13 października o godz. 1500 na Mszę Św. w Ich intencji.

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W przyszłą niedzielę 15 października zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną o godz. 1700.

Wypominki za zmarłych

Przyjmujemy już intencje wypominkowe za zmarłych.

Kartki na wypominki są wyłożone przy wyjściach z kościoła.

Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić:

Jednorazowe      – 1 i 2 listopada

Listopadowe      – przez cały listopad podczas Mszy Św. wypominkowej

Roczne                – w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 900.