V NIEDZIELA WIELKANOCY

Nabożeństwa  majowe

Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowane codziennie o godz. 1800. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.

3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski

W Uroczystość NMP Królowej Polski Msze Św. o godz. 700 900 1030 1200 i 1900.

I czwartek, piątek,  sobota i niedziela 

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
– W pierwszy czwartek– o godz. 1800 nabożeństwo w intencji kapłanów i o powołania.
– W pierwszy piątek- Spowiedź od godz. 1500.
Msze Św. będą odprawiane o godz. 630 800 1500 1700 (szczególnie dzieci) oraz 1830.
W sobotę –Msza św. o godz. 800 o MB Fatimskiej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania do NMP i adoracja.
– W niedzielę- spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i Różaniec o godz. 1800 (górny kościół).

Ważne terminy

Pierwsza Komunia – sobota 12 maja godz. 1100 (pierwsza gr. parafialna)
sobota 12 maja godz. 1300 (SP 95)
sobota 19 maja godz. 1100 (druga gr. parafialna)
Rocznica Pierwszej Komunii –  niedziela 27 maja godz. 1200.

Zapowiedzi

1.       Krzysztof Janowski, kawaler z par. św. Włodzimierza w Warszawie i Katarzyna Janina Dubielecka, panna z par. św. tutejszej.

2.       Krzysztof Tomasz Pawlaczyk, kawaler z par. tutejszej i Joanna Maria Karelus, panna z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie.

3.       Paweł Jakub Kaczyński, kawaler z par. tutejszej i Małgorzata Anna Dzieniszewska, panna z par. tutejszej.

4.       Łukasz Robert Mikulski, kawaler z par. św. Mateusza w Warszawie i Kamila Ilona Kwiecińska, panna z par. św. NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie I.

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCY

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Dzieci, które I Komunię Świętą przyjmą 12 maja zapraszamy na próby w najbliższy: poniedziałek, wtorek i czwartek (23, 24 i 26 kwietnia) po Mszy Św. wieczornej. Z tej racji nie będzie wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kurs przedmałżeński

W środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 8, trwa kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Zapowiedzi

  1. Cezary Bartłomiej Olszewski, kawaler z par. tutejszej. i Olga Balcer, panna
    z par. św. Faustyny w Warszawie.

Nawiedzenie naszej Parafii przez Matkę Bożą w kopii Jasnogórskiego Obrazu 18 – 19 KWIETNIA 2018

PROGRAM UROCZYSTOŚCI NAWIEDZENIA 

ŚRODA – 18 KWIETNIA

Zróbmy wszystko, cokolwiek nam powie.

1800 Nabożeństwo oczekiwania;

        Powitanie obrazu Matki Bożej

        Msza Święta Powitania z Sakramentem Bierzmowania naszej młodzieży

2100 Apel Jasnogórski

2200 – 2300 Czuwanie modlitewne młodzieży

2300 – 2400 Czuwanie modlitewne KŻRM+R

000   Pasterka Maryjna w intencji powołań

100– 300 Czuwanie modlitewne KŻR

300 – 400 Czuwanie modlitewne Ojców (Grupa TATONET)

400 – 500 Czuwanie modlitewne wspólnot Neokatechumenalnych

500 – 630 Czuwanie modlitewne KŻR

 

CZWARTEK – 19 KWIETNIA

630, 800 parafialne Msze Święte

900 – 1000 Czuwanie modlitewne młodzieży szkolnej

1000      Msza Św. z kazaniem dla chorych

1100 – 1400 Czuwanie modlitewne młodzieży szkolnej

1400 – 1600 Czuwanie modlitewne bezdomnych u sióstr Misjonarek

1700 Msza Św. na zakończenie Nawiedzenia

III NIEDZIELA WIELKANOCY

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Dzisiaj o godz. 1700 zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną. (niedzielne Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się o godz. 1815)

Przygotowanie do bierzmowania

W poniedziałek (16 IV) o godz. 1915 w górnym kościele odbędzie się ostatnie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej (starsza grupa). Obecność obowiązkowa. W tym dniu nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kurs przedmałżeński

W środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 8, trwa kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Przygotowanie do ROCZNICY KOMUNII ŚWIĘTEJ

W najbliższą sobotę (21 IV) o godz. 930 zapraszamy dzieci z klas IV na próbę przygotowującą do Rocznicy Komunii Świętej.

Zapowiedzi

  1. Cezary Bartłomiej Olszewski, kawaler z par. tutejszej. i Olga Balcer, panna z par. św. Faustyny w Warszawie.
  2. Bartosz Najechalski, kawaler z par. tutejszej. i Katarzyna Ciszek, panna z par. św. Marii Magdaleny w Odrowąż Podhalański.

II NIEDZIELA WIELKANOCY

Święto  Miłosierdzia  Bożego

Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione na podstawie objawień św.s. Faustyny Kowalskiej. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500.
Dzisiaj także dzień duchowego przygotowania na nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii Jasnogórskiego Obrazu (18-19 kwietnia).

 Zwiastowanie Pańskie – duchowa adopcja

Jutro przypada w kalendarzu liturgicznym (przeniesiona z 25 marca) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 630 800 i 1830. Po Mszy Św. o godz. 1830, zapraszamy chętnych do złożenia przyrzeczeń podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Kurs przedmałżeński

W środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 8, trwa kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia o godz. 1700 zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną. (niedzielne Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się o godz. 1815)

Przygotowanie do bierzmowania

W poniedziałek (9 IV), środę (11 IV) i piątek (13 IV) o godz. 1915 w górnym kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej (starsza grupa). Obecność obowiązkowa. W tych dniach nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Warsztaty małżeńskie

Krąg ojców „Tatonet” zaprasza wszystkich zainteresowanych na dwugodzinne warsztaty małżeńskie w najbliższy czwartek, 12 kwietnia o godz. 1900, do dolnego kościoła.

Zapowiedzi

  1. Bartosz Najechalski, kawaler z par. tutejszej. i Katarzyna Ciszek, panna z par. św. Marii Magdaleny w Odrowąż Podhalański.
  2. Tymoteusz Józef Wojtyła, kawaler z par. Wszystkich Świętych w Pszczynie. i Joanna Maria Olkowska, panna z par. tutejszej.

==========================================================

PAN JEZUS DO S. FAUSTYNY: Córko Moja, mów światu całemu o niepojętym Miłosierdziu Moim. Pragnę, aby Święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat (…) (Dz. 699).   

-Córko Moja, rozkoszą Moją jest łączyć się z tobą; największą chwałę oddajesz Mi, kiedy się poddajesz woli Mojej, a na siebie ściągasz przez to morze błogosławieństwa. Nie miałbym w tobie szczególniejszego upodobania, gdybyś nie żyła wolą Moją. (…) (Dz. 954).

– Nie ma nędzy, aby Cię wyczerpała, wezwałeś wszystkich do tej krynicy miłości, do tego źródła Bożego zmiłowania. Tu jest przybytek Twego miłosierdzia, tu lekarstwo na nasze niemoce; do Ciebie, żywy zdroju miłosierdzia, ciągną wszystkie dusze: jedne – jak jelenie Twej miłości spragnione, inne – by obmyć grzechów ranę; inne – by zaczerpnąć siły, życiem zmęczone (Dz.1747).

Córko Moja, nie opuszczaj Komunii świętej, chyba wtenczas, kiedy wiesz dobrze, że upadłaś ciężko, poza tym niech cię nie powstrzymują żadne wątpliwości w łączeniu się ze Mną, w Mojej tajemnicy miłości. Drobne twoje usterki znikną w Mojej miłości, jak źdźbło słomy rzucone na wielki żar. Wiedz o tym, że zasmucasz Mnie bardzo, kiedy Mnie opuszczasz w Komunii świętej (Dz. 156)