NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Nabożeństwa majowe

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, a od piątku na Nabożeństwa Czerwcowe sprawowane codziennie o godz. 1800. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Dzisiaj w naszej Parafii obchodzimy uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii dzieci z klas czwartych. Msza Święta rocznicowa rozpocznie się o godz. 1200 . Polecamy Dzieci i ich Rodziny modlitwie Parafian.
Biały  tydzień dzieci rocznicowych – od poniedziałku do czwartku (Boże Ciało).

Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa przypada w tym roku
31 maja. Porządek nabożeństw w Boże Ciało:
Msze Św. o godz. 700, 900, 1030, 1200 bezpośrednio po niej Procesja oraz Msza  Św. o  1900.
Msza Św. o godz. 1200 będzie sprawowana w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.
Na procesje w Boże Ciało i podczas Oktawy Bożego Ciała zapraszany szczególnie dzieci w strojach komunijnych.

Zbiórka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia – będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności.

I Komunia 2019

W 2019 r. planujemy: Pierwszą Komunię Św. – 25 maja, w sobotę przed V Niedzielą Wielkanocną.

I piątek,  sobota i niedziela 

W tym tygodniu w pierwszy piątek:
Spowiedź od godz. 1500.
Msze Św. będą odprawiane o godz. 630 800 1500 1700 (szczególnie dzieci) oraz 1830.
W sobotę
Msza św. o godz. 800 o MB Fatimskiej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania do NMP i adoracja.

W niedzielę
spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i Różaniec o godz. 1800 (górny kościół).

Kandydaci na ministrantów

Kandydatów na ministrantów zapraszamy do uczestnictwa i służby przy ołtarzu podczas niedzielnych Mszy Św. o godz. 1200.

Zapowiedzi

1.       Igor Marian Kamiński, kawaler z par. tutejszej i Klaudia Patrycja Butkiewicz, panna z par. tutejszej.

2.       Łukasz Marcin Kowalczyk, kawaler z par. tutejszej i Monika Barbara Paszkiewicz, panna z par. tutejszej.

3.       Mariusz Łukasz Pietraszko, kawaler z par. tutejszej i Monika Sylwia Kaczmarek, panna z par. św. Feliksa de Vobis w Guzewie diec. Łowicka.

4.       Krzysztof Karwacki, kawaler z par. tutejszej i Natalia Osytek, panna z par. tutejszej.

5.       Piotr Kania, kawaler z par. o. Pio w Warszawie i Beata Balcer, panna z par. tutejszej.

6.       Szymon Ratyński, kawaler z par. Świętej Trójcy w Ząbkach i Anna Karolina Borzuchowska, panna z par. tutejszej.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Nabożeństwa majowe

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowane codziennie o godz. 1800. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

W przyszłą niedzielę, 27 maja, będziemy obchodzić w naszej Parafii uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii dzieci z klas czwartych. Msza Święta pierwszokomunijna rozpocznie się o godz. 1200 . Polecamy Dzieci i ich Rodziny modlitwie Parafian.
Spowiedź dzieci rocznicowych – sobota 26 maja godz. 1000.
Biały  tydzień dzieci rocznicowych – od poniedziałku do czwartku (Boże Ciało).

Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa przypada w tym roku
31 maja. Porządek nabożeństw w Boże Ciało:
Msze Św. o godz. 700, 900, 1030, 1200 bezpośrednio po niej Procesja oraz Msza Św. o 1900. Na procesje w Boże Ciało i podczas Oktawy Bożego Ciała zapraszany szczególnie dzieci w strojach komunijnych.
Zapraszamy Parafian do udziału w przygotowaniach procesji Bożego Ciała.
O ustawienie pierwszego ołtarza, przy Krzyżu na ulicy Poborzańskiej-  prosimy Parafialne Koła Żywego Różańca, drugiego ołtarza, na skrzyżowaniu ulic: Poborzańskiej i Bolesławickiej- siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. O ustawienie trzeciego ołtarza, przy kaplicy M.B. z Gaudalupe na ulicy Bolesławickiej, prosimy Młodzież przygotowującą się do ŚDM, a ustawienie czwartego ołtarza, przy skrzyżowaniu ulic Syrokomli i Ogińskiego, powierzamy wspólnocie Neokatechumenalnej. Niech praca włożona w przygotowania, będzie świadectwem naszej wiary wobec ludzi, którzy nie odnaleźli jeszcze drogi do Jezusa.

Zapowiedzi

1.       Krzysztof Karwacki, kawaler z par. tutejszej i Natalia Osytek, panna z par. tutejszej.

2.       Piotr Kania, kawaler z par. o. Pio w Warszawie i Beata Balcer, panna z par. tutejszej.

3.       Szymon Ratyński, kawaler z par. Świętej Trójcy w Ząbkach i Anna Karolina Borzuchowska, panna z par. tutejszej.

4.       Karol Zbigniew Manowski, kawaler z par. tutejszej i Eliza Małoszuk, panna z par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

5.       Rafał Bielecki, kawaler z par. tutejszej i Beata Kuźniewska, panna
z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie.

6.       Sławomir Jarosław Zawistowski, kawaler z par. tutejszej i Marta Anna Gaściewicz, panna z par. tutejszej.

7.       Michał Adam Murawski, kawaler z par. tutejszej i Anna Emilia Kalata, panna z par. Najśw. Serca Jezusowego w Małkini Górnej.

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Odpust parafialny

Dzisiaj obchodzimy w liturgii Wniebowstąpienie Pańskie. Przypada ono 13 maja we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej (odpust parafialny). Z tej racji zapraszamy po
Mszy Św. wieczornej na procesję i Różaniec fatimski. Wprowadzimy też podczas tego nabożeństwa do kultu relikwie Świętych Pastuszków fatimskich: Hiacynty i Franciszka Marto (przywiezione w marcu z Fatimy).
Nabożeństwo Majowe odśpiewamy w ramach tegoż nabożeństwa wieczornego.

Taca na seminarium duchowne

Ofiary zebrane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium.

Nabożeństwa majowe

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowane codziennie o godz. 1800. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.

Przygotowanie i Spowiedź przed Pierwszą Komunią

We wtorek (15 V), środę (16 V) i czwartek (17 V) nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej ze względu na próbę dzieci przygotowujących się do I – ej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci komunijnych w piątek (18 V) od
g. 1600.

Pierwsza Komunia Święta

W przyszłą sobotę, 19 maja, będziemy obchodzić w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii kolejnej grupy naszych dzieci z klas trzecich. Msza Święta pierwszokomunijna rozpocznie się o godz. 1100 . Polecamy Dzieci i ich Rodziny modlitwie Parafian.

Boże Ciało

Zapraszamy Parafian do udziału w przygotowaniach procesji Bożego Ciała. O ustawienie pierwszego ołtarza, przy Krzyżu na ulicy Poborzańskiej-  prosimy Parafialne Koła Żywego Różańca, drugiego ołtarza, na skrzyżowaniu ulic: Poborzańskiej i Bolesławickiej- siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. O ustawienie trzeciego ołtarza, przy kaplicy M.B. z Gaudalupe na ulicy Bolesławickiej, prosimy Młodzież przygotowującą się do ŚDM, a ustawienie czwartego ołtarza, przy skrzyżowaniu ulic Syrokomli i Ogińskiego, powierzamy wspólnocie Neokatechumenalnej. Niech praca włożona w przygotowania, będzie świadectwem naszej wiary wobec ludzi, którzy nie odnaleźli jeszcze drogi do Jezusa.

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

W przyszłą sobotę, 19 maja, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na czuwanie oraz adorację przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – do godz. 2000.

Zapowiedzi

1.       Karol Zbigniew Manowski, kawaler z par. tutejszej i Eliza Małoszuk, panna z par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. .

2.       Rafał Bielecki, kawaler z par. tutejszej i Beata Kuźniewska, panna z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie.

3.       Sławomir Jarosław Zawistowski, kawaler z par. tutejszej i Marta Anna Gaściewicz, panna z par. tutejszej.

4.       Michał Adam Murawski, kawaler z par. tutejszej i Anna Emilia Kalata, panna z par. Najśw. Serca Jezusowego w Małkini Górnej.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

I niedziela

Dziś spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół), a Nabożeństwo majowe i Różaniec o godz. 1800 (górny kościół).

Nabożeństwa majowe

Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowane codziennie o godz. 1800. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.

Odpust parafialny

W przyszłą niedzielę obchodzimy w liturgii Wniebowstąpienie Pańskie. Przypada ono 13 maja we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej (odpust parafialny). Z tej racji zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na procesję i Różaniec fatimski. Wprowadzimy też podczas tego nabożeństwa do kultu relikwie Świętych Pastuszków fatimskich: Hiacynty i Franciszka Marto (przywiezione w marcu z Fatimy).
W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Majowe odśpiewamy w ramach tegoż nabożeństwa wieczornego.

Przygotowanie i Spowiedź przed Pierwszą Komunią

W poniedziałek (07 V), środę (09 V) i czwartek (10 V) nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej ze względu na próbę dzieci przygotowujących się do I – ej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci komunijnych w piątek (11 V) od g. 1600.

Pierwsza Komunia Święta

W przyszłą sobotę, 12 maja, będziemy obchodzić w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii naszych dzieci z klas trzecich. Msza Święta pierwszokomunijna rozpocznie się o godz. 1100 (pierwsza gr. parafialna) oraz o godz. 1300 (SP 95). Polecamy dzieci i ich Rodziny modlitwie Parafian.

Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Loretto

Koła Żywego Różańca, organizują pielgrzymkę do Loretto w dniu 12 maja (sobota). Zapisy i informacje w zakrystii oraz pod nr. tel. 609 025 510.

Taca na seminarium duchowne

W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium.

Boże Ciało

Zapraszamy Parafian do udziału w przygotowaniach procesji Bożego Ciała. O ustawienie pierwszego ołtarza, przy Krzyżu na ulicy Poborzańskiej, prosimy siostry ze zgromadzenia Sióstr Loretanek, drugiego ołtarza, na skrzyżowaniu ulic: Poborzańskiej i Bolesławickiej, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. O ustawienie trzeciego ołtarza, przy kaplicy M.B. z Gaudalupe na ulicy Bolesławickiej, prosimy Parafialne Koła Żywego Różańca, a ustawienie czwartego ołtarza, przy skrzyżowaniu ulic Syrokomli i Ogińskiego, powierzamy wspólnocie Neokatechumenalnej. Niech praca włożona w przygotowania, będzie świadectwem naszej wiary wobec ludzi, którzy nie odnaleźli jeszcze drogi do Jezusa.

Zapowiedzi

  1. Krzysztof Janowski, kawaler z par. św. Włodzimierza w Warszawie i Katarzyna Janina Dubielecka, panna z par. tutejszej.
  2. Krzysztof Tomasz Pawlaczyk, kawaler z par. tutejszej i Joanna Maria Karelus, panna z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie.
  3. Paweł Jakub Kaczyński, kawaler z par. tutejszej i Małgorzata Anna Dzieniszewska, panna z par. tutejszej.
  4. Łukasz Robert Mikulski, kawaler z par. św. Mateusza w Warszawie i Kamila Ilona Kwiecińska, panna z par. św. NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie I.