IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś o godz. 1700 w dolnym kościele spotkanie Kół Żywego Różańca, a o 1800 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauka pasyjną ojca rekolekcjonisty.

2. W naszej parafii wolontariusze ŚDM rozprowadzają kartki świąteczne na Święta Wielkanocne, a w przyszłą niedzielę palemki na Niedzielę Palmową zrobione własnoręcznie jako cegiełkę na organizację tego wydarzenia.

3. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną, a od dzisiejszej niedzieli do kosza produkty żywnościowe dla najbiedniejszych osób naszej parafii, a w przyszłą niedzielę parafialny zespół Caritas do puszek przed kościołem będzie zbierał ofiary na paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.

4. Jutro w dzień zakończenia rekolekcji Msze Święte o godz. 630, 800, 1000 z udziałem chorych, 1700 i 1830. Ofiary składane na tacę dla ks. Marcina na budowę kościoła.

5. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną Jutrznię w Wielkim Poście w dni powszednie o godz. 530.

6. W środę (9 III) zapraszamy na Msze Świętą o godz. 2000 w górnym kościele w intencji Światowych Dni Młodzieży, na którą zapraszamy wszystkich, wolontariuszy, młodzież od gimnazjum po dorosłych i starszych, chcących jakkolwiek wesprzeć to dzieło, czy modlitwą czy dodatkowym zaangażowaniem.

7. W najbliższy piątek (11 III) w naszym Sanktuarium Wielkopostny Dzień Stacyjny

Program Wielkopostnego Dnia Stacyjnego

11 marca 2016 roku

od godz. 600 do zakończenia porannych Mszy Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji

630, 800 Msza Święta

od godz. 900 – 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele

1500 Msza Święta z koronką do Miłosierdzia Bożego

1600 i 1730Droga Krzyżowa

1830 Msza Święta

1915 Droga Krzyżowa

2000 Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Abp Henryka Hosera

2100 Apel Jasnogórski

Spowiedź przez cały dzień.

8. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i pojednania, gdyż w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego spowiedzi nie będzie.

9. W najbliższą niedzielę (13 III) Msza Święta dla dzieci rocznicowych o godz. 1200, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 1500. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek 15 III w domu katechetycznym o godz. 1915.

10. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych, nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.