V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W dzisiejszą niedzielę Msza Święta dla dzieci rocznicowych o godz. 1200, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 1500. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek 15 III w domu katechetycznym o godz. 1915.
 2. Dziś parafialny zespół Caritas do puszek przed kościołem zbiera ofiary na paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.
 3. W naszej parafii wolontariusze ŚDM rozprowadzają kartki świąteczne na Święta Wielkanocne, oraz palemki na Niedzielę Palmową zrobione własnoręcznie jako cegiełkę na organizację tego wydarzenia.
 4. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną, a do kosza produkty żywnościowe dla najbiedniejszych osób naszej parafii.
 5. Jak co roku w Wielkim Poście wszystkich niemogących wziąć udziału w rekolekcjach parafialnych zapraszamy na nauki rekolekcyjne na raty, które możemy słuchać w każdą niedzielę o godz. 1900 – w trakcie homilii Mszy Świętej.
 6. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną Jutrznię w Wielkim Poście w dni powszednie o godz. 530.
 7. Zapraszamy studentów i młodzież pracującą na nowe spotkania akademickie w środę o godz. 1915 w domu katechetycznym w Sali nr 4.
 8. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o godz. 1600 bezpośrednio po Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego z udziałem dorosłych, o godz. 1730 z udziałem dzieci, a później – o godz. 2000 – ulicami naszego osiedla, w której przejdziemy z naszego sanktuarium do parafii św. Faustyny. Serdecznie zapraszamy.
 9. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania grupa starsza (klasa I szkoły średniej) w sobotę z podaniami do biskupa. Zbiórka przed kościołem o godz. 1220.
 10. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i pojednania, gdyż w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego spowiedzi nie będzie.
 11. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych, nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.
 12. Dom Kultury „Świt” 19 III w godz. 1400 – 1600 zaprasza na Wielkanocne Spotkanie, odpłatne – zajęcia plastyczne decoupage, w czasie których będzie można zrobić palmy lub pisanki, a 20 III zaprasza na premierę spektaktlu „Belweder”.