UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada piąta rocznica koronacji figury Matki Bożej Różańcowej z naszej parafii.
  2. Jutro uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte w tych dniach o godz. 630, 800 i 1830. Serdecznie zapraszamy.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 1800 i adoracji Najświętszego Sakramentu.
  4. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki podczas procesji eucharystycznej na Boże Ciało zapraszamy na spotkanie – próbę 17 V (wtorek) o godz. 1830 do Sali bielanek w domu katechetycznym.
  5. We środę (18 V) i czwartek (19 V) nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej ze względu na próbę dzieci przygotowujących się do I – ej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci komunijnych w piątek (20 V) o godz. 1700.
  6. Jak w każdy piątek zapraszamy na koronkę i Msze Świętą do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
  7. W czwartek 26 maja będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Procesja wyruszy po Mszy Świętej o godz. 1200 i przejdzie ulicami: Wysockiego, Poborzańską, Bolesławicką, Syrokomli i Wysockiego. Poszczególne ołtarze są przygotowywane przez następujące wspólnoty: Ołtarz 1. Żywy Różaniec, 2. Duszpasterstwo Akademickie, 3. Ruch Światło Życie – Oaza, 4. Neokatechumenat. Osoby chcące włączyć się w pomoc w przygotowywanie ołtarzy proszone są o zgłoszenie do odpowiedzialnych tych wspólnot.
  8. W dniach 29 – 31 VII Ks. Rafał organizuje wyjazd autokarem na ŚDM w Krakowie. Chętnych w wieku 18 – 35 roku życia zachęcamy do wzięcia udziału. Zaś osoby niepełnoletnie mogą się zgłaszać tylko z pełnoletnim opiekunem. Szczegóły i zapisy w zakrystii oraz u ks. Rafała.
  9. Serdecznie zapraszamy do kultywowania naszej polskiej tradycji w śpiewie majówki przy kapliczkach na terenie parafii początek o godz. 2000. Szczegółowy plan znajduje się na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
  10. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.