XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Wszystkich chcących zapoznać się z postacią bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Loretanek, apostoła słowa drukowanego. Zapraszamy na przedstawienie teatralne „Czym się Bogu odwdzięczę?”. Które odbędzie się dziś o godz. 800.
 2. Młodzież z klas III gimnazjum z naszej parafii chcącą rozpocząć przygotowanie się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie które, odbędzie się dziś o godz. 1800 w dolnym kościele.
 3. Spotkanie dla ministrantów starszych i lektorów odbędzie się w poniedziałek (26 września) o godz. 1915, w domu katechetycznym w salce nr 8. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 4. Od jutra w naszej parafii głoszone będą katechezy neokatechumenalne. Zapraszamy dorosłych i młodzież. Przyjdź i odkryj obecność Jezusa Chrystusa w swoim życiu! Poniedziałki i czwartki godz. 2000. Po mszy przed wejściem do kościoła rozdawane będą karty z zaproszeniem.
 5. Z okazji rozpoczęcia nowego sezonu chór Varietas zaprasza szczególnie osoby młode do wspólnego śpiewania. Próby odbywają się w poniedziałki w godzinach 1930 – 2130 w sali katechetycznej nr 8. Kandydatów na chórzystów zapraszamy w najbliższy poniedziałek na godz. 1900. Szczegóły na plakatach przy wyjściach z kościoła.
 6. W sobotę we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1800. Przypominamy, że za każdy udział w nabożeństwie różańcowym można zyskać odpust zupełny.
 7. W I – wszą sobotę października zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 800 o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, po której odmówimy różaniec.
 8. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców, w czasie której zostaną poświęcone różańce i rozdane dzieciom, w przyszłą niedzielę (2 X) o godz. 1700.
 9. Od przyszłej niedzieli zapraszamy młodzież akademicką na Mszę Świętą wieczorną o godz. 1900, w trakcie których będziemy się szczególnie modlić za całe środowisko akademickie.
 10. Ks. Rafał zaprasza studentów i młodzież pracującą na wspólne spotkania w każdą środę począwszy od 5 października. Spotkania będą się rozpoczynać wspólną adoracją o godz. 1915, a później o godz. 2000 dalszy ciąg w sali nr 4.
 11. Trwa Rok Miłosierdzia. Dlatego w zakrystii można zakupić „DZIENNICZEK” s. Faustyny, oraz najnowszą książkę emerytowanego papieża Benedykta XVI pt.: „Ostatnie rozmowy”, w której opowiada o swoim pontyfikacie.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej.