XI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 1800.
  3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się 21 VI (środa) o godz. 1700 w dolnym kościele. Obecność obowiązkowa.
  4. W czwartek (22 VI) na zakończenie oktawy Bożego Ciała na godz. 1800 przynosimy zioła i wianki, które będą poświęcone po zakończeniu procesji. Na Nabożeństwo i Mszę Świętą zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza wszystkie zespoły parafialne wraz z rodzinami. Potraktujmy to jako wyraz naszej wdzięczności za przeżyty kolejny rok szkolny.
  5. W piątek doroczna Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Msze Święte o godz. 630, 800, 1500 i 1830. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów.
  6. Również w piątek o godz. 1500 gościć będziemy pielgrzymów, którzy wyruszają z Bazyliki na Kawęczyńskiej do Czerwińska. Prosimy parafian o przygotowanie poczęstunku podobnie jak w ubiegłych latach.
  7. Dnia 24 czerwca (sobota) – w uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 630, 800 i 1830.
  8. Zachęcamy do nabywania, czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej.
  9. Prawo kanoniczne naszej diecezji mówi, że każdy kapłan skończywszy 75 lat życia przechodzi w stan spoczynku emerytalnego. W tym roku nasz ks. Proboszcz Stanisław, po 11 latach posługi w tutejszym sanktuarium kończy swoją pracę duszpasterską. Za ten dar kapłaństwa my parafianie chcemy Bogu wyrazić naszą wdzięczność. Dlatego zapraszamy wszystkich na uroczystą dziękczynną Mszę Świętą w intencji ks. Proboszcza w przyszłą niedzielę (25 VI) o godz. 900. Również w najbliższy piątek o godz. 1500 będziemy już polecać Miłosierdziu Bożemu naszego ks. Proboszcza.