XX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś w całej diecezji Warszawsko – Praskiej przed kościołem jest zbiórka do puszek na rzecz pomocy w odbudowie i odrestaurowaniu Katedry Zielonogórsko – Gorzowskiej.
  2. Odbywa się akcja zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego na rzecz wspomagania wspólnot Kościoła misyjnego. Taka zbiórka w naszej parafii odbędzie się w środę 23 sierpnia od rana do godz. 1530. Zużyty sprzęt składamy na placu przed kościołem w miejscu gdzie ustawiany jest kontener na makulaturę.
  3. Zapraszamy na rowerową pielgrzymkę Miłosierdzia Bożego do Głogowa – miejsca narodzin św. Faustyny w dniach 22 – 25 sierpnia. Informacja na plakacie w kruchcie kościoła.
  4. W najbliższą sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 630, 800, i 1830.
  5. Dnia 5 IX (wtorek) jest wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty i 20 rocznica jej śmierci. Dlatego zapraszamy na nowennę do św. Matki Teresy z Kalkuty. Rozpocznie się ona w przyszłą niedzielę 27 IX po mszy świętej o godz. 1030, w dzień powszedni będzie po Mszy Świętej wieczornej. W dniu wspomnienia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, która będzie odprawiona w naszym sanktuarium o godz. 1500 pod przewodnictwem ks. Bpa Marka Solarczyka.
  6. Na mocy decyzji podjętych przez Ks. Abpa Henryka Hosera SAC, Biskupa Warszawko – Praskiego, dotychczasowy wikariusz Ks. Rafał Legucki, który był w naszej parafii 5 lat – został skierowany do pracy misyjnej we Francji. Dlatego zapraszamy wszystkich na uroczystą dziękczynną Mszę Świętą w intencji ks. Rafała w przyszłą niedzielę (27 VIII) o godz. 2000.
  7. Zapraszamy wszystkich członków Rady Duszpasterskiej z nominacji i wyboru na Mszę Świętą i różaniec 2 IX (sobota) o godz. 800, a później odbędzie się I spotkanie po wakacyjne.