XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Po pięciu latach posługi w naszej parafii dotychczasowy wikariusz ks. Rafał Legucki został skierowany do pracy misyjnej we Francji. W dzisiejszą niedzielę żegnamy ks. Rafała. Uroczysta Msza Święta dziękczynna w intencji ks. Rafała dziś o godz. 2000.
  2. Dnia 5 IX (wtorek) jest wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty i 20 rocznica jej śmierci. Dlatego zapraszamy na nowennę do św. Matki Teresy z Kalkuty. Rozpocznie się ona w dzisiejszą niedzielę po mszy świętej o godz. 1030, w dzień powszedni będzie po Mszy Świętej wieczornej. W dniu wspomnienia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, która będzie odprawiona w naszym sanktuarium o godz. 1500 pod przewodnictwem ks. Bpa Marka Solarczyka. Na kościele prezentowana jest wystawa poświęcona postaci, życiu, powołaniu i pracy Matki Teresy z Kalkuty.
  3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Prosimy o zgłaszanie lub potwierdzenie osób starszych i chorych, którzy chcieliby korzystać z Sakramentu Spowiedzi i Komunii Świętej w domach w I – wsze piątki miesiąca.
  4. W tym tygodniu modlimy się w intencji dzieci, młodzieży i wszystkich pracowników szkół. Zapraszamy szczególnie w I – wszy piątek na godz. 1500 i w I – wszą sobotę o godz. 800 na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  5. Zapraszamy wszystkich członków Rady Duszpasterskiej z nominacji i wyboru na Mszę Świętą i różaniec 2 IX (sobota) o godz. 800, a później odbędzie się I spotkanie po wakacyjne.
  6. Kancelaria parafialna od piątku wg. stałego planu. Również od piątku przyjmujemy intencje na nowy rok 2018. Książka intencyjna do końca listopada będzie dostępna tylko w kancelarii.
  7. Od przyszłej niedzieli Msze Święte wg. porządku w ciągu roku, tzn. o godz. 700, 900, 1030, 1200, 1330 i 1900.
  8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  9. Dnia 5 IX wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na wspólne nieszpory przed Najświętszym Sakramentem o godz. 1915.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.