XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość  Wszystkich  Świętych

1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą sprawowane o godz. 700 900 1030 1200 1330 i 1900. Procesja połączona z modlitwą za zmarłych polecanych we Mszy Świętej Listopadowej rozpocznie się o godz. 830, zaś o godz. 900 Msza Św. w ich intencji. Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych odprawiona zostanie o godz. 1030, a o godz. 1800 procesja za tych zmarłych, połączona z Różańcem.

Dzień Zaduszny

2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – Msze św. będą sprawowane o  godz. 630 800 1000 i 1830.
Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych modlić się będziemy podczas Mszy Św. o godz. 1000 oraz podczas procesji po tej Mszy Św.
W Dzień Zaduszny można zyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących. W tym celu należy nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię świętą.
Odpust zupełny w intencji zmarłych, można uzyskać również w dniach  1 – 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
Msze święte Listopadowe za zmarłych będą odprawiane przez m – c Listopad:
Poniedziałek – Czwartek     godz. 1830,
Piątek                                    godz. 1500, w I – wszy Piątek o godz. 1700,
Sobota                                   godz. 800,
Niedziela                               godz. 900.
Wypominki całoroczne będą czytane w każdą niedzielę (z wyjątkiem wakacyjnych) o godz. 830. Msza Św. w intencji tych zmarłych będzie odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 1830.

I czwartek, piątek,  sobota i niedziela 

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
– W pierwszy czwartek
Dzień Zaduszny
– W pierwszy piątek
Spowiedź od godz. 1500.
Msze Św. będą odprawiane o godz. 630 800 1500 1700 (szczególnie dzieci) oraz 1830.
– W sobotę
Msza św. o godz. 800 o MB Fatimskiej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania do NMP i adoracja. (parafialny Różaniec z czytaniem Słowa Bożego zostanie odprawiony w ramach nabożeństwa pierwszosobotniego – wieczorem nabożeństwa różańcowego nie będzie)
– W niedzielę
spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i Różaniec o godz. 1800 (górny kościół). Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego odmawiania różańca.

Wsparcie młodzieży oazowej

W dniach 22 i 29 października (niedziela) młodzież oazowa naszej parafii będzie rozprowadzać znicze – cegiełki. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie udzielone na wyjazdy rekolekcyjne.

Jubileusz Ks. Prałata M. Mosaka

W środę 8 listopada br. Ks. Prałat Mieczysław Mosak, nasz senior, skończy 90 lat. Chcemy w tym dniu podczas Mszy Św. o godz. 1830 dziękować Panu Bogu za lata życia i posługi Ks. Prałata oraz prosić dla Niego o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.
Mszy Św. jubileuszowej będzie przewodniczył Ks. Bp koadiutor Romuald Kamiński.
Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.

Spotkanie z poetą

W niedzielę 5 listopada zapraszamy na spotkanie z poetą Krzysztofem Cezarym Buszmanem pt. „Podróż z Aniołem Stróżem”. Poeta będzie czytał klasyczne wiersze przed błogosławieństwem na wszystkich Mszach Świętych. Jego  klasyczną twórczość przybliżył  nam Krzysztof Kolberger. To właśnie „Przewodnikiem po chmurach”, żegnał się z nami ten wybitny aktor. Spod  pióra Buszmana wyszedł też Hymn Kanonizacyjny „Santo Subito” dla Jana Pawła II. Jest też autorem płyty cegiełki „Strofy o przemijaniu” na rzecz ratowania Starych Powązek. Wiersze poety czytają na niej wybitni aktorzy.

Chór Varietas

Zapraszamy śpiewające panie i panów do naszego parafialnego chóru Varietas. Próby zespołu odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 19 – 21 w Sali nr 8. Kontakt do dyrygentki dostępny jest na stronie parafii w zakładce „grupy parafialne”.
chor.varietas@gmail.com