XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Spotkanie z poetą

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z poetą Krzysztofem Cezarym Buszmanem pt. „Podróż z Aniołem Stróżem”. Poeta będzie czytał klasyczne wiersze przed błogosławieństwem na wszystkich Mszach Świętych.

I niedziela  miesiąca

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i Różaniec o godz. 1800 (górny kościół).
Zapraszamy chętnych do włączenia się w modlitwę różańcową

Odpust za zmarłych

W Oktawie Wszystkich Świętych można zyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących. W tym celu należy nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię świętą.

Wypominki

Msze święte listopadowe za zmarłych będą odprawiane w listopadzie w następującym porządku:
Poniedziałek – Czwartek             godz. 1830,
Piątek                                    godz. 1500,
Sobota                                   godz. 800,
Niedziela                      godz. 900.
Wypominki całoroczne będą czytane w każdą niedzielę (z wyjątkiem wakacyjnych) o godz. 830. Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach całorocznych będzie odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 1830.

Jubileusz Ks. Prałata M. Mosaka

W najbliższą środę, 8 listopada br., Ks. Prałat Mieczysław Mosak, nasz senior, skończy 90 lat. Chcemy w tym dniu podczas Mszy Św. o godz. 1830 dziękować Panu Bogu za lata życia i posługi Ks. Prałata oraz prosić dla Niego o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. Mszy Św. jubileuszowej będzie przewodniczył Ks. Bp koadiutor Romuald Kamiński. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.
Zachęcamy też do wpisywania się do księgi dziewięćdziesięciu dni modlitwy i dziękczynienia.

11 listopada – święto niepodległości

W najbliższą sobotę, 11 listopada, w Święto Niepodległości,  Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego: o godz. 700 900 1030 1200 1330 i 1900. W tym dniu szczególnie będziemy się modlić w intencji Ojczyzny.
Po Mszy Św. o godz. 1330 chór „Varietas” zaprasza na krótki koncert pieśni patriotycznych.

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę (12 XI) na Mszę Świętą o godz. 1330, a po Mszy Świętej na spotkania formacyjne w poszczególnych grupach.

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W przyszłą niedzielę, 12 listopada, zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną o godz. 1700.

Zapowiedzi

Wojciech Józef Pazio, kaw. z par. tut. i Katarzyna Adriana Buczyńska, panna z par. tut.