II NIEDZIELA ADWENTU

Rekolekcje adwentowe

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwentowe rekolekcje, które będą trwały do wtorku.
Prosimy o zarezerwowanie czasu na modlitwę i refleksję.
Konferencje rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą głoszone dla dorosłych podczas Mszy Świętych o godz. 800 1000 oraz Mszy Św. o godz. 1830.
Dzieci na nauki rekolekcyjne zapraszamy podczas Rorat o godz. 630.

Ogłoszenia Caritas

  1. Zwyczajem minionych lat przed ołtarzem Matki Bożej znajduje się kosz, do którego prosimy o składanie produktów żywnościowych na paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii, a do puszki możemy składać na ten cel ofiary pieniężne. Dzisiaj po Mszach Świętych przed kościołem na ten cel będą zbierane ofiary do puszek. W imieniu potrzebujących prosimy o pomoc i dziękujemy za otwarte serca..
  2. W zakrystii są już do nabycia świece Caritas – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

Opłatki i sianko na stół wigilijny

Przy wyjściu z kościoła, u Sióstr Loretanek, możemy zaopatrywać się w opłatki wigilijne.
Ministranci zaś przygotowali sianko na stół wigilijny.

Jutrznia Adwentowa

W okresie Adwentu wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną jutrznię (poranną modlitwę Kościoła) odprawianą od poniedziałku do piątku o godz. 530.

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w najbliższą niedzielę (17 XII) na Mszę Świętą o godz. 1330, a po Mszy Świętej na spotkania formacyjne w poszczególnych grupach.

Schola gregoriańska

W naszej Parafii powstaje schola gregoriańska. Chorał gregoriański stanowi niezwykle bogatą przestrzeń modlitwy. Jest muzycznym skarbem Kościoła przed- i posoborowego pielęgnowanym w klasztorach benedyktyńskich, ale dziś także poza nimi. Zainteresowane śpiewem osoby, w wieku od 18 do 35 lat, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę 16 grudnia, o godzinie 1600 w domu katechetycznym, w sali nr 8 lub do bezpośredniego kontaktu  z Panem organistą.

Wigilia Ruchu Rodzin Nazaretańskich

Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje spotkanie wigilijne w dolnym kościele w dniu 20 grudnia br. po wieczornej Mszy Św. Członkowie Ruchu zapraszają wszystkich zainteresowanych. Swe zaproszenie kierują szczególnie do osób samotnych, ubogich i potrzebujących,

Prasa i Biblioteka Parafialna

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej. Biblioteka jest otwarta w niedzielę, w godz. 1020 – 1230.

Zapowiedzi

Łukasz Formela, kaw. z par. tut. i Anna Barbara Wesołowska, panna z par. Trójcy Przenajświętszej, Prostyń.
Piotr Karol Piasecki, kaw. i Barbara Maria Dulak, panna oboje z par. tut.