III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I niedziela  miesiąca

Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i Różaniec o godz. 1800 (górny kościół).

OKRES  WIELKIEGO  POSTU

Droga  Krzyżowa

W piątek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej Dorośli: godz. 1600 /po Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego/ Dzieci: 1730 – Młodzież i dorośli: 1915 /po Mszy św. wieczornej/.

Gorzkie Żale

Gorzkie Żale są odprawiane w niedziele o godz. 1800.

Jałmużna wielkopostna

Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną, a od dziś do kosza produkty żywnościowe dla najbiedniejszych osób naszej parafii. Za tydzień parafialny Caritas przeprowadzi przed kościołem zbiórkę do puszek na paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.

Rekolekcje Wielkopostne

Rozpoczną się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu, to znaczy 18 marca 2018.

Kościoły stacyjne w diecezjach warszawskich – Wielki Post 2018

Począwszy od Wielkiego Postu 2015 r. diecezje warszawskie wspólnie zapraszają – nawiązując do starożytnej tradycji rzymskiej – do podjęcia 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwa całodzienna modlitwa, prowadzona według specjalnego, wspólnego dla wszystkich schematu.

Nasze Sanktuarium będzie Kościołem stacyjnym 16 marca (piątek)

W tym dniu będzie całodzienny dyżur w konfesjonale. Nabożeństwa popołudniowe będą odbywały się według zwykłego piątkowego porządku, a dzień zakończy uroczysta Msza Św. o godz. 2000 pod przewodnictwem Ks. Dziekana.

Szafarze nadzwyczajni komunii świętej

Wczoraj, 3 marca, w Katedrze Ks. Biskup pobłogosławił i posłał do naszej parafii pięciu mężczyzn do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej. Przyjmijmy ich posługę z wdzięcznością a ich samych polecajmy Bożej opiece.
W związku z ustanowieniem nowych szafarzy pojawia się możliwość regularnej niedzielnej komunii św. chorych. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W przyszłą niedzielę, 11 marca o godz. 1700 zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną. (niedzielne Nabożeństwo Gorzkich Żali rozpocznie się o godz. 1815).

Chóralny koncert Wielkopostny

W następną niedzielę, 11 marca, zapraszamy na chóralny koncert wielkopostny. Odbędzie się on po Mszy św. na godz. 1900. Wystąpią: chór Salve Regina z parafii w Józefowie k/Legionowa, zespół Lumen Dei z parafii Zmartwychwstania Pańskiego oraz chór Varietas z naszej parafii.

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

Kandydatów do bierzmowania – grupę starszą – (I klasa szkoły średniej) zapraszamy dziś na Mszę Świętą o godz. 1330, a po Eucharystii na spotkanie formacyjne w domu katechetycznym w sali nr 13.

Zapowiedzi

  1. Rafał Robert Sobótka, kawaler z par. tutejszej. i Zofia Magdalena Aktonorowicz, panna z par. św. Jana Pawła II w Warszawie.