II NIEDZIELA WIELKANOCY

Święto  Miłosierdzia  Bożego

Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione na podstawie objawień św.s. Faustyny Kowalskiej. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500.
Dzisiaj także dzień duchowego przygotowania na nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii Jasnogórskiego Obrazu (18-19 kwietnia).

 Zwiastowanie Pańskie – duchowa adopcja

Jutro przypada w kalendarzu liturgicznym (przeniesiona z 25 marca) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 630 800 i 1830. Po Mszy Św. o godz. 1830, zapraszamy chętnych do złożenia przyrzeczeń podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Kurs przedmałżeński

W środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 8, trwa kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia o godz. 1700 zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną. (niedzielne Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się o godz. 1815)

Przygotowanie do bierzmowania

W poniedziałek (9 IV), środę (11 IV) i piątek (13 IV) o godz. 1915 w górnym kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej (starsza grupa). Obecność obowiązkowa. W tych dniach nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Warsztaty małżeńskie

Krąg ojców „Tatonet” zaprasza wszystkich zainteresowanych na dwugodzinne warsztaty małżeńskie w najbliższy czwartek, 12 kwietnia o godz. 1900, do dolnego kościoła.

Zapowiedzi

  1. Bartosz Najechalski, kawaler z par. tutejszej. i Katarzyna Ciszek, panna z par. św. Marii Magdaleny w Odrowąż Podhalański.
  2. Tymoteusz Józef Wojtyła, kawaler z par. Wszystkich Świętych w Pszczynie. i Joanna Maria Olkowska, panna z par. tutejszej.

==========================================================

PAN JEZUS DO S. FAUSTYNY: Córko Moja, mów światu całemu o niepojętym Miłosierdziu Moim. Pragnę, aby Święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat (…) (Dz. 699).   

-Córko Moja, rozkoszą Moją jest łączyć się z tobą; największą chwałę oddajesz Mi, kiedy się poddajesz woli Mojej, a na siebie ściągasz przez to morze błogosławieństwa. Nie miałbym w tobie szczególniejszego upodobania, gdybyś nie żyła wolą Moją. (…) (Dz. 954).

– Nie ma nędzy, aby Cię wyczerpała, wezwałeś wszystkich do tej krynicy miłości, do tego źródła Bożego zmiłowania. Tu jest przybytek Twego miłosierdzia, tu lekarstwo na nasze niemoce; do Ciebie, żywy zdroju miłosierdzia, ciągną wszystkie dusze: jedne – jak jelenie Twej miłości spragnione, inne – by obmyć grzechów ranę; inne – by zaczerpnąć siły, życiem zmęczone (Dz.1747).

Córko Moja, nie opuszczaj Komunii świętej, chyba wtenczas, kiedy wiesz dobrze, że upadłaś ciężko, poza tym niech cię nie powstrzymują żadne wątpliwości w łączeniu się ze Mną, w Mojej tajemnicy miłości. Drobne twoje usterki znikną w Mojej miłości, jak źdźbło słomy rzucone na wielki żar. Wiedz o tym, że zasmucasz Mnie bardzo, kiedy Mnie opuszczasz w Komunii świętej (Dz. 156)