VI NIEDZIELA WIELKANOCY

I niedziela

Dziś spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół), a Nabożeństwo majowe i Różaniec o godz. 1800 (górny kościół).

Nabożeństwa majowe

Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowane codziennie o godz. 1800. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.

Odpust parafialny

W przyszłą niedzielę obchodzimy w liturgii Wniebowstąpienie Pańskie. Przypada ono 13 maja we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej (odpust parafialny). Z tej racji zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na procesję i Różaniec fatimski. Wprowadzimy też podczas tego nabożeństwa do kultu relikwie Świętych Pastuszków fatimskich: Hiacynty i Franciszka Marto (przywiezione w marcu z Fatimy).
W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Majowe odśpiewamy w ramach tegoż nabożeństwa wieczornego.

Przygotowanie i Spowiedź przed Pierwszą Komunią

W poniedziałek (07 V), środę (09 V) i czwartek (10 V) nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej ze względu na próbę dzieci przygotowujących się do I – ej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci komunijnych w piątek (11 V) od g. 1600.

Pierwsza Komunia Święta

W przyszłą sobotę, 12 maja, będziemy obchodzić w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii naszych dzieci z klas trzecich. Msza Święta pierwszokomunijna rozpocznie się o godz. 1100 (pierwsza gr. parafialna) oraz o godz. 1300 (SP 95). Polecamy dzieci i ich Rodziny modlitwie Parafian.

Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Loretto

Koła Żywego Różańca, organizują pielgrzymkę do Loretto w dniu 12 maja (sobota). Zapisy i informacje w zakrystii oraz pod nr. tel. 609 025 510.

Taca na seminarium duchowne

W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium.

Boże Ciało

Zapraszamy Parafian do udziału w przygotowaniach procesji Bożego Ciała. O ustawienie pierwszego ołtarza, przy Krzyżu na ulicy Poborzańskiej, prosimy siostry ze zgromadzenia Sióstr Loretanek, drugiego ołtarza, na skrzyżowaniu ulic: Poborzańskiej i Bolesławickiej, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. O ustawienie trzeciego ołtarza, przy kaplicy M.B. z Gaudalupe na ulicy Bolesławickiej, prosimy Parafialne Koła Żywego Różańca, a ustawienie czwartego ołtarza, przy skrzyżowaniu ulic Syrokomli i Ogińskiego, powierzamy wspólnocie Neokatechumenalnej. Niech praca włożona w przygotowania, będzie świadectwem naszej wiary wobec ludzi, którzy nie odnaleźli jeszcze drogi do Jezusa.

Zapowiedzi

  1. Krzysztof Janowski, kawaler z par. św. Włodzimierza w Warszawie i Katarzyna Janina Dubielecka, panna z par. tutejszej.
  2. Krzysztof Tomasz Pawlaczyk, kawaler z par. tutejszej i Joanna Maria Karelus, panna z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie.
  3. Paweł Jakub Kaczyński, kawaler z par. tutejszej i Małgorzata Anna Dzieniszewska, panna z par. tutejszej.
  4. Łukasz Robert Mikulski, kawaler z par. św. Mateusza w Warszawie i Kamila Ilona Kwiecińska, panna z par. św. NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie I.