NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Odpust parafialny

Dzisiaj obchodzimy w liturgii Wniebowstąpienie Pańskie. Przypada ono 13 maja we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej (odpust parafialny). Z tej racji zapraszamy po
Mszy Św. wieczornej na procesję i Różaniec fatimski. Wprowadzimy też podczas tego nabożeństwa do kultu relikwie Świętych Pastuszków fatimskich: Hiacynty i Franciszka Marto (przywiezione w marcu z Fatimy).
Nabożeństwo Majowe odśpiewamy w ramach tegoż nabożeństwa wieczornego.

Taca na seminarium duchowne

Ofiary zebrane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium.

Nabożeństwa majowe

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowane codziennie o godz. 1800. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.

Przygotowanie i Spowiedź przed Pierwszą Komunią

We wtorek (15 V), środę (16 V) i czwartek (17 V) nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej ze względu na próbę dzieci przygotowujących się do I – ej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci komunijnych w piątek (18 V) od
g. 1600.

Pierwsza Komunia Święta

W przyszłą sobotę, 19 maja, będziemy obchodzić w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii kolejnej grupy naszych dzieci z klas trzecich. Msza Święta pierwszokomunijna rozpocznie się o godz. 1100 . Polecamy Dzieci i ich Rodziny modlitwie Parafian.

Boże Ciało

Zapraszamy Parafian do udziału w przygotowaniach procesji Bożego Ciała. O ustawienie pierwszego ołtarza, przy Krzyżu na ulicy Poborzańskiej-  prosimy Parafialne Koła Żywego Różańca, drugiego ołtarza, na skrzyżowaniu ulic: Poborzańskiej i Bolesławickiej- siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. O ustawienie trzeciego ołtarza, przy kaplicy M.B. z Gaudalupe na ulicy Bolesławickiej, prosimy Młodzież przygotowującą się do ŚDM, a ustawienie czwartego ołtarza, przy skrzyżowaniu ulic Syrokomli i Ogińskiego, powierzamy wspólnocie Neokatechumenalnej. Niech praca włożona w przygotowania, będzie świadectwem naszej wiary wobec ludzi, którzy nie odnaleźli jeszcze drogi do Jezusa.

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

W przyszłą sobotę, 19 maja, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na czuwanie oraz adorację przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – do godz. 2000.

Zapowiedzi

1.       Karol Zbigniew Manowski, kawaler z par. tutejszej i Eliza Małoszuk, panna z par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. .

2.       Rafał Bielecki, kawaler z par. tutejszej i Beata Kuźniewska, panna z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie.

3.       Sławomir Jarosław Zawistowski, kawaler z par. tutejszej i Marta Anna Gaściewicz, panna z par. tutejszej.

4.       Michał Adam Murawski, kawaler z par. tutejszej i Anna Emilia Kalata, panna z par. Najśw. Serca Jezusowego w Małkini Górnej.