XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ – ODPUST PARAFIALNY

7 X Uroczystość MB Różańcowej – odpust parafialny

Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii uroczystość patronalną – Odpust Parafialny.
Msze Święte według porządku niedzielnego (Różaniec o godz. 1800).
Słowo Boże głosi ks. Maciej Kosewski.

Ogłoszenia kół żywego różańca

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową poprzez Koła Żywego Różańca. Osoby chętne mogą już od dzisiaj zapisać się w zakrystii po każdej Mszy Św. lub telefonicznie: nr 609 025 510.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Od roku rozwija się w naszej parafii idea „Różańca Rodziców”, grupy dorosłych, którzy modlą się za swoje dzieci. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej animatorzy będą zachęcać innych rodziców do tej formy modlitwy za dzieci.

Różaniec

Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 1800.
Jest to w naszym sanktuarium stała wspólna modlitwa przez cały rok (nie tylko
w październiku). Od ubiegłego roku łączymy Nabożeństwa Różańcowe
z odczytywaniem (lectio continua) kolejnych fragmentów Nowego Testamentu, tak by cały przeczytać w ciągu 365 dni. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w tę lekturę i modlitwę różańcową.

Różaniec Fatimski

W sobotę, 13 października po Mszy Świętej o godz. 1830 zapraszamy na procesję
i Różaniec Fatimski.

Dzień nauczyciela

W niedzielę 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy w intencji Nauczycieli i Pracowników oświaty. Wszystkich Pracowników oświaty, czynnych i emerytowanych zapraszamy w piątek
19 października o godz. 1500 na Mszę Świętą w Ich intencji.

Koncert „Totus Tuus – CałyM Twój…”

„Obejmując was jak ojciec, powiadam wam: obierzcie słuszną drogę, którą wskazuje wam Bóg w swoich przykazaniach. Są to słowa prawdy i życia. (…) Ci, którzy praktykują to Boże Prawo, często bywają zmuszeni iść pod prąd. (…) Chrystus domaga się od was, byście szli pod prąd. Domaga się, abyście byli obrońcami Jego Prawa i abyście przekładali je na konsekwentne postępowanie w codziennym życiu” (Jan Paweł II-  Lwów, 26.06.2001)
Zbliża się 40-ta rocznica wyboru Karola Wojdyły na papieża. To dobry czas na refleksję, na ile nauczanie, ideały i życie św. Jana Pawła II są dla nas dziś wciąż światłem a na ile już tylko wspomnieniem.
Niech Kantata „Totus Tuus – CałyM Twój…” opowieść o Matce, Tej, której całe swoje życie zawierzył św. Jan Paweł II, pomoże nam w tej refleksji, dziękczynieniu i modlitwie.
Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na uroczysty koncert w piątek, 12 października o godz. 1930.
(szczegóły na ulotkach i plakatach przed kościołem)

Dzień Papieski

W przyszłą niedzielę obchodzimy kolejny Dzień Papieski- tym razem pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W całym kraju zbieramy ofiary na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej uzdolnioną młodzież będącą w trudnej sytuacji materialnej.

Katechezy dla dorosłych i młodzieży

Rozpoczynamy od przyszłej niedzieli katechezy dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy wszystkich, aby przyjść słuchać Słowa Bożego i odkryć miłość Boga nieustannie obecną w naszym życiu. Poniedziałki i czwartki godz. 2000, sala 13
w domu katechetycznym. Pierwsza katecheza odbędzie się w poniedziałek,
15 października o godz. 2000.

Wypominki za zmarłych

Przyjmujemy już intencje wypominkowe za zmarłych.
Kartki na wypominki są wyłożone przy wyjściach z kościoła.
Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić w wypominkach: Jednorazowych          – 1 i 2 listopada
Listopadowych-  cały listopad podczas Mszy Św. wypominkowej
Rocznych        – w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 900.

 Razem z tatą w rajd ruszajcie, dla parafii punktów dajcie!”

Szkoła Wyspa JP2 zaprasza na XIV Rajd Rowerowy „Za Papieżem na rowerze”, który odbędzie się w sobotę 13 października na Targówku. Tym razem tematem przewodnim rajdu będzie PROMIENIOWANIE OJCOSTWA. Będzie to rajd z konkursem: każda parafia, w której reprezentacji będą ojcowie, zyskuje punkty – wygrywa ta, która zbierze ich najwięcej. A oto punktacja:
– za ojca rodziny – 20 pkt
– za księdza wikarego – 30 pkt
– za ojca parafii, czyli Księdza Proboszcza – 50 pkt!
Poza główną wygraną, upominki otrzymują wszyscy.
Więcej informacji na www.wyspajp2.pl.

Kurs przedmałżeński

Spotkania dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, odbywają się w naszej parafii w środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 8.

Chór parafialny

Zapraszamy miłośników śpiewu do parafialnego chóru Varietas. Próby odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 19-21 w sali nr 8. Kontakt do dyrygentki można znaleźć na stronie parafii w zakładce „grupy parafialne”  (chor.varietas@gmail.com).

Zapowiedzi

Wojciech Wrzosek, kawaler z par. tutejszej i Patrycja Nagiel, panna z par. św. Stanisława B.M. w Święte Miejsce – Przasnysz.