V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje 7 – 10 kwietniaLudzie na drodze krzyżowej, krzyżujące się drogi Boga i człowieka.
W dni powszednie Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 630 800 1000 1830 i 2000.
MŁODZIEŻ ze szkół ponadpodstawowych zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 1330. Ze względu na niepewną sytuację związaną ze strajkiem nauczycieli, rekolekcje w wielu szkołach są zagrożone. Na te spotkania zapraszamy także młodzież z terenu naszej parafii, która uczy się w szkołach w innych miejscach miasta. Rekolekcje parafialne poprowadzi ks. Prof. Jerzy Machnacz z Wrocławia.

OKRES  WIELKIEGO  POSTU

Droga Krzyżowa ulicami miasta

Drogę Krzyżową ulicami miasta odprawimy przechodząc stacje Męki Pańskiej ulicami naszej dzielnicy, z  kościoła Św. Faustyny do naszego Sanktuarium. Będzie to miało miejsce w piątek przed Niedzielą Palmową tzn. 12 kwietnia br. o godz. 2000.
W każdy piątek Wielkiego Postu  zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
Dorośli-  godz. 1600 /po Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego/ Dzieci- 1730
W najbliższy piątek Drogi Krzyżowej o godz. 1915 nie będzie, ze względu na wspólne nabożeństwo całej dzielnicy rozpoczynające się o godz. 2000 w kościele św. Faustyny.

Gorzkie Żale

Nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w niedziele o godz. 1800.

Jałmużna wielkopostna

Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną, a do kosza produkty żywnościowe dla najbiedniejszych osób naszej parafii.
Dzisiaj parafialny Caritas przeprowadza przed kościołem zbiórkę do puszek na paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.

Ogłoszenia wspólnot neokatechumenalnych

Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną Jutrznię w Wielkim Poście w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) o godz. 530.

Niedziela Palmowa

Palmy na Niedzielę Palmową zostaną przygotowane przez Oazę. Dochód przeznaczony będzie na fundusz rekolekcyjny naszej młodzieży. Mszę Św. o godz. 1330 rozpoczniemy procesją z palmami od krzyża przy ul. Poborzańskiej do kościoła.

Spowiedź przed Świętami

Żeby umożliwić spokojne i głębokie przeżycie Sakramentu Pokuty, będziemy dyżurować w konfesjonale: w sobotę, 13 kwietnia, od 1000 do 2000
Podczas dyżuru sobotniego, o godz. 1600 zostanie odprawione w kościele nabożeństwo pokutne, na które zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swój rachunek sumienia w świetle Słowa Bożego i przeżyć wielkopostną spowiedź wsparci modlitwą wspólnoty
oraz w środę, 17 kwietnia, od 1600 do 2000.

Dziewczynki do sypania kwiatów

Chętne dziewczynki do sypania kwiatów podczas Rezurekcji, zapraszamy za spotkanie organizacyjne w najbliższą środę, 10 kwietnia, o godz. 1700, przed kościołem.

Zbiórka makulatury

Jutro zostanie przywieziony kontener zbiórki makulatury na cele misyjne. Pozostanie jak zawsze do środy.