XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA

Ks. Mirosław nowym rezydentem

Witamy ks. Mirosława Dobruka, nowego rezydenta, mianowanego kapelanem Szpitala Bródnowskiego i skierowanego przez Biskupa do rezydowania w naszej parafii. Ks. Mirosław będzie codziennie odprawiał Mszę Świętą w naszym kościele, możemy więc przyjmować intencje na kolejne dni bieżącego roku. Polecamy ks. Mirosława i jego posługę opiece Matki Bożej.

Przygotowanie do bierzmowania

Uczniów  z klas 8 SP pragnących rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania i dotychczasowych kandydatów, zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 1330. Po Mszy Św. będzie spotkanie w dolnym kościele.

Ogłoszenia kół żywego różańca

W przyszłą niedzielę, 29 września (zamiast 6 października – dzień przed odpustem parafialnym) spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i pierwsze Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1800 (górny kościół). – Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową poprzez Koła Żywego Różańca. Osoby chętne mogą już od dzisiaj zapisać się do tej wspólnoty w zakrystii po każdej Mszy Św. lub telefonicznie: nr 609025510.

I Komunia 2020

Przypominamy, że w 2020 r. planujemy:

Pierwszą Komunię Św. – 23 maja, w sobotę przed VI Niedzielą Wielkanocną o godz. 1100; SP 99 o godz. 900.

Rocznica Pierwszej Komunii Św. – 7 czerwca w niedzielę o godz. 1200.

Przygotowanie do I Komunii Św.

Przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej i Spowiedzi Świętej dla Dzieci klas trzecich i ich Rodziców rozpoczną się w niedzielę, 6 października, Mszą Św. o godz. 1100 ( w dolnym kościele). Kolejne spotkania zwykle będą się odbywały w każdą III niedzielę miesiąca.

Kurs przedmałżeński

Spotkania dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, odbywają się w naszej parafii w środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 8.

Katecheza w przedszkolu

Pragnę przypomnieć rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkoli
w naszej parafii, że w Rozporządzeniu Ministerstwa Oświaty czytamy, że lekcje religii dla dzieci w przedszkolu i szkole są organizowane „na prośbę (życzenie) rodziców”. Zarówno parafia, jak i szkoła oraz przedszkola są gotowe podjąć się tego zadania. Potrzebna jest jednak także inicjatywa rodziców.