XXVII NIEDZIELA ZWYŁA

OGŁOSZENIA

 
7 X Uroczystość MB Różańcowej – Odpust parafialny

W poniedziałek będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość patronalną – Odpust Parafialny.
Program Uroczystości:
Dzisiaj podczas każdej Mszy Św. przygotowanie do uroczystości (poprowadzi ks. Rafał Miękus)
Czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem od 2000 do północy.
7 X Msze Św. o godz. 630, 800,1000 i główna o 1830 (Różaniec o godz. 1800).

Ogłoszenia kół żywego różańca

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową poprzez Koła Żywego Różańca. Osoby chętne mogą już od dzisiaj zapisać się
w zakrystii po każdej Mszy Św. lub telefonicznie: nr 609 025 510.

Różaniec Rodziców za Dzieci

W naszej parafii jest 9 róż Żywego Różańca Rodziców modlących się za Dzieci. Są to 20-to osobowe grupy, skupiające ojców i matki modlących się za dzieci swoje i całej grupy. Modlitwa nie dotyczy tylko małych dzieci, ale w każdym wieku: dziecięcym, szkolnym, nastoletnim, dorosłych i starszych. Na każdym etapie życia modlitwa rodziców jest potrzebna. Jak w każdym Żywym Różańcu członków obowiązuje codzienna modlitwa jednym dziesiątkiem Różańca. Konieczne jest też zgłoszenie się raz w roku do opiekunów wspólnoty i odebranie grafiku modlitwy na cały rok. Zapraszamy również do uczestnictwa we Mszy św. w każdą 3-cią sobotę miesiąca o godz. 1830 sprawowanej w intencji modlących się Rodziców i Dzieci objętych modlitwą. Tych z Państwa, którzy chcieliby się zapisać prosimy o zgłoszenie się dzisiaj po Mszy św.. A dla tych, którzy już są w tej wspólnocie, grafiki modlitwy na kolejny rok będą rozdawane w niedzielę, 13 października, po każdej Mszy św.

Różaniec

Nabożeństwa Różańcowe w październiku odprawiane będą bez zmian, codziennie o godz. 1800. Jest to w naszym Sanktuarium stała, wspólna modlitwa przez cały rok (nie tylko w październiku). Od zeszłego roku łączymy Nabożeństwa Różańcowe z odczytywaniem (lectio continua) kolejnych fragmentów Nowego Testamentu, tak by cały przeczytać
w ciągu 365 dni. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w tę lekturę i modlitwę różańcową.

 

Przygotowanie do I Komunii Św.

Dzisiaj Mszą Św. o godz. 1100 (w dolnym kościele) rozpoczynamy przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej i Sakramencie pokuty dla Dzieci klas trzecich i ich Rodziców. Kolejne spotkania zwykle będą się odbywały w każdą III niedzielę miesiąca.

Wizytacja Biskupia

W przyszłą niedzielę, 13 października, będzie wizytował naszą parafię
bp Marek Solarczyk.

Różaniec Fatimski

W niedzielę, 13 października, po Mszy Świętej o godz. 1900 zapraszamy na procesję i Różaniec Fatimski.

Dzień Papieski

W przyszłą niedzielę obchodzimy kolejny Dzień Papieski- tym razem pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W całym kraju zbieramy ofiary na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej uzdolnioną młodzież będącą w trudnej sytuacji materialnej.

Katechezy neokatechumenalne  dla dorosłych i młodzieży

Zapraszamy na spotkania w poniedziałki i czwartki godz. 2000, sala 13
w domu katechetycznym.

Kurs przedmałżeński

Spotkania dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, odbywają się w naszej parafii w środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 4.

Dzień nauczyciela

W poniedziałek 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy w intencji Nauczycieli i Pracowników oświaty. Wszystkich Pracowników oświaty, czynnych i emerytowanych zapraszamy w przyszłą niedzielę 13 października o godz. 1200 na Mszę Świętą w Ich intencji.