XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA

 

Wizytacja Biskupia

Dzisiaj wizytuje naszą parafię bp Marek Solarczyk.

Witamy Jego Ekscelencję w naszej wspólnocie i z góry dziękujemy za wspólną modlitwę, błogosławieństwo i ojcowskie uwagi.

Dzień Papieski

Dzisiaj obchodzimy kolejny Dzień Papieski. W całym kraju zbieramy ofiary na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej uzdolnioną młodzież będącą w trudnej sytuacji materialnej.

Katechezy Neokatechumenalne  dla dorosłych i młodzieży

Zapraszamy wszystkich, aby przyjść słuchać Słowa Bożego i odkryć miłość Boga nieustannie obecną w naszym życiu. Poniedziałki i czwartki godz. 20:00, sala 13 w domu katechetycznym.

Dzień nauczyciela

W poniedziałek 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy w intencji Nauczycieli i Pracowników oświaty. Wszystkich Pracowników oświaty, czynnych i emerytowanych zapraszamy dzisiaj, o godz. 1200 na Mszę Świętą w Ich intencji.

Różaniec Fatimski

Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 1900 zapraszamy na procesję i Różaniec Fatimski.

Ogłoszenia kół żywego różańca

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową poprzez Koła Żywego Różańca. Osoby chętne mogą już od dzisiaj zapisać się
w zakrystii po każdej Mszy Św. lub telefonicznie: nr 609 025 510.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła, rodzice modlący się za dzieci mogą odebrać grafiki tajemnic na cały rok.

Różaniec

Nabożeństwa Różańcowe w październiku odprawiane będą bez zmian, codziennie o godz. 1800. Jest to w naszym Sanktuarium stała, wspólna modlitwa przez cały rok (nie tylko w październiku). Od zeszłego roku łączymy Nabożeństwa Różańcowe z odczytywaniem (lectio continua) kolejnych fragmentów Nowego Testamentu, tak by cały przeczytać
w ciągu 365 dni. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w tę lekturę i modlitwę różańcową.

Kurs przedmałżeński

Spotkania dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, odbywają się w naszej parafii w środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 4.

Wypominki za zmarłych

Przyjmujemy już intencje wypominkowe za zmarłych.
Kartki na wypominki są wyłożone przy wyjściach z kościoła.
Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić
w wypominkach:
Jednorazowych – 1 i 2 listopada
Listopadowych –  cały listopad podczas Mszy Św. wypominkowej
Rocznych – w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 900.

Wsparcie młodzieży oazowej

Młodzież oazowa naszej parafii od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzała znicze – cegiełki. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie udzielone im w ten sposób na wyjazdy rekolekcyjne.

Przygotowanie do I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W przyszłą niedzielę, 20 października, zapraszamy Rodziców i Dzieci
z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną o godz. 1100  w dolnym kościele.

Zbiórka na remont organów

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w przyszłą niedzielę (trzecią
w miesiącu), 20 października, rozpoczniemy zbiórkę na remont organów. Członkowie Rady Parafialnej po każdej Mszy św., przy wyjściu z kościoła będą zbierali ofiary i rozprowadzali „cegiełki”.

Polecam sprawę remontu organów także modlitwie Parafian. Moc Boża działa poprzez znaki, ale nie potrzebuje cyrku efektów specjalnych na stadionie. Wystarczy woda, olej, chleb… modlitwa z zawierzeniem się woli Bożej.