III NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku. Prosimy o zarezerwowanie czasu na modlitwę i refleksję. Konferencje rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą głoszone dla dorosłych podczas Mszy Świętych o godz. 800 1000 i 1830. Dzieci na nauki rekolekcyjne zapraszamy podczas Rorat o godz. 630. Chorych zapraszamy szczególnie we wtorek na Mszę Św. o godz. 1000, podczas której będziemy udzielali sakramentu namaszczenia chorych.
W poniedziałek i we wtorek, po wieczornej Mszy  Świętej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z nabożeństwem uwielbienia.

PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Dzisiaj zapraszamy Rodziców i Dzieci z klas III przygotowujące się do
I Komunii Świętej na Mszę Św. połączoną z katechezą liturgiczną
o godz. 1100  w dolnym kościele.

ZBIÓRKA NA REMONT ORGANÓW

Dzisiaj kontynuujemy zbiórkę na remont organów. Członkowie Rady Parafialnej po każdej Mszy św., przy wyjściu z kościoła zbierają ofiary
i rozprowadzają „cegiełki”. Polecamy sprawę organów modlitwie Parafian.

ADWENT

W tym okresie przygotowania do Bożego Narodzenia, w dni powszednie, są odprawiane Msze Święte Roratnie o godz. 630.  Gorąco zapraszamy także dzieci, aby oczekiwały przyjścia Jezusa razem z Maryją podczas Rorat. Dzieci zapalają świecę roratnią oraz biorą do domu figurkę Matki Bożej, by poprzez modlitwę czynić dla Jezusa miejsce w swoich domach
i w swych sercach. W dniach zajęć szkolnych przygotowujemy dla nich poczęstunek, by nie ustały w drodze podejmując adwentową modlitwę razem z Maryją.

OGŁOSZENIA CARITAS

W zakrystii są do nabycia świece Caritas.

OPŁATKI I SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY

Przy wyjściu z kościoła, u Sióstr Loretanek, możemy zaopatrywać się w opłatki wigilijne. Ministranci zaś przygotowali sianko na stół wigilijny.

JUTRZNIA ADWENTOWA

W okresie Adwentu wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną Jutrznię (poranną modlitwę Kościoła) odprawianą od poniedziałku do piątku o godz. 530.

SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI

W tym tygodniu od poniedziałku do piątku będziemy spowiadali podczas Mszy Świętych. Żeby umożliwić wszystkim przystąpienie do sakramentu pokuty, w sobotę 21 grudnia będziemy dyżurowali w konfesjonale przez cały dzień, od godz. 1000 do 1800. Podczas dyżuru, o godz. 1600 zostanie odprawione w kościele nabożeństwo pokutne, na które zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swój rachunek sumienia w świetle Słowa Bożego i przeżyć adwentową spowiedź wsparci modlitwą wspólnoty.

Msze Św. w Święta

W Wigilię 24. 12. – Msze Św. 630 i 800.

  1. 12. nie będzie Mszy Św. o godz. 1830.

W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze Święte w następującym porządku :

  1. 12. godz. 2400 900 1030 1200 i 1330 i 1900
  2. 12.: godz. 700 900 1030 1200 i 1330 i 1900

W pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy Św. o godz. 700.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

„Kolędę” rozpoczniemy 7 stycznia, a planujemy zakończyć 23 lutego. Szczegółowy program będzie niebawem dostępny na specjalnie przygotowanych ulotkach.